Ah Şu İnatçı ve Huysuz Kilolar
Vücut diyet sürecine alıştığı zaman diyetten alınan verim (kilo kaybı) de ne yazık ki büyük ölçüde azalabiliyor. Bu durum da ne yazık ki bireyi son derece mutsuz ederek bireyin diyetten tamamıyla kopmasına bile neden olabiliyor. devam»

Tabaktaki Böreklerin Bir Suçu Yok
Diyetimizi uygulamamıza ve dolayısıyla da kilo kaybımıza engel olduğunu düşündüğümüz türlü bahaneleri her gün kendi kendimize sunmaya devam ederiz. Bu bahaneler de genellikle ya havanın soğuk olmasıdır, devam»

'Tatlı' Bir Diyetiniz Olsun Mu?
Diyetimiz lezzetsiz, kupkuru, kısacası tatsız tuzsuz olmak zorunda değil. Yani diyete de tat katmak her zaman için mümkün. Hem de tatlı tadında tatlar katmak bile! Yeter ki yine sağlıktan çok uzaklaşmadan ve tabii ki porsiyon kavramına da dikkat ederek tüketim miktarımızı doğru ayarlamayı bilelim. devam»

"Niçin Diyet Yapamıyorum?"
Kendinize sıkça sorduğunuz ‘niçin diyet yapamıyorum?’ sorusunun cevabı tam da düşündüğünüz gibi yalnızca sizde saklı... Yani bu cevap ne eşinizde, ne çocuklarınızda, ne de iş yaşamınızdaki aksaklıklarda gizli… devam»

Diyette Kıyas Olmaz, Hepimiz Farklıyız
Diyet yaparken ve aslında yaşamın birçok alanında kendimizi başkalarıyla kıyaslar dururuz… Bunu yaparken de birbirimize ne kadar benziyor olsak da aslında farklılıklarımızın benzerliklerimizden daha fazla olduğunu da çoğu zaman unutarak hareket ederiz. devam»

Diyetin Gözyaşlarını Silin
Şu sıra havaların iyice sıcaklamasıyla birlikte fazla kilolardan kurtulma çabasını da birazcık ötelemiş durumdayız… Bunun yanısıra sağlıklı beslenmeden de fazlasıyla uzaklaşan kişi sayısı görünen o ki hayli fazla… Kısacası sanıyorum ki şu sıralar hepimiz kendimizi hayatın akışına ve yazın verdiği rehavete bırakmış gibiyiz… devam»

Diyetin Pinokyoları
Keşke tatlı birer cadı olsaydık da burnumuzu iki kez kıvırarak fazla yağlarımızdan kurtulabilseydik… Keşke… Fakat ne yazık ki böyle bir şey mümkün değil. Bu tarz vaadlerde bulunanlar da ne yazık ki tatlı görünümlü birer pinokyo… devam»

Yağ Yakarken Yağ Yapmayın!
‘X besin yağ yakıyormuş’ gibi söylemleri sıkça duyar ve koşarak o besini tüketmeye başlayıp mücizevi bir şekilde zayıflamayı bekleriz… Evet bazı besinler yağ yakımına destek sağlayabiliyor fakat çoğu zaman gereğinden fazla tüketimleri ise ‘yağ yapımı’ ile sonuçlanabiliyor… devam»

Yoksa Sizi 'Stres' mi Yağlandırıyor?
Stres belki de günümüzün en büyük problemi... Aslında birçok hastalığın da altyapısını oluşturan çok önemli bir faktör… Peki acaba fazla kiloların esas sorumlusu ‘aşırı stres’ mi? devam»

Yağlarınıza Tek Yön Gidiş Bileti Keselim Mi?
Fazla kilolardan herkes kurtulmak ister, hem de sonsuza dek! Fakat ne yazık ki genellikle giden kilolar sanki de tatile gitmişçesine bir müddet sonra geri dönerler... devam»