8 Etkili Adımla Kilolara Elveda
Kilo kaybına dair elinizde henüz hiçbir başarı belirtisi olmasa dahi her sabah bu konuyla ilgili halihazırda başarılı olduğunuza inanın ve enerjinizi o yöne doğru yönlendirin. Kendinize güvenin, kendinizi sevin ve hayatta devam»

Fazla Kiloların Nedeni Derinlerde Yatıyor Olabilir!
Kilo alımının ya da kilo sorunu yaşıyor olmanın derin bir iç problemin dışa yansıması olabileceği üzerinde de duruluyor. İşte o ‘içte yatan derin problemle’ yüzleşince belki de yaşanan ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan devam»

Restoranlardan Yağlanmadan Ayrılmak İster Misiniz?
Yiyecek ve içecek kültürü zengin olan bir toplumuz ve sosyalleşme ihtiyacımızı da genellikle yiyecek ve içecekler eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Pek tabii restoran ve cafelere uğramadan sosyalleşmemiz de çoğu zaman mümkün olmuyor. devam»

Sağlıksızlığın Mükemmel Reçetesi
Eğer siz de sağlıksız olmak, yağlanmak, kas kütlenizi eritmek, bağışıklık sisteminizi zayıflatmak, kısacası beden performansınızı minimize etmek ve dolayısıyla da ruh ve zihin sağlığınızı da negatif yönde etkilemek istiyorsanız bu basit adımları gönül rahatlığıyla uygulayabilir ya da uygulamayı sürdürmeyi seçebilirsiniz. devam»

Görmediğimizi Sanmayın
Diyetisyen kontrolünde diyete başlanır ama bir türlü kilo kaybedilemeyince de diyetisyen ve yazdığı diyeti suçlanır. Bu, sorumluluğu üzerimizden atmak adına uyguladığımız en kolay davranış biçimidir. devam»

Kilolandırabilen Sağlıklı Yiyecekler
Bir yiyeceğin ya da içeceğin sağlıklı olması yüksek kalori içeriğine sahip olmadığı ve kilolandırmadığı anlamına gelmiyor. Bu nedenle sağlık adına methini her duyduğumuz yiyeceği kararsızca tüketmeye başlamak faydadan çok zarar getirebilir. devam»

En Önemlisi: Kendimize Verdiğimiz Sözü Tutmak
Dostlarımıza, ailemize, iş arkadaşlarımıza, kısacası çevremizdeki herkese verdiğimiz sözleri tutmaya çalışırız. Tutamayınca da içimizi çoğu zaman bir huzursuzluk kaplar. Söz verdiğimiz şeyleri gerçekleştirmeye, randevularımıza söz verdiğimiz saatte gitmeye, devam»

Pazar Kaçamakları
Genellikle pazar günleri diyetler bozulur, pazarın ertesi pazartesi günleri de diyete tekrar başlanır. Eğer irade güçlü değilse de salılar sallanır ve diyetler de bir günde bozuluverir… Tabii ki haftasonları beslenme düzeni ve dolayısı ile de diyetler bir nebze de olsa sekteye uğrayabiliyor. devam»

İşte O Kritik Soru; Kaç Bedensiniz?
Tartıya ne hacet, kıyafetlerle de kilo aldığımızı pekala anlayabiliyoruz. Tabii kilo kaybettiğimizi de… Belki de kilo kaybetmenin en güzel tarafı kıyafetlerimizin üzerimizde iyice bolarmalarını gözlemlemektir… devam»

İlk Önce Hayal Edin...
İlk önce hayal edin, sonra hayalinizin gerçekleşeceğine inanın ve zamana bırakın. Hayalinizi kurduktan sonra onun bir balon misali gökyüzünde süzülüşünü izleyin ama hayal balonunuzun nereye gideceğini sakın sorgulamayın... devam»