Gökyüzü Fısıltılarında Bu Hafta (23-29 Ekim 2017)

Burada yapacağımız yorumlar günbegün gökyüzünün genel durumunu anlatan yorumlardır ve unutulmamalıdır ki kişisel bazda hepimizin üzerindeki etkileri pek tabii farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle yorumları okurken genel yorum çerçevesinde olduklarını unutmayalım ve bireysel haritalarımız üzerindeki etkilerinin de farklılıklar gösterebileceğini bilelim.

Bu yorumları ‘günün genel enerjisi’ bakış açısıyla okursak en objektif manada ve genel perspektifte faydalarından yararlanabiliriz. Herkese keyifli okumalar... :) 

Not: Tüm yorumlar Lefkoşa üzerinden oluşturulan haritalar çerçevesinde yorumlanmıştır. Ülke değişimi söz konusu olduğu vakit belirtilen zamanlarda da değişkenlik söz konusu olabilmektedir.

 

23-29 EKİM HAFTASI GÖKYÜZÜ BİZLERE NELER FISILDIYOR?

Pazartesi: Güneş bugün sabah saat 08:27’de Akrep burcuna geçiyor. Bu saat itibariyle doğan bebekler Akrep burcu olacak. Yaklaşık bir ay süresince Güneş Akrep burcunda seyahat edeceğinden kendimizi daha içe dönük, derin ve çeşitli konularla ilgili daha tutku dolu hissetmemiz mümkün. Bunun yanısıra bugün Ay tüm gün Yay burcunda seyahat ediyor olacak. Gün boyunca kendimizi kendi ufkumuzu aşma, daha yüce bilgiye ulaşma ve neşeli bir ruh hali içerisinde hissedebiliriz. Öğle saatlerinde ise Ay’ın Venüs ile uyumlu açısı kesinleşiyor olacağından bu zaman dilimi içerisinde güzel bir sevgi enerjisi içerisinde olabilir ve ruhen kendimizi bu güzel enerji içerisinde hissedebileceğimiz fırsatlarla da karşı karşıya kalabiliriz. Özellikle de sevdiklerimizle (eş, aile, arkadaşlar) ile öğle yemeği buluşmaları ve muhabbetli zaman dilimleri geçirmemiz bu zaman diliminde mümkün. Fakat hemen akabinde Ay’ın Neptün ile uyumsuz açısı kesinleşeceğinden bazı konularla ilgili kırılganlık ve hayal kırıklığı yaşama riskiyle de karşı karşıya kalabiliriz. Bu sebeple öğle saatleri civarında zihnimizi kontrol altında tutup güzel enerjilere odaklanarak daha sakin ve uyumlu bir enerji akışı içerisinde kalmaya özen göstermeliyiz.

 

Salı: Ay yine tüm gün boyunca Yay burcundaki seyahatini sürdürüyor olacak. Bugün Ay’ın öğle sonrası saatlerde Satürn ile kavuşumu kesinleşeceğinden kendimizi duygusal manada baskı altında, depresif ve sıkıntılı hissetme potansiyelimiz olabilir. Yalnız bu durumun geçici olduğunun bilincinde olarak hareket etmeli, negatif düşünce ve hislerden kendimizi mümkün mertebe uzak tutmaya çalışmalıyız. Unutmayın zihnimizin kontrolü her zaman için mümkün ve elimizde. Akşam saatlerinde ise Ay’ın Uranüs ile uyumlu açısı kesinleşiyor olacak. Bu saat civarında bizi heyecanlandıran güzel sürpriz ve fırsatlarlarla karşılaşma ihtimalimiz yüksek.

 

Çarşamba: Ay güne yine Yay burcuyla giriş yaparken sabaha karşı saat 03:13’te Oğlak burcuna geçerek iki buçuk gün boyunca seyahatini Oğlak burcunda sürdürmeye devam ediyor olacak. Ay’ın Oğlak burcunda seyahati nedeniyle bu süreçte daha mantıklı ama yer yer karamsar ve endişeli bir ruh hali içerisinde olabiliriz. Ay’ın sabahın erken saatlerinde Mars ile uyumsuz açıda kesinleşmesi güne biraz agresif enerji katabilir. Bu sebeple sabahleyin uyanırken modunuzu yükseltecek ve aynı zamanda ruh halinizi daha dingin bir hale büründürecek bir aktivite yapmanızı (yoga, yürüyüş vb.) ya da ruhunuza iyi gelecek güzel bir müzik dinlemenizi tavsiye edebiliriz. Bu sıkışık enerji akabinde kendisini daha olumlu enerjilere bırakıyor, üzülmeyin. Örneğin günün ilk ışıklarında Ay ile Güneş arasında olumlu açı kesinleşiyor ve eril ile dişil enerjimiz uyumlu bir hale bürünüyor. Bu noktada gün içerisinde duygu ve mantık dengesini sağlamamız da mümkün görünüyor. Hemen birkaç saatlik zaman zarfı sonrasında ise Ay’ın Jüpiter ile arasında uyumlu bir açı görünümü oluşuyor ve kendimizi daha iyimser ve pozitif bir ruh hali içerisinde hissetme şansımız ortaya çıkıyor. Yalnız bu iki uyumlu açının etkisini hissedebilmek adına bizlerin de çaba sarfetmesi, daha olumlu hissedebilmek adına aksiyon alması da şart.

 

Perşembe: Ay gün boyunca Oğlak burcundaki seyahatini sürdürürken sabahın ilk ışıkları henüz Dünya’ya vurmadan evvel Ay ile Neptün arasında uyumlu bir açı söz konusu olacak. Bu noktada uykumuz esnasında güzel ve bize mesaj veren rüyalar görebileceğimizi düşünebiliriz. Sabahleyin uyandığınız anda rüyanızda gördüklerinizi hatırlıyorsanız hemen not almanızı tavsiye edeceğim. Daha sonrasında saat 07:47’de Ay’ın Merkür ile uyumlu açısı kesinleşiyor olacak. Bu enerji akışıyla duygusal iletişimde başarı şansımız hayli yüksek olabilir. Söylemek ya da yazmak istediklerimiz için günün bu saati uygun görünüyor. Akabinde ise Ay’ın Venüs ile uyumsuz açısı netleşeğinden bu esnada aşırı duygusal, aşırı sevgiye aç hissetmemiz ve bu konularla ilgili gelip geçer üzüntüler ve kırılganlıklar yaşamamız mümkün. Öğleden hemen sonraki saatlerde ise Ay’ın Pluto ile uyumlu bir açısı kesinleşiyor olacağından bu zaman zarfında daha sezgisel olduğumuzu ve altıncı hissimizin güçlendiğini farkedebiliriz. Akşam saatlerinde ise Akrep burcunda Güneş ve Jüpiter kavuşumu kesinleşiyor olacak ve günü daha iyimser ve şanslı bir biçimde tamamlama fırsatı yakalayacağız. Tam da bu anlarda felsefe, spiritüel konular, dua veya meditasyon gibi derinlik içeren konularla ilgilenebiliriz. Niyetlerimizin gerçekleşebileceği anlardayız.

 

Cuma: Sabah saat 08:23’de Ay’ın Uranüs ile uyumsuz açısı kesinleşiyor ve bu zaman zarfında ani ve beklenmedik olaylarla karşılaşma ve ani duygu değişimlerine açık bir hal içerisinde olma potansiyelimiz hayli yüksek görünüyor. Bunun akabinde öğleden sonra saat 15:59’da Ay Kova burcuna geçiş yapıyor olacak. Bu andan itibaren kendimizi daha meraklı ve zihnen bizi besleyen aktiviteler içerisinde olma isteği içerisinde bulabiliriz. Adeta standart düşünce ve sistemlerden uzaklaşmak ve kendimizce daha marjinal olup yaşamımıza heyecan katma içgüdümüz artabilir. Akşam 22:20’de ise Ay’ın Mars ile uyumlu açısı kesinleşeceğinden bu vakitte kendimizi daha atik, enerjik ve motive hissedebiliriz. Günün son dakikalarında ise Ay ile Jüpiter arasındaki uyumsuz açı netleşiyor ve duygusal abartılara yatkın bir zaman dilimi içerisine giriyoruz.

 

Cumartesi: Gün boyunca Ay Kova burcunda seyahatini sürdürürken günün ilk saatlerinde gece yarısını takip eden süreçte Ay’ın Güneş ile uyumsuz açısı kesinleşiyor olacak. Bu esnalarda kadın erkek figürleri arasında bazı zorlanmalar ortaya çıkabilir. Günün geri kalanında olaysal bazda aşırı değişimler olmayacak gibi görünüyor.

 

Pazar: Ay Kova burcundaki seyahatini bugün de sürdürürken sabaha karşı saatlerde Venüs ile uyumlu açısını netleştiriyor. Sabahın çok erken saatlerinde sevgi enerjimizin artacağını düşünebiliriz ve aile ile birlikte olma isteğimiz hayli artabilir. Bunu takiben Merkür ile uyumsuz bir açısı mevcut olacak olan Ay sabah saat 08:04’te Güney Ay Düğümü ile kavuşuyor olacak. Merkür ile gerçekleşecek olan uyumsuz açı sabah saatlerinde kendimizi fazlaca ifade etmek, çok konuşmak, özellikle de duygusal iletişime fazlaca açık olma isteğimizi tetikleyebilir. Güney Ay Düğümü kavuşumunu da yoruma ekleyecek olursak geçmişten beri fazlaca görüşemediğimiz kişilerle yeniden iletişim fırsatı kurma şansına sahip olabiliriz. Özellikle sabah saatlerinde uzun zamandır aramadığımız aile büyüklerimizi de arayıp hatır sorabilmemiz mümkün. Öğleden sonra ise Satürn ile uyumlu açı içerisinde olacak olan Ay, bu vakitlerde duygusal manada dengeyi ve stabiliteyi yakalayabileceğimize işaret ediyor. Akşam saatlerine doğru Ay’ın Uranüs ile uyumlu açısı da kesinleşiyor ve heyecan verici bazı gelişmeler ve sürprizlerle karşılaşabileceğimiz bir akşam süreci içerisine giriyoruz.

 

Hepimiz için sağlık ve neşe enerjileriyle dolu bir hafta olsun... 

Dilara Topcan