Burçlar ve 2018

2018’de burcunuzu neler bekliyor merak ediyor musunuz? Bu senenin genel olarak enerjisine gelin hep birlikte bakalım ve burçları neler bekliyor kısaca hep birlikte inceleyelim.

Yorumları yükselen burcunuza göre okumanız en sağlıklısıdır çünkü yorumlar yükselen burca göre çizilen doğum haritası üzerindeki gezegen hareketleri doğrultusunda yapılıyor. Ayrıca bahsedeceğimiz konular tüm sene içerisinde hepimiz için aynı kuvvette etkili olmayabilir. Size özgü yorumları her zaman kendi doğum haritanız üzerinizden almanız çok daha doğru ve sağlıklıdır.

Bu yazımızda gezegen hareketlerinin genel anlamda burçlar üzerindeki olası etkilerini ele alıyor olacağız. Kendi bireysel haritamızdaki yansımaları pek tabii farklılıklar gösterecektir. Bu nedenle size özgü yorum ve analizler için kendi doğum haritanız üzerinden yorum almanız en doğrusudur.

Yazımızda yıllık yorumları genel olarak ele alacağımız için daha ağır hareket eden bazı gezegenlerin durumlarına bakacağız ve sene içerisindeki Güneş ve Ay tutulmalarının burçlar üzerindeki olası etkilerinden çok kısaca bahsedeceğiz.

Unutmayın, astroloji engin ve derin bir bilgi denizidir ve kişisel haritalarımız üzerindeki anlamları da yine fazlaca derin ve de son derece eşsizdir. Keyifle okumanızı dilerim.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ
Bu sene ve önümüzdeki yaklaşık 3 senelik zaman zarfı boyunca Satürn 10. Ev yani kariyer evinizde seyahat ediyor olacak. Geçmiş 3 yıllık dönemde çok genel haliyle Satürn Yay burcunda seyahat ederken yabancılar, yurtdışıyla ilgili konular, yüksek öğrenim ve dini/spiritüel konularla ilgili çeşitli zorlanmalar ya da sınavlara sizleri tabi tutmuş olabilir. Şimdi tüm bu zorlanmalar sona eriyor ve Satürn artık yönettiği Oğlak burcuna ve sizin haritanızda da Oğlak burcuyla da bağdaştırılan 10. Eve geçiyor olacak. Satürn zorlayıcı bir gezegen olmasına rağmen şu anki konumuyla kendi bünyesindeki avantajlı etkileri de bizlere sunuyor olacağını söyleyebiliriz. Tabii öncelikle Satürn etkisiyle önümüzdeki yaklaşık 3 senelik zaman zarfı boyunca kariyer alanında sorumluluklarınızın artacağını söylememiz mümkün. Çalışma temponuzda da yoğunluk fazlasıyla ön planda olabilir. Yalnız bu temponun hakkıyla karşılığını verir ve kariyer alanındaki sorumluluklarınızı yerine getirirseniz bu alanda kalıcı ve güzel sonuçlar elde etmeniz de mümkün olacaktır. Tabii Satürn’ün buradaki konumu doğum haritanıza bağlı olarak sizleri kariyer alanında bazı zorlanmalarla ve sınavlarla da karşılaştırabilir ama sizlere bunları aşma gücü ve fırsatlarını da kesinlikle sunacaktır. Var gücünüzle çalışır kapasitenizi sonuna kadar kullanırsanız kariyer alanında kalıcı ve daha kuvvetli pozisyonların sizi beklediğini söyleyebiliriz.


Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter ise Ekim ayından itibaren Akrep burcundaki yolculuğuna başladı ve haritanızda 8. eve doğru geçiş yaptı. 8 Kasım 2018’e kadar da buradaki seyahatini sürdürüyor olacak. Özellikle 8. ev borçlar, ödemeler, alacaklar, miraslar gibi konularla da alakalı olduğundan bu konularda 2018’in büyük çoğunluğunda şanslarla, fırsatlarla ve desteklerle karşı karşıya kalacağınızı söyleyebiliriz. Ayrıca varsa eşinizin parasında da bu dönemde artış gözlemleyebilirsiniz.
Uranüs ise bu sene ortalarına doğru Boğa burcuna geçiş yapacak ortalama 8 sene boyunca da bu burçtaki seyahatini sürdürecek. 2. evinizde yani para evinizde seyahat etmeye başlayacak olan Uranüs buradaki yolculuğu süresince sizleri para konularıyla ilgili sıradışı ve ani sürprizlerle karşılaştıracaktır. Bu dönemlerde hiç hesapta olmayan sıradışı kazanımlar da elde etmeye başlayabilirsiniz.


Astrolojide tutulmalar da çok önemli etkiler doğurmaktadır. Bu seneki tutulmaların çoğu sizin 5. ve 11. evler aksınızda gerçekleşeceğinden sene içerisinde özellikle aşk, flört, çocuklar, hobiler, sosyal çevre ve arkadaşlıkla gibi konularında değişimler ve yeni başlangıçlara açık bir süreç içerisinde olacağınızı söyleyebiliriz. Bu sene bekarlar için güzel bir ilişkiye başlamak, çocuk sahibi olmak isteyenler için ise çocuk sahibi olabilmek adına güzel etkiler sunuyor olacak. 

 


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA
Satürn 20 Aralık itibariyle yaklaşık 3 sene boyunca Oğlak burcuna yani sizin 9. evinize geçiyor olacak. Satürn Oğlak burcunu yönettiğinden bu pozisyonda Satürn’ün kötücül etkilerini fazlasıyla yaşayacağımızı düşünmeyiz. Evet Satürn öğretici gezegendir, bazı zorlanmalar getirecektir ama Oğlak konumunda çok da fazla zorluk çıkarmayacaktır. Örneğin 9. Evinizde seyahat ederken yüksek öğrenime, yabancılarla ilişkilere, yurtdışıyla ilgili konulara sizi odaklayabilir ve bu alanlarda sizi eğitebilir (tabii bu eğitim eğlenerek değil ciddi şekilde çalışıp mesai harcayarak gerçekleşecektir). Bu süreçte eğer yeterince efor sarfederseniz Satürn sizi ödüllendirecek ve bahsedilen konularla ilgili size kalıcı değerler katacaktır.

Jüpiter 8 Kasım 2018’e kadar Akrep burcunda evlilik ve ortaklıklar evi olan 7. Evinizden seyahat ediyor olacak. Kısacası senenin büyük bir bölümünde ikili ilişkiler ve ortaklıklar açısından şanslı dönemler sizleri bekliyor. Bu sene içerisinde evlenme, ciddi bir beraberliğe adım atma veya ortaklık kurma şansınız hayli yüksek olacak.
Uranüs 15 Mayıs itibariyle sizin burcunuza geçiş yapıyor. Bu dönem itibariyle 1. Evinizde seyahate başlayacak olan Uranüs sizleri uzun bir müddet boyunca kalıplarınızdan arındırıp değişime yönlendirecek. Artık eski sabit taraflarınızı değiştirip şekillenmeye başlayacağınız, yapamam yapmam dediklerinizi denemeye niyetleneceğiniz upuzun bir dönem sizleri bekliyor olacak. Belki yıllardır değiştirmediğiniz saç şekliniz ya da renginizi değiştirecek, ya da giyim tarzınızı tamamen baştan yaratacaksınız, kim bilir…

Tutulmalar ise bu sene genellikle 4. ve 10. evler aksınızdan gerçekleşecek ve sene boyunca ev, aile ve kariyer konularıyla ilgili değişim ve yenilikleri sizlere sunuyor olacak. Örneğin yeni bir ev alma, arsa alma, ev değişimi, kariyer ya da pozisyon değişimi gibi durumlar bu sene içerisinde söz konusu olabilir.

 

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER
Satürn sizin 8. Evinizde seyahat etmeye başlıyor ve borçlar, alacaklar ve vereceklerle ilgili alanlarda bu 3 senelik zaman zarfında sizleri bazı ders ve sorumluluklarla buluşturmaya başlıyor. Bu zaman zarfında bahsettiğimiz bu konularla ilgili daha fazla sorumluluk sahibi olmanız, harcamalarınız konusunda daha hesaplı davranmayı öğrenmeniz gerekecek. İkizler enerjisinin eli açık olduğundan ve gereksiz harcamalara yatkın olduğundan bu müddet boyunca gereksiz harcamalardan kaçınmaya dikkat etmenizi tavsiye edebiliriz. Aksi takdirde ödemelerle ilgili zorlanmalar yaşamanız bir hayi mümkün olabilir.

Bunun yanısıra Jüpiter 8 Kasım 2018’e kadar Akrep burcunda 6. evinizde seyahat ediyor olacak. Bu doğrultuda sağlığınız, günlük yaşantınız, evcil hayvanlarınız, yanınızda çalışanlarınız veya çalışma arkadaşlarınız konusunda birçok fırsat, şans ve iyicil etkiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle sağlık açısından şanslı olacağınız ve günlük yaşamınızda da daha pozitif etkiler içerisinde olacağınız bir dönem sizleri bekliyor.

Uranüs 15 Mayıs itibariyle Boğa burcuna geçiyor ve sizin 12. Evinize doğru uzun bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor olacak. Bu dönem içerisinde 12. Evle anlatılan konularla ilgili ani ve sürpriz değişimlerle karşı karşıya kalmanız mümkün. Örneğin hiç alakanız olmasa dahi spiritüel konular gibi çok farklı alanlarla ilgilenmeye başlamanız mümkün.

Tutulmalar bu sene esasen sizin 3. ve 9. evler aksınızda gerçekleşiyor. Bu sene sizin için genellikle iletişim, öğrenme, eğitim, kardeşler, yakın akrabalar, uzak ülkeler, yabancılar ve seyahatlerin odak noktası olacağı bir sene olacak.

 


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ
Satürn 20 Aralık 2017’de Oğlak burcuna geçişiyle birlikte evlilik ve ortaklıklar evi olan 7. evinizden seyahat etmeye başlıyor olacak. Bu noktada Satürn çok baskın bir şekilde olmasa da ikili ilişkiler ve ortaklıklar gibi konularda bazı kısıtlamalara neden olabilir ama genellikle konumu iyi olduğundan bu alanda sizlere köklü ilişki ve ortaklıklar kurma fırsatı tanıma şansı da yüksektir. Örneğin bu alanda size ciddi ve sağlam bir evlilik şansı verirken, mantık evliliği yapma olasılığını da sizlere sunabilir. Aynı durum ortaklıklar için de geçerlidir. Ortaklıklar konusunda da sağlam adımlar atmanız olasıdır. Bu sene her türlü ilişkinizde ciddiyet, disiplin ve kalıcılık hakim olabilir.

Jüpiter 8 Kasım 2018’e kadar Akrep burcunda 5. evinizde ilerliyor olacak ve aşk, hobiler, sanatsal faaliyetler, çocuklar gibi 5. evle ifade edilen konularda size neredeyse senenin çoğunluğunda şans verecek. Bu sene sizler için keyif dolu ve eğlence konularında da bolca şans sunan bir sene olabilir. Bunlara ek olarak bekarsanız aradığınız aşkı 2018’de bulabilir, Satürn’ün de desteğiyle sağlam ve kalıcı bir beraberliğe imza atabilirsiniz.

Uranüs’ün 15 Mayıs itibariyle Boğa burcuna geçişi önümüzdeki 8 sene boyunca sizi 11. ev konularında etkiliyor olacak. Örneğin bu süreç içerisinde sosyal çevrenizde marjinal ve sıradışı kişilere rastlamak fazlaca mümkün olabilir. Sosyal çevreniz daha önce hiç olmadığı kadar farklılaşıp renklenebilir. Ayrıca dileklerinizin de sürpriz ve beklenmedik şekillerde gerçekleşmeleri de bu süreç içerisinde hayli mümkün olacak gibi görünüyor.

Bu seneki tutulmaların etkileri büyük çoğunlukta sizin 2. ve 8. evler aksınızda etkili olacak. Kısacası bu sene para, alacak verecekler, kazanımlar, borçlar ve miraz konuları önem kazanıyor olacak ve senenin genelinde parasal konular gündeminizi meşgul ediyor olacak.

 


ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN
Satürn bu sene ve önümüzdeki 3 sene boyunca sizi 6. ev konularında etkiliyor olacak. Önümüzdeki bu süreç boyunca sağlığınız konusunda çok daha dikkatli olmanız gereken ve disiplinli davranmanız gereken bir süreç içerisinde olacaksınız. Örneğin spor yapmayı ve diyeti sürekli olarak erteliyor, bu konularda bir türlü disipline olamıyorsanız önümüzdeki 3 sene boyunca bu konularla ilgili sorumluluk alarak kendinizi disipline etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca günlük yaşamınızda da daha fazla sorumluluk almanız gereken ve daha fazla meşgul olacağınız bir süreç sizleri bekliyor olacak.

Jüpiter 8 Kasım’a kadar Akrep burcunda 4. evinizde seyahat ediyor olacak. Buradaki seyahatiyle birlikte ev ve aile konularında sizlere fazlaca şans ve bolluk sunacak. Örneğin bu dönemde yeni bir ev alma konusunda şanslı olabilir ve hayalinizdeki eve bu sene kavuşabilirsiniz. Aile ortamınızın da neşe, bolluk ve pozitif etkiler içerisinde olacağını söyleyebiliriz.

Uranüs 15 Mayıs itibariyle uzun bir müddet boyunca seyahat edeceği Boğa burcuna geçerek 10. evinize geçiş yapacak ve kariyer alanınızı etkilemeye başlıyor olacak. Bu süreç içerisinde kariyer alanında ani ve sürpriz değişimlerle karşılaşmanız mümkün. Hiç beklenmedik kariyer değişimleri bu süre dahilinde söz konusu olabilir.

Bu seneki tutulmalar esasen 1. ve 7. evler aksında sizlerin genel olarak kendi bireyselliğinizi ve ilişkilerinizi ön planda tutacak olan alanlarda gerçekleşiyor olacak. Özellikle evlilik ve ikili ilişkiler konusunda değerlendirmelerle dolu bir sene yaşamanız ve bu alanlarla ilgili siyah ya da beyaz kararlarla karşı karşıya kalacağınız bir sene olacak. Bu sene bekarsanız evlenmeniz de olasıdır. Ayrıca 2018 yılında her türlü ortaklıklarla ilgili konular da gündeminizde yer alıyor olacak.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK
Satürn 3 sene boyunca 5. evinizden seyahat ediyor olacak. Bu sene boyunca özellikle aşk konularına daha ciddi yaklaşmaya başlayabilir ve çocuklarla ilgili konularda daha fazla sorumluluk alma durumuyla karşılaşabilirsiniz. Satürn bu konumda size aşkla ilgili pek bolluk getirmese de sağlam ve kalıcı birliktelik şanslarını size sunabilir. Özellikle hobiler konusuna da daha ciddi yaklaşabilir, kendinize kalıcı bir hobi edinebilirsiniz.

Jüpiter bu senenin büyük çoğunluğunda 3. evinizde seyahat ediyor ve yakın çevre, kardeşler, akrabalar, yakın seyahatler ve iletişim konularında sizlere şans ve fırsatlar sunuyor. Özellikle iletişim alanlarında şans ve neşeyi sizlere sunacak olan Jüpiter yılın genelinde komşular, akrabalar, kardeşler ve yakın çevrenizle sizi daha da muhabbetli kılabilir, ilişkilerinizi daha sıcak bir hale büründürebilir. Yakın çevrenizden gelen destek ve şanslarla da karşılaşabilirsiniz. Bu sene çok okumak isteyebilir, özellikle derin ve analitik kitaplara veya eğitimlere yönelme isteği içerisine de girebilirsiniz.

Uranüs ise sene ortasına doğru Boğa burcuna geçerek uzun bir süre boyunca (yaklaşık 8 sene) sizi özellikle 9. ev konularında etkiliyor olacak. Beklenmedik yerlere sürpriz seyahatler yapmanız bu dönem içerisinde mümkün olabilir. Ya da bugüne kadar ilgilenmediğiniz hatta ilgileneceğinizi bile düşünmediğiniz farklı konularla ilgili eğitimlere katılma şansı da yakalayabilirsiniz.

Tutulmalar 2018’de esasen sizin 6. ve 12. evler aksınızı etkiliyor olacak ve sene boyunca günlük yaşam, sağlığınız, bilinçdışı konular, spitirüel konular ve hastalıklar gibi konular gündeminizi meşgul edecek. Bu sene gizli düşmanlıklarla ilgili konular da açığa çıkabilir ve daha önce bir türlü farkedemediğiniz durum ve olayları farkedebilirsiniz. Esasen bu sene sizi özellikle ruhsal manada geliştiren bir sene olacak ve daha da güç kazanacaksınız…

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ
Satürn yaklaşık 3 sene boyunca 4. evinizde seyahat ediyor olacak ve bu alanda özellikle aile kurma, kalıcı bir düzen oluşturma gibi konularda etkin çalışacağı bir dönem içerisinde olacaksınız. Özellikle çekirdek aileniz ve babanızla ilgili daha fazla sorumluluk almanız gereken bir süreç içerisinde olabilirsiniz. Sağlam temeller atacağınız bir süreç sizleri bekliyor…

Jüpiter Akrep burcunda 2. evinizden seyahat ediyor olduğundan bu senenin çoğunluğunda özellikle maddi konulardan yana bir hayli şanslı olacağınızı ve kazanımızlarınızn da fazlasıyla artacağını söyleyebiliriz. Ayrıca kazanımlarınızın Jüpiter etkisiyle kolaylaşması da mümkün olabilir. Bu süreci en güzel şekilde değerlendirebilmek adına kazandıklarınızın bir miktarını biriktirmenizi de tavsiye edebiliriz.

Uranüs’ün yıl ortalarında doğru Boğa burcunda başlayan seyahati 8. evinizi etkisi altına alacak ve özellikle borçlar, ödemeler, krediler ve miraslar konusunda ani ve sürpriz etkilerle karşılaşmanızın olası olduğu uzun bir süreç içerisine giriyor olacaksınız.

Tutulmalar bu sene sizin 5. ve 11. evler aksınızda gerçekleşiyor olacak ve çocuklar, aşk ve hobiler gibi alanlar bu sene gündeminizi fazlasıyla etkisi altına alacak. Bu sene eğlence, neşe, aşk ve şansla dolu bir sene yaşama fırsatı sizlere sunuluyor olacak. Sosyal açıdan da aktif olacağınız 2018 yılı içerisinde en içten dileklerinizin gerçekleşmesi de mümkün olabilir.

 


AKREP VE YÜKSELEN AKREP
Satürn bu sene 3. evinizde seyahat ediyor olacak ve kardeşler, yakın akrabalar, komşular ve iletişim konularında sorumluluğunuzun artacağı bir sene içerisinde olacaksınız. Bu alanlarla ilgili disipline olmanız gereken bir süreçtesiniz. Belki de kardeş ve akrabalarınıza çok fazla zaman ayıramıyorsanız bu sene bu konuyla ilgili sorumluluk alarak onlarla daha fazla zaman geçirmeye başlayabilirsiniz.

Jüpiter bu sene 1. evinizde seyahat ederek en büyük şansını da sizlere sunuyor olacak. Bu sene şans sizden yana ve dileklerinizin de gerçekleşme şansı da bir hayli yüksek. Yalnız Jüpiter genişleten bir gezegen olduğundan ne yazık ki bedeni de genişletebiliyor. Bu nedenle bu süreç içerisinde kilo almaya yatkınlığınız da artabilir. Jüpiter’in bedenen genişletici etkisinden yararlanmak istemiyorsanız diyet ve egzersizinize bu sene boyunca da dikkat etmenizde fayda var.

Uranüs sene ortasına doğru Boğa burcuna geçerek uzun bir müddet boyunca 7. evinizde seyahat etmeye başlıyor olacak. Bu etkiyle ani ve sürpriz ilişkiler ve evlilik gibi konularla karşılaşılabileceği gibi ani ve beklenmedik bir şekilde ortaklıklarda bozulmalar ya da boşanmalar da söz konusu olabilir. Bekarsanız karşınıza daha önce hiç ilginizi çekmemiş hatta çekmeyeceğini düşündüğünüz, sizin yapınızdan daha farklı bir yapıya/görünüme sahip partnerler de çıkabilir.

Bu sene tutulmalar 4. ve 10. evler aksınızı etkiliyor olacak ve gündeminizde bu sene aile, ev, kariyer gibi konular fazlasıyla yer tutacak. Özellikle kariyer alanında güçleneceğiniz ve rütbenizin artacağı bir sene sizleri bekliyor olabilir. Ev değişikliği gibi konularla da karşı karşıya kalabilirsiniz.

 


YAY VE YÜKSELEN YAY
Satürn’ün zorlu enerjisi artık sizi rahat bırakıyor, endişelenmeyin. Geçtiğimiz yaklaşık 3 sene boyunca sizleri zorlamış ve kısıtlamış olan Satürn artık yönettiği Oğlak burcuna ve 2. evinize geçerek maddi anlamda sorumluluklarınızın artacağı bir dönemle sizleri buluşturuyor olacak. Satürn Oğlak’ta ve 2. evinizde maddi olarak sizi az biraz kısıtlasa da esasında bu dönemde olumsuz çalışmayarak elinizdeki değerlere ve kaynaklara karşı daha sorumlu olmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Sizin için maddi güvencenin önemli olduğu bir döneme giriyorsunuz. Paranızın kıymetini size öğretmeye çalışacak olan Satürn eğer bu konuda verdiği dersleri geçmezseniz paranızı ve kaynaklarınızı kısıtlayabilir, unutmayın. Siz en iyisi Satürn’ün vermek istediği dersleri çabucak öğrenmeye bakın.

Jüpiter Akrep’te senenin çoğunluğunda 12. evinizden seyahat ediyor olacak ve özellikle sizi spiritüel konularla ilgili gelişime daha açık bir hale getirecektir. Bu sene meditasyon, felsefik konular ve kendi benliğinize yolculuk yapmak gibi alanlarla yakınen ilgilenmeye başlayabilir, içsel olarak gelişim sürecine girebilirsiniz. Bu gelişim sürecinde de kendinizi gayet iyi hissedebilir, ruhsal olgunluk kazanabilirsiniz.

Uranüs sene ortalarında doğru Boğa burcuna geçerek 6. evinizde uzun bir süre boyunca seyahat etmeye başlıyor olacak. Özellikle günlük yaşamınızın bu süreç içerisinde monotonluktan kurtulacağını, sürprizlerin yaşamınızda aktif hale geleceğini ve günlük yaşamınızın da farklılıklarla dolmaya başlayacağını söyleyebiliriz.

Tutulmalar bu sene 3. ve 9.evler aksınızı genel olarak etkiliyor olacak ve eğitim, yabancılar, seyahatler, iletişim konuları, kardeşler ve akrabalar gibi konular gündeminizin çoğunda yer tutuyor olacak. Bilgiye aç olacağınız ve sürekli olarak özellikle yabancılar ya da yurtdışıyla ilgili eğitimlerle bağlantı kuracağınız bir sene sizleri bekliyor olabilir. Bu sene kendinizi keşfetme, felsefik konular, eğitim, seyahatler ve hayatın anlamını sorgulama gibi konularla fazlaca içli dışlı olacağınız bir sene olabilir.

 


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK
Satürn 3 sene boyunca sizin burcunuzda seyahat ediyor ve 1. evinize geliyor. Bu zaman zarfında sorumluluklarınızın artacağı, kendinizi ve sağlığınızı disipline edebileceğiniz, daha ciddi bir tutumla yaşamınızı ele alacağınız bir dönem sizleri bekliyor olacak. Kararlılıklarla dolu bir sürece merhaba diyebilirsiniz. Yalnızca dikkat etmeniz gereken şey kendinizi aşırı zorlayıp sınırlandırmamak ve en başta hayatın akışına güvenmeniz gerektiğini de unutmamak olmalı…

Jüpiter bu sene çoğunlukla sizi 11. evden etkiliyor olacak ve sosyal çevrenizde çeşitli şanslarla karşılaşmanızı sağlayacak. Bu sene özellikle dileklerinizin de kolaylıkla gerçekleşebileceği bir sene içerisinde olduğunuzun da müjdesini verelim. Ayrıca çevrenizde neşeli, pozitif ve bilgili kişilerin de fazlasıyla artacağı, sosyal yaşamınızın da renkleneceği bir sene sizleri bekliyor.

Uranüs sene ortaları itibariyle Boğa burcuna geçerek 5. evinizi etkisi altına almaya başlıyor olacak. Bu süreç içerisinde aniden çocuk sahibi olabilir, ani ve sürpriz bir aşk ilişkisine başlayabilir ya da sıradışı hobiler edinebilirsiniz. İlgi alanlarınızda da farklılıkların söz konusu olmaya başlayacağı bir dönemde olacaksınız.

Tutulmalar bu sene 2. ve 8. evler aksınızda gerçekleşiyor olağından parasal kazanımlar, harcamalar, ödemeler, borçlar ve miraslar bu sene boyunca gündeminizi fazlasıyla meşgul edebilir.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA
Satürn yaklaşık 3 sene boyunca 12. evinizden ilerliyor olacak ve içsel manada biraz daha disiplinli ve somut şeylere odaklı olmanız, tek başınalığınızda bile realist bir tutumla kendinizi sorgulamaya başlamanız mümkün. Göremediğiniz ve bilemediğiniz şeyleri de fazlasıyla sorgulayabilir ve her durum için bir mantık arayışı içerisinde olmaya da yatkın olabilirsiniz. Bu durumu abartmamaya dikkat etmeli kendinizi içsel endişelerden uzak tutmaya çalışmalısınız. Biraz akışa da güvenmeniz gerektiğini farketmelisiniz…

Satürn haricinde senenin en büyük pozitif etkilerinden bir tanesine değinecek olursak Jüpiter bu senenin çoğunluğunda 10. evinizde seyahat ediyor olacak ve size kariyer alanında bolca fırsat ve şans sunacak. Bu dönemde kariyer alanında gelişmek, yeni şeyler öğrenmek ve yükselmeniz de kesinlikle mümkün. Kariyer alanında şans sizden yana ve Jüpiter size o alanda kesinlikle parlama şansı tanıyacak…

Uranüs yıl ortalarından itibaren sizi 4. evinizden etkilemeye başlıyor olacak. Ev ve aile konularıyla ilgili ani değişimler söz konusu olabilir. Örneğin evinizi ya da yaşadığınız mekanı aniden bırakmak ya da ani ve sürpriz bir taşınma durumuyla karşılaşmanız bu süreç içerisinde olasıdır. Aile konularında da ani ve beklenmeyen değişikliklerle de karşılaşmanız mümkün.

Tutulmalar bu sene sizlerin esasen 1. ve 7. evler aksına olacak ve tutulmaların ciddi etkisini yaşamınızda hissediyor olacaksınız. Özellikle kendinizle, ikili ilişkilerinizle ve ortaklıklarınızla fazlasıyla ilgileneceğiniz ve bu konuların da fazlaca gündeminizde yer alacağı bir sene içerisindesiniz. Özellikle bu sene evlilik gibi konular gündeminizde yer alabilir.

 


BALIK VE YÜKSELEN BALIK
Satürn 3 sene boyunca 11. evinizde seyahat ediyor olacak ve sosyal çevre alanınızı etkileyecek. Özellikle sosyal çevrenizde sizden yaşça büyük ve bilge kişilerle sıkça karşılaşabilir onlardan da çok şey öğrenebilirsiniz. Sosyal alanınızda da daha disipline ve sorumluluk getiren durumlarla karşı karşıya kalmanız mümkün.

Jüpiter sene sonlarına kadar sizin 9. Evinizden seyahat ediyor olacak ve yabancılar, yurtdışı, eğitim, felsefe ve seyahatler gibi konularla ilgili olarak sizi şanslı kılacaktır. Özellikle bu dönem içerisinde yeni şeyler öğrenmeye fazlaca yatkın olacaksınız ve bilgeliğinizi artırma şansına sahip olacaksınız. Seyahat açısından da fazlaca istekli olabilir çeşitli fırsatlarla dünyanın çeşitli ülkelerini gezme şansını yakalayabilirsiniz.

Sene ortalarına doğru Uranüs 3. evinizden seyahat etmeye başlıyor ve uzun bir müddet boyunca yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınız, iletişim konularınız, yakın seyahatleriniz gibi alanlarda sizi sürprizlere ve ani değişimlere açık kılıyor. Örneğin bu dönemde yakın çevrenizde daha marjinal ve sıradışı insanlarla karşılaşabilir ya da yakın çevrenizin veya kardeşlerinizin daha sıradışı konulara yönelmeye başladığını gözlemleyebilirsiniz.

Tutulmalar bu sene sizlerin 6. ve 12. evler aksınızı etkiliyor olacak. Bu dönemde günlük yaşamınız, bilinçdışı konular, spiritüel konular, hastalıklar, evcil hayvanlar gibi alanlar gündem başlıklarınızı oluşturuyor olacak. Bu sene farkındalığınızın artacağı, günlük yaşamınızda da sürekli olarak kendinizi geliştirip büyüteceğiniz durumlarla karşı karşıya kalacağınız durumlar söz konusu olabilir.