AKREP BURCU (23 EKİM-21 KASIM)

Bu yazımızda Güneş burcu Akrep olanlardan kısaca ve genel hatlarıyla bahsediyor olacağız. Bakalım Akrep burcu ruhunun enerjisi nasılmış, gelin hep birlikte inceleyelim.

Güneş burcunun ne olduğuna dair daha detaylı bilgiye: http://www.balancecyprus.com/gunes-burcuyla-ilgili-kisa-bir-not.html linkinden ulaşabilirsiniz.

 

GENEL OLARAK AKREP BURCU
Akrep burcu klasik astrolojide Mars’ın, modern astrolojide ise Plüton’un yönettiği su grubu sabit nitelikte bir burç. Flulukta değil netlikte yaşamayı seven, derin, ketum, çekici, sezgisel, tutkulu, gizemli, kararlı, hırslı, temkinli, hisleri güçlü ve duygusal özellikleri de bünyesinden barındıran Akrep burçları adeta gözleriyle sizin röntgeninizi bir anda çekebilecek güçte derin bir zihin ve ruh yapısına da sahipler. Özellikle bu yönleri sayesinde her durum ve her kişiyi önceden algılayabilme ve fazlaca zaman harcamaksızın keşfedebilme yeteneğini de bünyelerinde barındırırlar.

Bir Akrep insanının sevgisi de nefreti de samimidir. Politik davranmak, grilerde gezimek ve kendilerini kandırarak yaşamlarını idame ettirmek kesinlikle onlara göre değildir. Yaşamlarında her ne olursa olsun küllerinden yeniden doğmayı başarabilen nadir insanlardandırlar. Bu yönleriyle de ciddi hayat başarılarına imza atabilir ve o derin içsel güçleriyle de hayranlık uyandırabilirler.

 

AKREP BURCU VE AŞK
Tutkunun insanı Akrepler için aşk uçlarda yaşanan, romantizm kelimesinin hafif kaldığı çok derin bir duygu okyanusudur. Onunla bu okyanusta yüzmek ise fazlasıyla cesaret ister. Akreplerin aşk okyanusu zaman zaman fırtınalarla da karşılaşabileceği gibi gökkuşağıyla da buluşabilir. Önemli olan nokta her ne yaşanırsa yaşansın her durumun Akrep insanıyla birlikte üstesinden gelinip gelinmeyeceğidir. Akrep aşıksa her şeye gücü yeter ve aşkı için savaşmaktan çekinmez. Eğer sizin de bu denli gücünüz varsa bir Akrep insanıyla tutkulu, derin ve unutulmaz bir aşk ilişkisi yaşayabilirsiniz.

Aşık olduğu ve gerçekten size inandığı zaman ilişkisine bağlanabilir ve iç dünyasını size zor da olsa açabilir. Onun gizemli ve derin sularını görmek istiyorsanız ilişkiniz için emek sarfetmeyi, güven vermeyi ve ona karşı her daim net davranmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

 

AKREP BURCUNUN GÜZEL Mİ GÜZEL YÖNLERİ
Zihin ve duygu dünyaları o kadar sağlamdır ki hiçbir şeyi ne zihnen ne de ruhen unutmazlar. Yaşanan her şeyi biriktirdikleri koca bir arşivleri vardır ve zamanı geldiğinde ya da gerektiğinde arşivlerindeki olayları şimdiki anlarına taşımayı da çok iyi bilirler. Bu özellikleri sayesinde detay ve araştırma gerektiren her türlü işte büyük başarılar elde etmeye de yatkın hale gelirler.

Derinden severler. Sevgileri o kadar güçlüdür ki eğer gerçekten severlerse bu sevgiyi güvenle buluşturmayı da çok iyi bilirler. Özlerinde sağlam ve güvenilir insanlardır.
Sözleri sözdür ve yanardöner tabiatları yoktur. Söz vermişlerse mutlaka tutmaya çalışırlar ve verdikleri sözlerin de arkasında dururlar.

Kendilerini çevreye beğendirip sevdirme gibi bir ihtiyaçları yoktur. Oldukları gibi varolurlar ve o doğrultuda arkadaşlıklar kurarlar. Çevrelerinde olan biten enerjiyi çok çabuk algılamalarından ötürü her ortamda bulunmayı tercih etmezler. Kısaca ‘az ve öz’ mentalitesiyle ilerlerlemeyi tercih ederler.

Her türlü olay karşısında soğukkanlılığını koruyarak hareket etmeyi bilmelerinden ötürü olaylar karşısında ani ve fevri tepkiler vermeden, öncelikli olarak yaşananları düşünüp sindirerek durum değerlendirmesi yapmayı seçerler. Bu özellikleri sayesinde de yanlış karar verme durumuyla karşılaşma risklerini minimize ederler.

 

AKREP BURCUNUN DİKKAT ETMESİ GEREKEN YÖNLERİ
Akrep burcu insanları yapılanları asla unutmadıkları için zihinlerinde ve duygusal dünyalarında birçok yarayı ve hasarı da bir ömür beraberlerinde taşırlar. Bu nedenle de ömürleri boyunca yaşamı oluruna bırakabilmeyi ve affedebilmeyi başaramayabilirler. Bu durumlar sonucunda hırslı yapılarının da etkisiyle birlikte intikam almaya meyilli bireyler haline de bürünebilirler. En sonunda pek tabii kendileri de zarar görür. İşte tüm bunları yaşamamak adına Akrep burçlarının net duruşlarını esnetebilmeleri ve yaşamı olduğu gibi kabul edebilmeleri gerekir. Bunu da yalnızca karşılıksız sevgi anlayışını geliştirip bağışlayıcı yönlerini açığa çıkararak başarabilirler.

Duygusal dünyalarının derinliği, sevdikleri zaman tam ve bütünen sevmeleri, tutkulu, takıntılı ve aşırı sahiplenici yapıları birleşince iyi özellikler kadar kötü özellikleri de ortaya çıkarabilir. Örneğin tüm bu özellikler Akrep insanlarını aşırı kıskanç bir tabiatla da buluşturabilir.

Bir Akrep insanının duygularıyla oynamak ya da onları duygusal alanlarında hayal kırıklığına uğratmak pek de memnun olmayacağınız sonuçlarla sizi karşı karşıya bırakabilir.

İyilik ve kötülükleri unutmamaları nedeniyle özellikle yapılan kötülükleri hafızalarına kazımaları ve kin güdmeleri de mümkündür.