Gökyüzü Fısıltılarında Bu Hafta (2-8 Nisan 2018)

Burada yapacağımız yorumlar her gün için gökyüzünün genel durumunu anlatan yorumlardır ve unutulmamalıdır ki kişisel bazda hepimizin üzerindeki etkileri pek tabii farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle yorumları okurken genel yorum çerçevesinde olduklarını unutmayalım ve bireysel haritalarımız üzerindeki etkilerinin de farklılıklar gösterebileceğini bilelim. 

Bu yorumları ‘günün genel enerjisi’ bakış açısıyla okursak en objektif manada ve genel perspektifte faydalarından yararlanabiliriz. Herkese keyifli okumalar :)

Not: Tüm yorumlar Lefkoşa üzerinden oluşturulan haritalar çerçevesinde yorumlanmıştır. Ülke değişimi söz konusu olduğu vakit belirtilen zamanlarda da değişkenlik söz konusu olabilmektedir.

 

2-8 NİSAN 2018 HAFTASI GÖKYÜZÜ BİZLERE NELER FISILDIYOR?

Pazartesi: Ay günün ilk saatlerinde Akrep burcuna geçiyor. Sabahın erken saatlerinde Ay ile Venüs arasında karşıt açı kesinleşiyor. Bu saat civarı duygusal olarak aşırı bir hassasiyet ve derinlik içerisinde hissedebiliriz. Nedensiz ağlamalar ve nedensiz duygusal tepkiler içerisine girme durumu sabahın erken saatlerinde bizleri etkisi altına alabilir.

Akşama doğru ise Mars ile Satürn kavuşuyor! İki kötücül diye nitelendirilen bu gezegenler Oğlak burcunda kavuşuyorlar…

En olumlu tarafıyla bu kavuşum aksiyon almayı düşündüğümüz projelerimiz açısından kararlılık ve stabillik sağlayabilir. Bunun yanısıra Satürn kısıtlamayı ve disipline olmayı da anlattığından aksiyon ve enerji gezegeni Mars ile kavuşumu sebebiyle enerjimiz ve aksiyonlarımız açısından da daha kontrollü ve disiplinli olma halinde olacağımızı da düşünebiliriz. Bu kavuşum enerjisi bizleri içsel strese, biraz negatif ve sıkışmış bir ruh haline de sürükleyebilir.

Kavuşum sabit yıldız Facies ile de kavuşum halinde olacak. Facies sabit yıldızı kazalar ve çeşiti kötücül olaylarla ilişkilendirilir. Bu sebeple bu kavuşum enerjisi neticesinde kazalar ve kötü enerjilere açık bir zaman diliminde olabileceğimizi düşünebiliriz. Trafikte dikkatli olmalı ve her türlü ilişkide agresif tutumlardan ve fiziksel olarak tepkisel hareketlerde bulunmamaya karşı da dikkatli olmalıyız. Bu zaman zarfında gözlerle ilgili hastalıklar, kazalar, kavgalar, savaş ve ayrılıklar gibi olgular da ön planda olabilir. Dikkat etmeli ve unutmamalıyız ki şu an Merkür de geri harekette! Alacağımız kararlar konusunda sağlıklı bir dönemde değiliz. Sonradan pişman olabileceğimiz şekilde davranmaktan uzak durmalıyız.

Bu kavuşumdan dakikalar öncesinde ise ilk önce Ay ile Mars’ın, sonrasında ise Ay ile Satürn’ün uyumlu açıları kesinleşiyor. En azından kavuşum öncesi Ay’dan bu kötücül kavuşuma olumsuz yönde bir destek gelmiyor. Özellikle Ay sayesinde duygularımızı ve makuliyetimizi yönetebilme konusunda gökyüzündeki enerjiler bir nebze de olsa bizlere destek sunuyor vaziyette…

 

Salı: Gün boyunca Ay Akrep burcunda seyahat etmeyi sürdürüyor. Öğleden sonraki vakitlerde Ay ile Plüton arasında uyumlu açı kesinleşiyor. Sezgisel anlamda güçleneceğimiz, duygusal derinlik kazanabileceğimiz bir etki içerisinde olacağız.

Ayrıca Merkür ile Mars’ın uyumsuz açısına git gide yaklaştığımız bir vakitteyiz. Tam kavuşum yarın sabah gerçekleşecek olsa dahi bugün bu saatler itibariyle de dikkatli olmalıyız. Bu etki neticesinde kırıcı ve agresif sözler sarfetmekten kaçınmalıyız. İletişimde kabalık, agresyon ve sert tutumlar söz konusu olabilir. Merkür’ün geri harekette olması sebebiyle özellikle geçmişte yaşanan ve çözümlenemeyen konularla ilgili agresif bir iletişim kurma enerjisine girmeye fazlaca yatkın olduğumuz bir zaman zarfındayız. Çok dikkatli olmamız gerekiyor.

Akşam üzeri ise iyicil gezegen Jüpiter ile Ay kavuşuyor! Günü daha iyimser bir enerjiyle kapatıyoruz. Dinginleşiyor, sakinleşiyoruz. Neşe ve keyif dolu enerjilerinin bize doğru akmaya başlayacağı bir akşam bizleri bekliyor.

 

Çarşamba: Sabahleyin Ay Yay burcuna geçiyor. Genel olarak daha özgür ve iyimser bir enerji hakimiyeti güne yayılıyor. Fakat diğer gezegensel açılar iyimser tabloyu biraz bulutlandıracak gibi görünüyor…

Sabah saatlerinde Merkür ile Mars’ın uyumsuz açısı kesinleşiyor. Bu saat civarı kırıcı olmamaya ve sert tavırlar sergilememeye karşı dikkatli olmalıyız. Salı günü için bahsettiğimiz etkiler konusunda bu zaman zarfında da dikkatli olmak gerekiyor.

Ayrıca yarın sabah tam açısı kesinleşecek olan Merkür ile Satürn’ün de uyumsuz açısı gün dahilinde bizleri etkileyecek gibi görünüyor. Düşünsel olarak biraz olumsuz düşüncelere yatkın halde olabiliriz. Özellikle de geçmişle alakalı mevzularda… Depresif bir düşünce biçimi, dolayısıyla depresif bir ruh haline yatkınlık gün içerisinde söz konusu olabilir. Negatif düşünce bulutu içerisine kapılmadan kendimizi güzel düşüncelere yönlendirmeye çalışmalıyız. ‘An’da kalmalı, geçmişi ve zihnimizi sürekli olarak meşgul eden yıkıcı düşüncelere karşı da kendimizi korumalıyız.

Akşamın ilerleyen saatlerinde Ay ile Merkür arasında uyumlu açı yaklaşmaya başladığından duygusal ve düşünsel anlamda dengeye girme şansımız artmaya başlıyor.

 

Perşembe: Merkür ve Satürn uyumsuz açısı sabahleyin kesinleşeceğinden yine güne az biraz depresif düşüncelerle başlama konusunda dikkatli olmalıyız. Yalnız iyi haber bu uyumsuz açının ardına Güneş ve Ay’ın güzel bir uyumlu açısının kesinleşiyor olması…Özellikle öğle ve öğleden sonraki saatlerde daha dengeli bir enerji içerisinde hissetmemiz mümkün. Yalnız öğleden sonra Ay’ın Neptün ile uyumsuz açısı da kesinleşeceğinden hayal kırıklıklarının olası olabileceği bir enerji de söz konusu olabilir.

 

Cuma: Cuma günü özellikle öğle ve öğleden sonraki saatlerde Ay ile Uranüs arasında uyumlu açı enerjisi söz konusu olacağından bu saatler civarında heyecanlı ve güzel sürprizli olaylar bizleri bekliyor olabilir. Genel olarak gün Ay Yay enerjisinden kaynaklı daha neşeli ve fazlaca da adrenalin olmaksızın akıyor. Ay akşam saatlerinde Oğlak burcuna geçiyor ve durgunlaşarak mantığı ön plana alacağımız iki buçuk günlük zaman dilimi içerisine giriyoruz…

 

Cumartesi: Sabahtan öğleye kadarki saatlerde Ay ile Merkür’ün uyumsuz açısı etkin olacak. Özellikle bu saatlerde fazlaca sohbet ve bolca konuşma yer alacak gibi görünüyor.

Ay ile Venüs’ün, Venüs ile de Satürn’ün uyumlu açılara yaklaştığı bu saat civarı ve özellikle de öğleden sonraki zaman zarfında romantik ve sevgi ilişkileriyle alakalı da kalıcı ve güven verici durumlar söz konusu olabilir. Özellikle ikili ilişkiler açısından çok güzel saatlerde olacağız. Bugün sevgiliniz ya da eşinizle birlikte geçirebileceğiniz güzel ve verimli bir gün olabilir!

Yalnız öğleden sonraki saatlerde Ay ile Satürn kavuşumu biraz depresif ve aşırı kontrolcü bir tutum içerisinde olmamıza neden olabilir. Bu etki duygularımızı özgürce ifade etme konusunda bizleri biraz kısıtlayabilir.

Akşam saatlerinde ise Ay ile Mars kavuşuyor ve agresif duygu durumları konusunda bizlere dikkatli olmamızı öğütlüyor. Bu saatlerde her açıdan dikkatli ve kontrollü olmalıyız. Kendimizi iyi hissetmiyorsak trafiğe çıkmamalı, sakinliğimizi bozabilecek her ortam ya da durumdan da kendimizi biraz uzak tutmalıyız.

 

Pazar: Sabah saatlerinde Ay ile Güneş arasında uyumsuz bir açı enerjisi söz konusu olacak. Bu saatlerde kadınlar ve erkekler arasında bazı anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Örneğin eşler arasında bu durum ortaya çıkabilir. Güzel haber öğleden sonraki saatlerde Ay ile Jüpiter arasında uyumlu bir açı enerjisinde olacağımız… Neşe ve iyimser enerjiler bu saatlerde etkin olacak.

 

Unutmayın yıldızlar yalnızca potansiyel enerjileri anlatır. Varolan enerjiler dahilinde yaşamı nasıl yaşayacağımızı seçmek ise bize kalır…
Hepimiz için sağlıkla, aşkla ve neşeyle geçireceğimiz bir hafta olsun.