Gökyüzü Fısıltılarında Bu Hafta (12-18 Mart 2018)

Burada yapacağımız yorumlar her gün için gökyüzünün genel durumunu anlatan yorumlardır ve unutulmamalıdır ki kişisel bazda hepimizin üzerindeki etkileri pek tabii farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle yorumları okurken genel yorum çerçevesinde olduklarını unutmayalım ve bireysel haritalarımız üzerindeki etkilerinin de farklılıklar gösterebileceğini bilelim.

Bu yorumları ‘günün genel enerjisi’ bakış açısıyla okursak en objektif manada ve genel perspektifte faydalarından yararlanabiliriz. Herkese keyifli okumalar :)

Not: Tüm yorumlar Lefkoşa üzerinden oluşturulan haritalar çerçevesinde yorumlanmıştır. Ülke değişimi söz konusu olduğu vakit belirtilen zamanlarda da değişkenlik söz konusu olabilmektedir.

 

12-18 MART HAFTASI GÖKYÜZÜ BİZLERE NELER FISILDIYOR?

Pazartesi: Ay Oğlak burcunda seyahatini sürdürürken sabah güne başlamadan hemen önce Plüton ile kavuşumu, hemen sonrasında ise Güneş ile uyumlu açısı kesinleşiyor. Bu noktada Ay’ın Plüton ile kavuşumuyla sabahın erken saatlerinde takıntılı bir ruh hali içerisine girmekten kaçınmalıyız. Bu etki esasında bir nebze sezgilerimizi de artırabilir. Bu sebeple sabahın erken saatlerinde güçlenen sezgilerimizi iyi değerlendirmeliyiz.

Hemen akabinde gerçekleşen Ay ile Güneş’in uyumlu açısı ise içsel anlamda bizi aydınlatabilecek nitelikte. Bu enerjiyle uyumlu bir şekilde güne başlama şansımız artırıyor. Hatta öğleye doğru Ay’ın Jüpiter ile kesinleşecek olan uyumlu açısı da ruhumuza neşe, şans ve iyimser bir enerji katacak.

Akşam üzeri ise Ay ve Uranüs arasında gerçekleşecek olan uyumsuz açı neticesinde ani duygu dalgalanmaları ve duygusal dengesizlikler yaşamamız mümkün. Bu sebeple bu saat civarlarında ani duygusal tepkiler verme konusunda sabırlı ve dikkatli olmalıyız.

 

Salı: Salı günü ise Ay saat 00:44’te Kova burcuna geçiyor ve Salı günü enerjisine Kova enerjisini katıyor. Genel olarak önümüzdeki 2.5 günlük zaman zarfında özgür, hümanist ve akılcıl enerjiler bizlerle olacak.

Öğle saatlerinin sonlarına doğru Venüs ile Satürn arasındaki uyumsuz açı kesinleşeceğinden sevgi ve ilişkilere dair konularda bastırılmış, stres altında, endişeli ve depresif bir mod içerisinde hissedebiliriz. Bu vakitler dahilinde bu hislerin ruhumuzdan akıp gitmesine izin vermeye çalışalım. Sonraki saatlerde fazlaca rahatlayacağımızı bilelim çünkü akşam üzeri Ay ile Venüs arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor ve duygusal anlamda daha sevgi dolu, empatik ve depresif halden sıyrılma ve hafifleme fırsatı yakalıyoruz. Bu saat civarları sosyelleşerek duygusal anlamda ferahlamamız mümkün olacak. Güzel bir nefes alma şansı yakalıyoruz…

Akşamın daha ileri saatlerinde ise Güneş ile Jüpiter arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor ve günü neşeyle, şansla ve keyifle kapatma enerjisi bizlere sunuluyor.
Gece yarısına doğru ise Ay ile Merkür arasında uyumlu açı da kesinleşiyor. Bu etkiyle güzel sözler ve güzel iletişim enerjileri de gün sonunda bizlerle buluşuyor…

 

Çarşamba: Bugün de Ay Kova burcundaki seyahatini sürdürüyor. Gün boyu daha stabil bir enerji akışı içerisinde olacağız gibi görünüyor…
Gece saatlerinde ise Ay ile Jüpiter arasındaki uyumsuz açı kesinleşiyor. Hem duygusal abartılara hem de bu saatlerde aşırı yiyecek tüketmemeye karşı dikkatli olmalıyız. :) Geçen hafta da aynı gün benzer etkiyle karşılaşmıştık ve uyarımızı yapmıştık. Özellikle yarın diyetisyen randevusu olanlar dikkat! :)

 

Perşembe: Perşembe günü sabahın ilk ışıklarında Ay ile Uranüs arasında uyumlu açı kesinleşiyor. Duygusal olarak heyecanlı, yeniliklere ve değişime açık bir enerjiyle güne başlama şansımız mevcut.

Sabah saatlerinde ise Ay ile Mars arasında uyumlu açı kesinleşiyor. Bu enerjiyle de enerjimiz artıyor ve girişken, aksiyon almaya meyilli ve aktif bir yapı içerisine bürünüyoruz. Yapmamız gereken işleri tamamlamak ve tembellikten kurtularak aksiyon almak için adım atmak adına uygun bir enerji bizleri bekliyor.

Öğleyin saat 12:12’de Ay Balık burcuna geçiyor. Bu saat civarından itibaren daha hassas, duygusal ve akışa bırakabilen bir enerji içerisine girmeye başlıyoruz…

 

Cuma: Cuma günü Ay Balık burcundaki seyahatini sürdürürken sabaha karşı Satürn ile uyumlu açısı kesinleşiyor. Bu etki kararlı, sorumluluk alabilen ve disiplinli enerjileri çağrıştırıyor. Yalnız birçoğumuzun uykuda olacağı bir saat aralığında gerçekleşeceği için etkiyi hissedemeyebiliriz. Etkinin sabahın erken saatlerini de kapsayabileceğini düşünürsek erken saatlerde hedeflediğimiz şeyleri gerçekleştirmemiz daha kolay olabilir. Örneğin aksattığınız sabah sporunuzu yeniden yaşamınıza katabilir ya da güne daha disiplinli ve organize başlamanız da bu etkiyle mümkün olabilir.

Öğleden sonra 15:44’te Ay ile Neptün kavuşumu kesinleşiyor. Bu saat civarları çok daha sezgisel, duygusal, hayalperest ve hassas hissedeceğimiz bir zaman zarfı içerisine giriyoruz. Yalnız bu esnada yanılsamalara ve aşırı kırılgan olmamaya karşı da dikkatli olmalıyız.

 

Cumartesi: Cumartesi günü Ay’ın sabah saatlerinde Jüpiter ile uyumlu açısı kesinleşiyor. Güne neşe, bolluk enerjisi ve keyifle başlıyoruz.

Öğleden sonraki saatlerde ise Ay ile Güneş kavuşumu gerçekleşiyor (15:11) ve Balık burcunda bir yeniay oluşuyor! Bu yeniay zamanında özellikle Balık enerjisinin etkisiyle kalpten dileklerimizin gerçekleşme potansiyelimiz de hayli yüksek olacak gibi görünüyor. Bu etki özellikle yaratcılıkla ilgili konular, sanatsal faaliyetler ve spiritüel konular gibi alanlarda yeni ve etkili başlangıçların habercisi olabilir. Kalpten dilediklerimiz yalnızca inancımızı koruyunca, elimizden geleni yapınca ve en önemlisi de akışa bırakınca (zorlamalar olmaksızın) gerçekleşiyor. Doğru zamana ve ilahi plana güveneceğimiz bir enerjide olacağız…

Akşam saatlerinde ise Ay ile Mars karesi kesinleşiyor. Bu saat civarı duygusal agresyonlar, kızgınlıklar, agresyon ve sert tutumlara karşı dikkatli olmalıyız.

Saat 18:40’ta Mars Oğlak burcuna geçiyor. Mars Oğlak burcunda rahat pozisyonda olduğundan önümüzdeki 2 aylık zaman zarfında alacağımız aksiyonlar konusunda daha organize, kararlı ve istikrarlı olma enerjisi bizlere sunuluyor olacak. Aksiyonlarımızı acele etmeksizin sabır enerjisi dahilinde alma fırsatımız bu etkiyle birlikte doğuyor…

Saat 20:57’de Ay Koç burcuna geçiyor. Önümüzdeki 2.5 günlük zaman zarfında duygusal olarak hareketlenmeye ve daha enerjik bir hale bürünmeye başlıyoruz. Enerjik, spontane ve daha aktif hissedebileceğimiz 2.5 günlük bir zaman zarfına doğru ilerliyoruz…

 

Pazar: Pazar günü Ay Koç burcundaki seyahatini sürdürürken öğle saatlerinde Satürn ile uyumsuz açısı kesinleşeceğinden bu civarda kendimizi depresif, bıkkın ve kıstırılmış hissetme potansiyelimiz olabilir. Kendimizi telkin etmeli, bu enerjinin geçici olduğunu kendimize hatırlatmalıyız.

Geceyarısına doğru olan civarda Ay ile Venüs kavuşuyor! Bu etki ile sevgiyi etkin bir şekilde paylaşma ve tabii ki duygusal bir enerjiyle de buluşuyor olacağız. Bu kavuşum Koç burcunda olacağından özellikle ilişkiler ve sosyal alanda adrenalin içeren keyif dolu bir enerjiyle de buluşma şansımız artacak gibi görünüyor.

 

Unutmayın yıldızlar yalnızca potansiyel enerjileri anlatır. Varolan enerjiler dahilinde yaşamı nasıl yaşayacağımızı seçmek ise bize kalır…

Hepimiz için sağlıkla, aşkla ve neşeyle geçireceğimiz bir hafta olsun.