Kilo Almak İçin Kilo Vermek İsteyenler
Birçok kişi neden kilo kaybetmek istiyor biliyor musunuz? Rahatça yemek yiyebilmek için… Esasında ‘keşke incecik olsam da dilediğimi yiyebilesem’ düşüncesi birçoğumuzun zihninde yer etmiyor değil… devam»

Ne Zaman Gidecek Şu Kilolar?
Fazla kilolarımızdan mütemadiyen kurtulmak istiyoruz, onlardan şikayet edip duruyor ve kendimizi gün boyunca mutsuz kılıyoruz da acaba onlarla vedalaşmak için ‘gerçek bir çaba’ gösteriyor muyuz dersiniz? devam»

Matematikle Zayıfla!
Kilo kaybetmek ve özellikle de belirli bir diyet programına uymak birçok kişi için hayli zor. Bu sebeple bu sürece adapte olamayanlar ve sürekli olarak motivasyonunu kaybedenler için bugün kilo kaybına yardımcı olabilecek bazı önerileri sizlerle paylaşmak istedim. devam»

Kilo Kaybı Yolculuğunuza Buradan Başlayın!
Kilo kaybetmek istiyorsanız kendi başınıza da yapabileceğiniz bazı uygulamalar da mevcut. Yalnız bu uygulamalar kilo kaybetme yolculuğunun başlangıç noktasında sizlere destek sağlayabilecek nitelikte. Uzun vadedediyetisyen işbirliğiyle hareket etmenin en doğru ve en sağlıklı yol olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ayrıca bugün bahsedeceğimiz devam»

Aynada Kendinle Yüzleş
Hayatta hep dışarıda olan biteni suçlarken aynayı kendimize doğru döndürüp bir de kendimize bakmayı ne kadar başarabiliyoruz dersiniz? Yoksa olan bitenden kendimizi soyutlamak ve her zaman için kendimizi kurban rolünde görmek daha mı kolayımıza geliyor? devam»

Kilo Kaybetmeyi Nasıl Başarıyorlar?
Hiç düşündünüz mü acaba kilo kaybetmeyi başaranlar (özellikle de ciddi kilo fazlalığından kurtulanlar) bu işi nasıl başarabiliyorlar diye? Acaba kilo kaybetme konusunda finish çizgisine ulaşanların sürekli olarak kilo problemi yaşayan ya da diyeti yarım bırakan bireylerden farkları neler olabilir? Yoksa onlarda bizim göremediğimiz birer sihirli değnek mi mevcut dersiniz? devam»

Diyet Macerasından Sonra: "Peki Şimdi Kilomu Nasıl Koruyacağım?"
Her zaman için fazla kilolardan nasıl kurtulabileceğimizden bahsederken kaybedilen kiloları yeniden nasıl kazanmayacağımız konusu üzerinde pek de durmuyoruz. Hatta birçok kişi diyet sonrası süreçte de diyet öncesi süreçte olduğu gibi davrandığından ne yazık ki diyet sürecinde kaybettiklerini bir müddet sonra geri kazanma riskiyle karşı karşıya kalabiliyor. devam»

Kısa Sürede Kilo Kaybetmek İsteyenler
Kilolarınızı çok kısa sürede kaybetmek ve aynı zamanda da sağlıklı kalmak ister misiniz? Tabii ki istersiniz ama bu ne yazık ki yüzde yüz oranda mümkün değil. Yani bunun meali kısa sürede kilo kaybının sağlığı riske atabiliyor oluşu. devam»

Başarılı Bir Diyetin Enstrümanları
Diyette başarılı olmak adına aşağıda bahsedeceğimiz kombinasyonda yer alan her bir enstrüman büyük önem taşıyor. Diyeti muhteşem bir orkestraya dönüştürmek ve başarılı bir performans sergileyebilmek adına olmazsa olmazlar nelermiş, gelin hep beraber bir göz atalım. devam»

Yağdan Yastıklarımızı Çok mu Seviyoruz?
Örnek bir soruyla başlayalım… X bir şeyi ya da kimseyi seviyor muyuz, yoksa sevmiyor muyuz? Bu sorunun cevabı beyaz ya da siyah kadar netse ve o doğrultuda net bir şekilde hareket ediyorsak hayatımız kolaylaşıyor ama grilerde dolaşıyorsak hayat ne yazık ki kararsızlığımızla boyanarak gözümüzün de ruhumuzun da önünü puslandırıyor… devam»