BOĞA BURCU (20 NİSAN-20 MAYIS)

Bu yazımızda Güneş burcu Boğa olanlardan kısaca ve genel hatlarıyla bahsediyor olacağız. Bakalım Boğa burcu ruhunun enerjisi nasılmış, gelin hep birlikte inceleyelim.

Güneş burcunun ne olduğuna dair daha detaylı bilgiye: http://www.balancecyprus.com/gunes-burcuyla-ilgili-kisa-bir-not.html linkinden ulaşabilirsiniz.

 

GENEL OLARAK BOĞA BURCU
Boğa burcu aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs’ün yönettiği sabit nitelikte toprak elementi bir burç. Bu burç için yaşamda güven ve elindekileri koruyabilmek çok önemlidir. Yöneticisi Venüs ile toprak grubu ve sabit nitelikte oluşunu hep birlikte düşünecek olursak Boğa burçlarının özellikle maddi konularda güvenceye ihtiyaç duyan, ellerindeki her türlü somut şeye sahip çıkan ve onları koruma içgüdüsü bulunan, zevklerine ve alışkanlıklarına son derece düşkün ve bağlı bireyler olduğunu söyleyebiliriz. Onlar için nasıl ki güzel bir yemek hem tadı, hem sunumu hem de doyurucuğuluyla tatmin edici olmalıysa, yaşamın diğer her türlü alanında da bu üç unsuru bulundurmak elzemdir. Bu burç insanları son derece güvenilir, sadık, alışkanlıklarına bağlı, konforu seven, iştahlı, sakin, huzura önem veren, garantici, tutucu ve sahiplenici özellikleriyle birlikte uzun vadeli her türlü iş ya da ilişkiyi de sürdürebilme özelliğini bünyelerinde barındırırlar…

 

BOĞA BURCU VE AŞK
Boğa için aşk, güven ve sadakatle buluştuğu zaman aşktır. Aksi takdirde ufak heyecanlar, kaçamaklar, sık sık değiştirilen partnerler ve ilişkilerde yaşanabilecek her türlü belirsizlikler bir Boğa için kesinlikle uygun olmamakla birlikte onun ilgisini de çekmemektedir. Onun için ikili ilişkiler mutlak bağlılıkla çalışabilir ve bu bağlılık için de öncesinde mutlaka güven ve sadakatin oluşturulması gerekir. İşte tüm bunlar varolduğu zaman Boğa burcundan müthiş bir partner ortaya çıkacaktır. İlişkisinde sahiplenici, koruyucu, kıskanç, kuruntucu ve dokunsallığa önem veren yönleriyle kendini belli edecek ve bunların yanısıra partnerine karşı da son derece sadık olacaktır. Belki bu özellikleri nedeniyle ilişkide heyecan duygusunu aktive edemeyebilir ve dolayısıyla ilişkileri çoğu zaman monoton bir hale dönüşebilir. Eğer Boğa’nın diğer olumlu yönleri sizin için daha önemliyse böyle bir durumda ilişkiyi monotonluktan çıkarmak da sizin elinizde olacaktır. Bunların yanısıra bir Boğa ile ilişki kurmak istiyorsanız ona karşı her daim net olmalı ve belli belirsiz dengesiz davranışlardan da uzak durmalısınız.

 


BOĞA BURCUNUN GÜZEL Mİ GÜZEL YÖNLERİ
Güvenilirliği, sadakati, sakinliği ve tutarlılığıyla Boğa enerjisine şu gün yaşadığımız dünyada fazlasıyla ihtiyaç duyuyor olduğumuz kesinlikle aşikar… Boğa burçları için maddi kaynakları önemli olduğundan para kazanmayı ve kazandığı parayı da korumayı çok iyi bilirler. Tutumludurlar ve ellerindeki kaynakları koruyarak çarçur etmezler.

Bunlara ek olarak yaşamlarındaki her türlü ilişkiyi de sağlam temeller üzerine kurduklarından uzun vadeli dostluklarına da çok sık rastlanır. İyi bir dinleyicidirler ve karşısında değer verdiği kişileri güvenilir ve sahiplenici kişilikleriyle sarıp sarmalamak, onlara destek olmak isterler. Dayanıklı bir burç olmalarından ötürü de sabırlıdırlar ve yaşam onlara ne sunarsa sunsun sabırlarını koruyarak hedeflerine ulaşmayı da mutlaka başarırlar. Yeter ki istesinler…

Bunların yanısıra ikili ilişkilerde de başarılı olma şansları yüksektir. Karakterlerinin etkisi ve aileye verdikleri önemden ötürü iyi birer ebeveyn olma şansları da vardır. Yaşamlarında bir düzene sahip olmak onlar için önemlidir. Ayrıca düzenli yaşam onların kendilerini daha mutlu ve sağlıklı hissetmelerini de sağlar.

Bunlara ek olarak her türlü lezzetli yiyecek ve içeceğe de düşkündürler. Aynı zamanda yemek yapmayı ve sevdikleriyle paylaşıp onları da hazırladıkları leziz yiyeceklerle doyurmayı severler. Bunu yaparak içlerinde yer alan koruyucu, kollayıcı ve beslemeyi seven tabiatlarını da doyurmuş olurlar.

 

BOĞA BURCUNUN DİKKAT ETMESİ GEREKEN YÖNLERİ
Boğa burcunun maddi kaynaklarıyla olan ilişkisinin olumlu yönlerinden bahsederken bir de maddi olana aşırı düşkün olabilme riskleri olduğu konusunun da altını çizmek gerekiyor. Boğalar için ellerindeki maddi kaynakları korumak fazlaca önemli olduğundan çoğu zaman bu kaynaklarla ilgili bir tehditle karşılaşabilecekleri ihtimaliyle tutumlu hallerini cimriliğe dönüştürebiliyorlar. Bir Boğa ‘param yok’ dese bile burada demek istediği genellikle ‘kendimi güvenceye alacak param var fakat ekstradan harcama yapma konusunda dikkat etmem gereken bir dönemdeyim’dir. Bu yönlerini törpülemesi ve yaşamda sürekli olarak dünyevi olana odaklanmama konusunda kendini telkin etmesi gerekir.

Bunların yanısıra sahiplenici tutumlarını abartarak aşırı kontrolcü bir tabiata bürünmeleri de olası olduğundan çevresinde bulunan insanlar üzerinde hüküm sürme riskleri de vardır. Kıskançlığa yatkın oluşunu ve şüpheci yönlerini de törpülemeyi öğrenirse gerçek anlamda güven ve huzuru yakalayabileceğini de görebilmelidir.
Ayrıca sabit fikirli oluşu nedeniyle başka görüş ve düşüncelere karşı da kapalı olma potansiyeli vardır. Bu noktaya da dikkat etmesi yaşamındaki diğer kişilerle sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmesi ve dolayısıyla kendini de geliştirebilmesi adına da son derece önemlidir.

Leziz yiyecek ve içeceklere olan düşkünlüklerinden ötürü ne yazık ki kilo almaya ve kiloya bağlı gelişebilecek olan hastalık risklerine de yatkın olabileceklerinden kilo yönetimine de mutlaka dikkat etmeleri gerekir.