Kas Kütleniz Döviz Gibidir
Dövizin daha da değerlendiği son zamanlarda vücudumuzda da son derece değer teşkil eden kas kütlemize değinmek istedim. Özellikle ciddi enerji içeriğine sahip olan, sağlığımızla doğru orantıda hareket eden, bizi daha genç ve dinamik kılan ve güç kaynağımız olan pek değerli kaslarımıza bizler ne derece değer veriyoruz dersiniz? devam»

Diyet Koçluğu
Yoksa siz de diyet konusunda bir türlü başarı sağlayamamaktan mı şikatçisiniz? Sürekli olarak farklı diyetisyenlere gitmenize rağmen yine de kilo verme konusunda bir türlü başarıya ulaşamıyor musunuz? Peki bu kısır döngüyü nasıl kırabileceğinizi hiç düşündünüz mü? devam»

Canınızın Çektiğini Tüketin!
Canımız ne isterse tüketiyor olmak ne de güzel olurdu değil mi? Aslında canımızın gerçekten ne istediğini iyice ayrıştırabildikten sonra şunu idrak etmeye başlıyoruz… Acaba ‘gerçekten’ canım bu yiyeceği tüketmek istiyor mu? Cevap ise genellikle ‘hayır’ oluyor… devam»

Kilo Vermek Çok Kolay!
Evet aslında kilo vermek çok kolay fakat zihnimiz bu durumu daha farklı bir biçimde algıladığı için birçok kişiye kilo vermek bir hayli zor geliyor… Aslında doğru ve sağlıklı bir şekilde diyetisyen tarafından hazırlanan bir diyet listesi beden için son derece doyurucu ve yeterlidir. Ancak zihin ve algılarımız işe karıştığı anda ‘yetersiz’ olduğu düşünülür… devam»

İş Dönüşü Evdeki Tehlike
Hepimiz yoğun geçen bir günün ardından evimize yani konfor alanımıza geri dönüş yaptığımızda şöyle bir rahatlamak, üzerimizdeki yorgunluktan kurtulmak isteriz… Bu noktada bol keseden yemekler, atıştırmalıklar ve abur cuburlar da pek tabii devrede olur ve kilolanma riskimizi de artırırız… devam»

Diyet Yorgunluğu
Yoksa siz de diyet yorgunluğu olanlardan mısınız? Artık diyet yapmaya hevesi kalmamış, diyet başarısızlıkları sebebiyle diyete başlasa dahi başarılı olamayacağına inananlardan… Eğer sizin de gündeminizdeki konu buysa bu yazı tam da sizin için… devam»

Diyeti Doğru Anlamak
Hepimiz birbirimizi birbirimize ne söylediğimizden ziyade birbirimize söylediklerimize ‘anlamlar’ katarak dinliyoruz… Bir eğitimde birbirimizi zamanla karşılıklı olarak geliştirdiğimiz ‘filtreler’ aracılığıyla dinliyor olduğumuzu söylemişlerdi… İlginçtir ki aynı durumun diyet uygulama sürecinde de sıkça karşımıza çıkıyor olduğunu gözlemliyorum… devam»

Beslenirken de Anda Kal...
Anda kalmak en geniş bakış açısıyla yaşamda daha mutlu olabilmek ve daha kaliteli anlar biriktirebilmek, geçmiş ve gelecek illüzyonlarına kapılmadan realiteyi yaşayabilmek adına hepimizin öğrenmeye ve benimsemeye çalıştığımız bir olgu… Anda kalabilmek ve pek tabii anda kalırken de o anın bedenen, ruhen ve zihnen farkında olabilmek de çok önemli… devam»

Başarılı Diyet İçin Zihnini Sihirle!
Başarılı bir diyet süreci için ikna etmeniz gereken tek şey ‘zihniniz’! Zihinle güzel iletişim kurunca, onu iyi yönde formatlayarak pozitif yönde işlev göstermesini sağlayınca, yaşam tuvalimizi istediğimiz renklere boyamak, ona istediğimiz şeyleri çizmek de mümkün oluyor… Çünkü artık zihnimiz istediğimiz şeyleri yaşama geçirebilmemiz adına ikna edilmeye gayet açık bir hale dönüşüveriyor… devam»

Şimdi Başla!
Ertelediğimiz şeyleri nereye erteliyoruz dersiniz? Cevap çok basit… Şu an varolmayan hatta varolacağına dair garantisi bile olmayan bir yere, varolmayan bir zaman dilimine erteliyoruz… Peki erteledikçe elimize ne geçiyor… Bu sorunun da cevabı çok basit; hiçbir şey… devam»