Astrology by Balance

Bazı Özellikleriyle Burçlar 1
Hemen hemen birçok kişi her ne kadar da astrolojiyle ilgilenmiyorum dese de konu kendi burçlarına gelince işler değişebiliyor… İtiraf edelim ki hepimiz kendimize dair bir şeyler duymayı severiz ve dolayısıyle de astroloji de bu konuda fazlasıyla ilgi çekiyor… devam»

Zihin Düğümlerini Çöz Potansiyelini Yaşa
Dış dünya iç dünyamızdan daha önemliyse ne yazık ki kendimizi yaşayamıyoruz. Kendimizi yaşayamama yani bir diğer deyişle kendimizi gerçekleştirememeye de fedakarlık, fazlasıyla iyi bir insan olma gibi sıfatlar takıyor, kendimizi bu şekilde kandırıyor ve avutuyoruz. devam»

17 Temmuz'da Ay Tutuluyor!
17 Temmuz’da Lefkoşa saatiyle 00:38’de Oğlak burcunda bir dolunay ve aynı zamanda da bir ay tutulması meydana geliyor olacak… Astrolojide tutulmalar yaşama dair son derece kadersel değişimlere vesile olurken bizleri de yaşamımızda ilerletmemiz, çözmemiz, değiştirmemiz, daha iyiye taşımamız ya da bırakmamız gereken olgularla yüzleştirir… devam»

2 Temmuz 2019 Yengeç'te Güneş Tutulması
2 Temmuz akşamı Lefkoşa saatiyle 22:16’da Yengeç burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu aynı zamanda bir yeniay (her Güneş tutulmasında olduğu gibi). Peki bu tutulma nasıl bir etkiye sahip? devam»

21 Ocak Ay Tutulması
21 Ocak yani yarın sabahın erken saatlerinde gökyüzünde 0 derece Aslan burcunda bir dolunay ve aynı zamanda da bir ay tutulması gerçekleşiyor. Astrolojiyle yakınen ilgisi olanlar tutulmaların etkisinin ne denli önemli ve kadersel etkiler taşıdığını bilirler. Tabii öncesinde bilmeyenler için de tutulmaların ne olduğundan ve ne anlam taşıdığından çok kısaca bahsedelim. devam»

Kendine Doğru Yol Almak İsteyenler İçin; Astroloji Işığı
Astroloji, küçüklüğümden beri fazlaca ilgimi çeken bir konuydu… Belki insanları inceleme ve onların derinliğini keşfetme merağım, belki gördüğümüz ve bildiğimizin çok ötesinde bir maksat adına burada varoluyor olabileceğimizi algılama isteğim beni bu dalı öğrenmeye yönlendirdi. Değerli hocam Öner Döşer’in 3 sene boyunca online eğitimlerine katıldım ve günün sonunda gerekli proje ve sınavları tamamlayarak diyetisyenliğin yanısıra astroloji danışmanlığı konusunda da hizmet vermeye başladım… devam»

Değişiyor ve Dönüşüyoruz
İçerisinde bulunduğumuz süreçte gerek tutulmaların etkisi, gerekse de önemli gezegen retroları nedeniyle bir hayli ‘sınavlı’ bir dönemden geçiyoruz. Astroloji, farkındalık ya da daha farklı spiritüel konularla ilgilenen biriyseniz bu süreci yakınen takip ediyor ve süreci farkındalıkla yaşamaya çalışıyorsunuzdur. devam»

Mars Retroda Enerjimizi Nasıl Yükseltebiliriz?
Astrolojiyle ne derece ilgileniyorsunuz bilmiyorum ama içerisinde bulunduğumuz zaman diliminde enerji ve aksiyon gezegeni Mars’ın retro yani geri harekette oluşu sebebiyle enerjimizde içe dönüş ve motivasyonumuzda da düşüşle karşılaşıyor olmamız muhtemel… Kendimizi isteksiz, sabırsız, aşırı yavaşlamış hissedebilir, çevremizde gelişen olaylarda da aynı durumları gözlemleyebiliriz. devam»

Kısaca Neden Astroloji?
Astroloji halihazırda bildiğimiz burcumuzun bizi tanımlıyor olmasıyla ilgili bir sistem değil. Bunun çok daha ötesi ve çok daha derininde bir bilgi okyanusu… Bu bilgi okyanusu da kendi içinde başka okyanuslara doğru yol alıyor. devam»

YENGEÇ BURCU (21 HAZİRAN-22 TEMMUZ)
Yengeç burcu Ay tarafından yönetilen su grubu mensubu öncü nitelikte bir burç. Son derece duygusal, hassas, naif ve bir nebze de geçmişe odaklı yaşamaya meyilli yönleriyle Yengeç burcu anaç özelliğiyle de ön plana çıkıyor. devam»