Gökyüzü Fısıltılarında Bu Hafta (5-11 Mart 2018)

Burada yapacağımız yorumlar her gün için gökyüzünün genel durumunu anlatan yorumlardır ve unutulmamalıdır ki kişisel bazda hepimizin üzerindeki etkileri pek tabii farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle yorumları okurken genel yorum çerçevesinde olduklarını unutmayalım ve bireysel haritalarımız üzerindeki etkilerinin de farklılıklar gösterebileceğini bilelim.

Bu yorumları ‘günün genel enerjisi’ bakış açısıyla okursak en objektif manada ve genel perspektifte faydalarından yararlanabiliriz. Herkese keyifli okumalar J

Not: Tüm yorumlar Lefkoşa üzerinden oluşturulan haritalar çerçevesinde yorumlanmıştır. Ülke değişimi söz konusu olduğu vakit belirtilen zamanlarda da değişkenlik söz konusu olabilmektedir.

 

 

5-11 MART  HAFTASI GÖKYÜZÜ BİZLERE NELER FISILDIYOR?

Pazartesi:  Ay Terazi burcunda seyahat ederken güne başlıyoruz. Gece yarısından sonraki ilk saatlerinde Ay ile Mars arasında uyumlu açı kesinleşiyor. Bu etkinin sabahın çok erken saatlerine kadar etkisini azalarak sürdüreceğini düşünürsek bu zaman zarfında belirli konularda aksiyon alma isteği içerisinde olmamız mümkün. Örneğin sabah erken saatlerde spor ya da yürüyüş yapmak isteyenlerdenseniz ve bir türlü uyanıp da bu isteğinizi gerçekleştiremiyorsanız bu etki sizi sabah sporuna yönlendirebilir. Her ne kadar Ay’ın Terazi’de oluşu yine rahatlığı ve rahat olma isteğini anlatsa da (aksiyon alma enerjisini azaltsa da) Mars’ın ateş burcu Yay’da oluşu bu konuda bir nebze de olsa destek verebilir. Özellikle Balık enerjisinin hayli yoğun olduğu bir dönemde olduğumuzdan vücutlar ödem tutabileceğinden ve tembellik de başgösterebileceğinden ötürü bu sabah erken saatlerde gerçekleşecek olan Ay ile Mars’ın uyumlu açısını fiziksel hareketliliğe kanalize etmek ve hareketliliğimizi artırmak için kullanabiliriz. Bu sayede vücudumuzu hareketlendirerek şişkinlik tarzındaki problemleri de azaltma şansını yakalayabiliriz.

Sabah 08:17’de ise Ay ile Uranüs’ün uyumsuz açısı kesinleşiyor. Bu esnadan itibaren duygusal iniş çıkışlar, ani sürprizler ve özellikle sürpriz değişen durumlar söz konusu olabilir. Bu ani değişimler pek eğlenceli olmasa da ikindi saatlerine doğru bu etkinin dağılmaya başlayacağını söyleyebiliriz.

Saat 15:23 itibariyle ise Ay Akrep burcuna geçiyor ve bu saat itibariyle sezgisel anlamda hislerimiz kuvvetleniyor. Ay Akrep’teyken aşırı sorgulayan, güvensiz hissedebilen ve şüpheci bir tutum içerisine girme enerjisi yaygın olabileceğinden dengede kalmaya dikkat etmeliyiz. Bu etkiyle konsantrasyonumuz da artabileceğinden dikkat ve derinlik gerektiren işlerde de başarılı olmamız mümkün.

 

Salı: Salı günü Ay gün boyunca Akrep burcundaki seyahatini sürdürüyor olacak. Sabahın erken saatlerinde Satürn ile uyumlu açısı kesinleşecek. Bu sebeple güne uyumlu ve dengeli bir ruh haliyle başlama şansımız hayli yüksek.

Merkür sabah 09:35’te Koç burcuna geçiyor! Bu etkiyle birlikte daha hızlı düşünebilme, daha hızlı kararlar alma ve iletişimi aktif hale getirebilme enerjisine bürünüyoruz. Yalnız bu etki her türlü iletişimde sabırsızlık enerjisini de aktif hale getirebileceğinden özellikle sözlü iletişim alanında daha dikkatli ve temkinli olmakta fayda olacağını hatırlatmalıyız.

Ay’ın ikindi saatlerinde Neptün ile kesinleşecek olan uyumlu açısı neticesinde de sanatsal derinlik isteyen konulara yönelebiliriz. Hayalgücümüz de bu saatler civarında fazlasıyla tetiklenebilir. Özellikle naif, akıcı ve teslimiyet içeren güzel bir enerji içerisinde kendimizi bulabiliriz. Duygusallığımız da bu saatler civarında artabilir.

Akşam 21:26’da ise Ay ile Güneş arasında uyumlu açı kesinleşiyor. Kadın-erkek ilişkileri, patronlar/üst düzey yöneticilerle ilişkiler ve dişil-eril dengesinin kurulabilmesi adına da güzel bir enerji akışı mevcut olacak. İkindi saatlerindeki Ay ile Neptün’ün olumlu enerjisinin de desteğiyle bu akşam sevgiliniz ya da eşinizle romantik yemekler yiyebilir, güzellik, anlayış ve sevgiyle dolu paylaşımlar yaşayabilirsiniz.

 

Çarşamba: Bugün de Ay’ın Akrep burcundaki seyahati sürüyor. Sabah 01:46’da Venüs de Koç burcuna geçiyor ve uzun bir süredir fazlaca Balık enerjisiyle dolu olan gökyüzü Koç enerjisiyle hareketlenmeye devam ediyor. Venüs’ün Koç burcuna geçişiyle beraber özellikle ikili ilişkilerde daha sabırsız, heyecanlı ve adrenalin dolu bir enerji açığa çıkıyor olacak. Sevgi alışverişinde daha spontane, açık, direkt ve az biraz da daha doyumsuz olabiliriz. Bu etkiyle her türlü sevgi ilişkisinde bir tazelenme de ön plana çıkabilir. Gökyüzündeki Koç enerjisinin artışıyla birlikte baharın enerjisini daha fazla hissetmeye başlıyoruz… Havada yeni aşk kokuları ve yeni heyecanlar da söz konusu olabilir…

Sabah 10:53’te Ay’ın Jüpiter ile kavuşumu da söz konusu olacağından sabah saatlerinin genellikle iyimser ve neşeli bir enerjide geçeceğini düşünebiliriz.Bu etkiyle adeta güzel bir çiçeği koklamak gibi ruhumuzun derinliklerine kadar mutluluğu hissetmemiz de olası. Gün içerisinde şanslı bir enerji de söz konusu…

 

Perşembe: Perşembe gününün hemen başlangıcında saat 00:03’te Ay Yay burcuna geçiyor ve iyimser bir enerji içerisine giriyoruz. Ay’ın Yay burcunda seyahat edeceği 2.5 günlük zaman zarfında yeni şeyler öğrenme isteği ve uzak ülkelere seyahat gibi konular ön plana çıkabilir. Hatta bu zaman zarfında tatil planlamaları da yapılabilir. Vizyonumuzu genişletebileceğimiz ve genişletmek isteyeceğimiz günler içerisinde olacağız. Saat 02:33’te ise Ay ile Venüs’ün uyumlu açısı meydana geliyor ve günün başlangıç enerjisine güzellik katıyor. Astrolojide Ay ve Venüs genel manalarıyla kadınlarla, duygularla ve sevgiyle ilişkilendirilmiştir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de kutluyor olacağımız bu günün başlangıç saatlerinde gerçekleşecek olan bu açı esasında kadınları sevmeyi, kadınlara bolca sevgi aktarmayı ve onlara güzellik katmayı da anlatıyor. Umarız günün ilk saatlerindeki bu etki güzelliğini tüm güne ve tüm zamanlara da yayar…

Sabahın erken saatlerinde Ay ile Merkür’ün de uyumlu açısı kesinleşiyor ve güne güzel iletişim enerjisi içeren bir tutam enerji daha katıyor.

 

Cuma: Cuma gününde ise Ay’ın Yay burcundaki seyahati devam ediyor… Sabahın çok erken saatlerinde Ay ile Neptün arasında uyumsuz açı kesinleşeceğinden bu esnalarda uykuda huzursuzluklar ya da kötü rüyalar görmek gibi etkiler söz konusu olabilir. Öğle saatlerinde ise Ay’ın Güneş ile uyumsuz açısı kesinleşeceğinden otorite figürleri ve kadın-erkek ilişkileri gibi konularda bazı zorlanmalara açık bir zaman zarfında olacağımızı düşünebiliriz. Bu esnalarda yapılan iş toplantılarında da bazı zorlanmalar ve güç çekişmeleri meydana gelebilir, dikkatli olmakta fayda var.

 

Cumartesi: Cumartesi günü ise günün ilk saatlerinde Ay ile Mars kavuşumu kesinleşeceğinden duygusal olarak aceleci, stres altında ve agresif hissetme riski ortaya çıkıyor. Yalnız bu esnalarda birçok kişi uykuda olacağı için bu ruh halinin farkına varmayabiliriz. Bu etkinin enerjisi sabah saatlerine doğru azalsa da yine de sabahın erken saatlerinde dikkatli olmakta fayda var. Saat 11:52’de ise Ay Oğlak burcuna geçiyor. Daha ziyade mantığımızın ağır basacağı, belki olaylara biraz daha gerçekçi bakmaya başlayacağımız ve biraz da karamsar hissedebileceğimiz bir gün içerisinde olabiliriz. Akşamın ilerleyen saatlerinde ise Ay ile Venüs arasındaki uyumsuz açı kesinleşeceğinden özellikle keyif, yeme-içme ve çeşitli zevklerimiz konusunda fazla para harcama riskiyle karşılaşabiliriz. Bu etki aynı zamanda aşırı sevgi ve aşırı ilgi görme isteğine karşı duyulan ihtiyacı da artırabilir.

 

Pazar: Pazar gününün ilk saatlerinde öncelikle Ay ile Merkür, sonrasında ise Ay ile Satürn arasındaki uyumsuz açılar kesinleşiyor. Özellikle Merkür’ün Koç’ta oluşunu hesaba katacak olursak bu saatler civarı özellikle iletişimde kırıcı olmamaya ve aceleci tutum sergilememeye karşı dikkatli olmalıyız. Ay ile Satürn’ün uyumsuz açısı ise içsel huzursuzluk, bastırılmış enerji ve depresif bir ruh haline doğru bizleri sürükleyebilir. Bu zaman zarfında  iç huzurumuzu artırmaya destek olan aktivitelere yönelmek çok fayda sağlayacaktır.

Gündüz vakitlerinde ise Merkür ile Satürn’ün uyumsuz açısı da kesinleşeceğinden sert ve kontrolcü tavırlar, iletişimde soğukluk ve kontrolü elimizde tutamadığımız durumlarla karşılaşma riskimiz de artırabilir. Bu nendenle özellikle iletişimle ilgili çözmemiz gereken mevzuları daha sonraki vakitlere ertelemekte fayda var.

Öğleden sonra ise Ay ile Neptün arasındaki uyumlu açı kesinleşiyor ve biraz daha rahat bir akış içerisinde hissetmeye başlıyoruz. İşte tam da bu anlarda anlayışlı halimiz artacağından iletişimle ilgili problemlerimizi çözmeye ve karşımızdakiyle sağlıklı bir şekilde empati kurmaya başlayabiliriz.

 

Unutmayın yıldızlar yalnızca potansiyel enerjileri anlatır. Varolan enerjiler dahilinde yaşamı nasıl yaşayacağımızı seçmek ise bize kalır…

Hepimiz için sağlıkla, aşkla ve neşeyle geçireceğimiz bir hafta olsun.