Gökyüzü Fısıltılarında Bu Hafta (26 Şubat-4 Mart 2018)

Burada yapacağımız yorumlar her gün için gökyüzünün genel durumunu anlatan yorumlardır ve unutulmamalıdır ki kişisel bazda hepimizin üzerindeki etkileri pek tabii farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle yorumları okurken genel yorum çerçevesinde olduklarını unutmayalım ve bireysel haritalarımız üzerindeki etkilerinin de farklılıklar gösterebileceğini bilelim.

Bu yorumları ‘günün genel enerjisi’ bakış açısıyla okursak en objektif manada ve genel perspektifte faydalarından yararlanabiliriz. Herkese keyifli okumalar...

Not: Tüm yorumlar Lefkoşa üzerinden oluşturulan haritalar çerçevesinde yorumlanmıştır. Ülke değişimi söz konusu olduğu vakit belirtilen zamanlarda da değişkenlik söz konusu olabilmektedir.

 

26 ŞUBAT - 4 MART HAFTASI GÖKYÜZÜ BİZLERE NELER FISILDIYOR?

Pazartesi: Ay Yengeç burcunda hareket ederken güne başlıyoruz. Tüm gün boyunca da Yengeç burcundaki seyahatini sürdürüyor olacak. Bugün özellikle aile ve duyguların ön planda olacağı bir gün içerisindeyiz. Sabahın erken saatlerinde Ay ile Merkür arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor ve özellikle öğleye kadarki zaman diliminde de bu olumlu açının etkisi sürüyor olacak. Merkür’ün Balık burcunda oluşuyla bu etkiyi birleştirince özellikle bu zaman zarfında duygusal konuşmalar ve duygusal iletişimle ilgili konuların ön planda olacağını düşünebiliriz. Özellikle sabah saatlerini duygu paylaşımı açısından verimli bir şekilde kullanabiliriz. Sevdiklerimize güzel mesajlar yazmak, onları aramak ve onlarla duygularımızı ‘iletişimi’ kullanarak paylaşmak için çok uygun bir enerji içerisindeyiz. Bunun yanısıra kendimizi daha duygusal ve hassas hissetmemiz de olası.

Öğle saatlerinde ise Ay’ın güzellik, sanat ve aşk gezegeni Venüs ile uyumlu açısı kesinleşiyor. Bu esnadan itibaren yine gün içerisinde sevgi enerjimizin artabileceği ve ikili ilişkilerde de güzelliklerle karşılaşabileceğimiz bir etki içerisine giriyoruz. Yalnız öğleden sonraki saatlerde Ay ile Plüton arasındaki karşıt açının da kesinleşmesiyle birlikte takıntılı bir ruh hali içerisine girmek ve içsel huzursuzluklara karşı da dikkatli olmakta fayda var.

Akşam saatlerinde ise Ay’ın şans ve bolluk gezegeni Jüpiter ile uyumlu açısı kesinleşiyor ve neşeli saatler bizleri bekliyor. Kısacası gün genelinde duygusal bir enerji akışı içerisinde olacağız. Özellikle öğleden sonraki vakitlerde duygusal enerjinin bizi takıntılara ve huzursuzluklara yönlendirmemesi adına zihnimizi rahatlatan aktivitelere yönelmemiz sağlıklı olur. Örneğin rahatlatıcı müzikler dinlemek, çalıştığımız ortamda mum yakmak, vaktimiz varsa deniz kenarında bulunmak iyi gelebilir…

 

Salı: Sabah saatlerinde Ay Aslan burcuna geçiyor (06:42). Gün içerisinde kendimizi hayli aktif, dışa dönük ve ön planda olma isteği içerisinde hissedebiliriz. Duygularımız kabarabilir. Sahnede olma ve görünür olma arzumuz kendisini gösterebilir. Öğleyin Venüs ve Plüton arasında uyumlu bir açı da söz konusu olacak. Bu zaman zarfında sevgi, sanat ve estetik gibi konularda derinlik kazanabiliriz. Aynı zamanda ilişkilerde de derinlik ve tutkunun söz konusu olacağı bir gündeyiz. Bu etkinin desteğiyle sanat, ilişkiler, güzellik, estetik ve aşk ile ilgili konularda derinliği olan adımlar atmak mümkün.

 

Çarşamba: Çarşamba günü sabahın erken saatlerinde Ay Kuzey Ay Düğümü ile kavuşuyor. Astrolojide Ay kadınları da ifade ettiğinden gün içerisinde kadınlarla ilgili konular ön planda olabilir. Kavuşum Aslan burcunda olacağından kadın temalı konuların vurgulu ve ön planda olması da muhtemeldir. Aynı zamanda bu etki dahilinde gün içerisinde duyguların hayli yoğun ve kuvvetli seyredebileceğini de söyleyebiliriz.

Öğleden sonra ise Ay’ın Mars ile uyumlu açısı söz konusu olacak. Bu etkiyle daha aktif, duygusal olarak daha heyecanlı ve aksiyon almaya meyilli bir yapı sergileyebiliriz. Ertelediğimiz olguları bu saatler civarında yaşamımıza entegre edebilir ve harekete geçebiliriz.

Akşam saatlerinde ise Ay’ın Jüpiter ile olan uyumsuz açısı kesinleşiyor olacak. Bu saatlerde ise duygusal anlamda abartılardan kaçınmalı ve özellikle yeme-içme konularında da dikkatli olmaya özen göstermeliyiz. Bu etki bizleri aşırı yemek tüketimine sevkedebilir. Farkında olarak kontrolü elimizde tutmaya çalışmalıyız. Hele ki ertesi gün diyetisyen randevunuz varsa aman dikkat derim :) 

 

Perşembe: Mart ayına merhaba dediğimiz Perşembe gününde Ay Aslan burcunun son derecelerine doğru seyahatini sürdürürken gece yarısından sonraki ilk saatlerde Uranüs ile uyumlu açısını kesinleştiriyor olacak. Duygusal anlamda sürpriz ve ani gelişmelerin söz konusu olacağını düşünebiliriz. Bu etki sabah saatlerine kadar sürebilir.

Sabah saat 07:58’de Ay Başak burcundaki seyahatine başlıyor ve yaklaşık 2.5 gün boyunca da Başak burcundaki seyahatini sürdürüyor olacak. Dolayısıyla özellikle sağlık konularına karşı kendimizi daha hassas hissetmemiz mümkün. Ertelediğimiz sağlık kontrolleri için de uygun günlerdeyiz. Bu bahaneyle daha fazla ertelemeden gerekli sağlık kontrollerimizi de yaptırmayı ihmal etmememiz gerektiğini hatırlatmakta fayda var :) Bu etkiyle beraber aynı zamanda çalışkanlığımızın da artabileceği bir enerji söz konusu olacak. Yalnız Ay Başak enerjisiyle içsel huzursuzluk yaşama riskimiz de artabilir, dikkatli olalım. Bunlara ilaveten yaşamımızda derleyip toplamamız gereken alanları düzenleyebilir, şu günler dahilinde temizlikle de haşır neşir olabiliriz.

İletişim gezegeni Merkür ise günün ilk saatlerinde Mars ile uyumsuz açısını kesinleştiriyor olacak. Özellikle günün ilk saatleri ve sabah saatlerinde ani çıkışlar, agresif tutumlar ve kırıcı sözler sarfetme konusunda dikkatli olmalıyız.

Akşam saatlerinde Ay’ın Satürn ile uyumlu bir açısı söz konusu olacak. Günü özellikle duygusal manada daha stabil ve kontrollü bir şekilde tamamlayabiliriz.

 

Cuma: Cuma günü Ay Başak burcundaki seyahatini sürdürmeye devam ediyor. Sabah saat 02:50'de Ay ve Güneş'in karşıt açısı kesinleşiyor ve Başak burcunda bir 'dolunay' meydana geliyor. Kendimizi dolunay etkisiyle hayli duygusal hissedebileceğimiz bir gündeyiz. Özellikle bu etkinin hemen ardından Ay’ın Neptün ile karşıt yani uyumsuz açısı da kesinleşeceğinden duygusal anlamda hayli yoğun bir günün bizleri bekliyor olduğunu düşünebiliriz. Bu etki ile özellikle sabah saatlerinde duygusal hayal kırıklıkları, yanılsamalar ve aşırı hassasiyete karşı dikkatli olmalıyız. Bu etki aynı zamanda Güneş'in Neptün ile tam kavuşuma çok yakın olmasından ötürü sezgilerimizde ve hayal gücümüzde de artışa neden olabilir. Aynı zamanda düşündüklerimizin/hayal ettiklerimizin bir anda gözler önüne serilmesiyle de bağlantılı olabilir (dolunaylar açığa çıkaran etkiye sahiptir). Gün içerisinde hayal gücümüz kuvvetlenebilir ve bununla bağlantılı olarak ortaya güzel işler de çıkarma şansı yakalayabiliriz.  

Ay’ın akşam saatlerinde doğru Plüton ile uyumlu açısı kesinleşiyor olacak. Bu etkiyle birlikte gün sonuna doğru duygusal derinlik kazanabilir ve sezgilerimiz de güçlenebilir. Bu etkiyi takip eden zaman zarfında ise Ay’ın Mars ile olan uyumsuz açısı kesinleşiyor. Ani duygu patlamalarına ve agresif tutumlara karşı dikkatli olmalıyız. Bu etki dahilinde lütfen sabırlı olmaya çalışalım çünkü akşamın ilerleyen saatlerinde Ay’ın Jüpiter ile uyumlu bir açısı söz konusu olacak. Bu etkiyle enerji dengeleniyor ve daha iyimser bir ruh haline giriyoruz.

Gece yarısına ramak kala ise Ay ile Merkür arasında uyumsuz bir açı kesinleşeceğinden bu saat civarı iletişim konularında artış gözlemleyebilir, kendimizi fazlaca konuşurken bulabiliriz. Uzun telefon konuşmaları ya da internet yazışmaları da bu etkiyle söz konusu olabilir. Yalnız bu açı iletişimde bazı karışık durumlara ve anlaşmazlıklara da işaret ediyor olabilir. Bu sebeple iletişimin aktif olduğu bu saatlerde ne konuştuğumuza ve ne anladığımıza dikkat etmeli, sabırsız tutum ve yanlış anlaşılmalara karşı da temkinli olmalıyız.

 

Cumartesi: Sabah 10:21’de Ay Terazi burcuna geçiyor ve bizleri sosyalleşebileceğimiz bir hafta sonunun bekliyor olduğuna dair yeşil ışık yakıyor. Kendimizi sosyal bir kelebek gibi hissedebileceğimiz ve dostlarımızla buluşabileceğimiz güzel bir hafta sonu içerisinde olacağız.

Yalnız gecenin ilerleyen saatlerinde Ay ile Satürn arasında uyumsuz açı kesinleşeceğinden depresif bir ruh hali içerisine girmeye yatkın olma potansiyelimiz de ne yazık ki artıyor olacak. Bu etki uzun süreli olmayacağından pozitif enerjide kalmaya gayret etmeliyiz. Örneğin bizi Ay ile Satürn’ün olumsuz enerjisini yaşamaya daha yatkın hale getirebilecek depresif müzikler dinlemek, hüzünlü filmler izlemek gibi aktiviteler yerine eğlenceli aktivitelerle Cumartesi akşamımızı geçirmeyi seçebiliriz. Mesela komedi filmi izlemek ya da arkadaşlarla keyifli aktivitelerde buluşmak gibi organizasyonlara yönelmek çok daha sağlıklı olacaktır.

 

Pazar: Pazar günü ise Ay Terazi burcundaki seyahatini sürdürmeye devam ediyor olacak. Yine sosyalleşebileceğimiz bir gün bizleri bekliyor.

Öğleden sonra Güneş Neptün kavuşumu kesinleşiyor (15:31). Bu etkiyle birlikte ruhumuza iyi gelebilecek dua, meditasyon ve deniz kenarında vakit geçirmek gibi aktivitelerle ilgilenebiliriz. Hayal kurmak için de muhteşem bir saat aralığındayız. Hatta kurduğumuz hayallerin gerçeğe dönüşebilmesi için de enerjiler gayet uygun görünüyor. Unutmayın kalpten ve ruhumuzun en derininden dilediğimiz her şey gerçeğe dönüşür. İşte Güneş ve Neptün’ün buluşması da ruhumuzla ve kalbimizle buluşmak gibi bir şey… Hele ki Balık burcunda oluşları ve o enerjiyi yansıtmaları ise hayallerin gerçeğe dönüşme şansını hayli artırıyor. Özellikle bu kavuşumun olacağı öğleden sonraki vakitlerde kendinizi dinlemenizi ve ruhunuza iyi gelecek aktivitelerle ilgilenmenizi önerebiliriz.

Akşam ise Merkür ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyor (19:26). Bu esnada da yine yüksek bir Balık enerjisi söz konusu olduğundan sanat, sevgi, aşk, ilişkiler, dekorasyon ve güzellikle ilgili her alanda güzel konuşmalar ya da yazışmalarla karşılaşabilir, güzel sözler işitebiliriz. Sevdiklerimize sevdiğimizi söylemek ve ruhumuzdaki sevgiyi paylaşmak için de güzel bir akşam bizleri bekliyor.

Balık enerjisini hayli yüksek dozlarda hissedebileceğimiz bir gün bizleri bekliyor. Yardımlaşma, dua etme, meditasyon, karşılık beklemeden sevmek ve teslimiyet gibi olguların gün içerisinde yoğunlukta olacağını düşünebiliriz. Sevgiyi hissetmekten, sevgiyi anlatmaktan ve söylemekten çekinmeyelim. Bunun için hem varolan yüksek Balık enerjisi, hem de Ay’ın sevgi ve güzellikleri anlatan Terazi burcunda oluşu bizleri yürekten destekliyor.

Yalnız gecenin ilerleyen saatlerinde Ay ile Pluto arasında oluşacak gergin açı nedeniyle duygusal takıntılara karşı dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca Pazartesi sendromu enerjisine kapılarak Pazar günü yaşamış olduğumuz dengeli enerjiyi de gecenin ilerleyen saatlerinde bozmamaya özen gösterelim.

 

Unutmayın yıldızlar yalnızca potansiyel enerjileri anlatır. Varolan enerjiler dahilinde yaşamı nasıl yaşayacağımızı seçmek ise bize kalır…

Hepimiz için sağlıkla, aşkla ve neşeyle geçireceğimiz bir hafta olsun.