2016'nın Diyet Kraliçesi/Kralı Siz Olabilirsiniz!
Geçmişiniz birden fazla diyet başarısızlığıyla dolu olabilir. Artık fazlalıklarınızla ‘barışmış’ gibi yaparak varolan durumunuzu değiştiremeyeceğinizi düşünüp bir daha diyet yapmama kararı almış da olabilirsiniz. devam»

2 Gün Diyet 5 Gün Serbestle Hedefe Ulaşılmaz
Diyet sürecinde olmak işe gitmek gibi disiplin ister. Nasıl ki çalışma hayatında haftanın ortalama olarak 5-6 gününü geçiriyorsak, diyetimizi de haftanın büyük bir çoğunluğun devam»

Bizimkisi 'Lezzetli Diyet'!
Eminim birçoğunuz diyet yapmanın ne kadar zor ve lezzetsiz bir süreç olduğunu düşünüyorsunuzdur… Diyet sürecini aç kalmak ve damak tadına hitap etmeyen yiyecekler bütününün oluşturduğu koca bir kabus dönemi olarak adledenleriniz de kesinlikle mevcuttur… devam»

Açlıkla Savaşan Beslenme Tüyoları
Sürekli olarak aç hissetmek ya da kilo verme çabası içerisindeyken bir türlü tokluk hissine ulaşamamak, ne yazık ki çok rastladığımız ve diyet sürecini bloke eden problemler arasında yer alıyor. Bu sebeple tam da diyet zamanı olarak nitelendirebileceğimiz bu güzel ilkbahar aylarında bu konuyu tekrar ele alalım istedim. Eğer siz de bir türlü açlığınızı bastıramıyorsanız, nedeni şimdi bahsedeceğimiz bazı gizli detaylarda saklı olabilir… devam»

Neden Kilo Kaybedemiyorsunuz?
Yağlarınızın çok inatçı olduğunu düşünüyor ve bir ömür ne yaparsanız yapın sizi terketmeyeceklerine inanıyorsanız büyük ölçüde yanılıyorsunuz. İlk önce fazla yağ kütlenizi ‘sadık düşmanınız’ olarak algılamaktan vazgeçmeli ve kendinizi sorgulamalısınız. Belki de kalçanızda ve göbeğinizde biriken yağların bu denli sadık olma sebepleri bilmediğiniz herhangi bir rahatsızlığınızla ilgili ya da sizin bol kalorili yiyecek ve içeceklerle aranızda varolan ‘sadakatiniz’le alakalıdır ne dersiniz? devam»

Nasıl Kilo 'Kaybedilmez'?
Her zaman nasıl kilo kaybedebileceğimizden bahsediyoruz… Peki nasıl kilo ‘kaybedemeyeceğimizi’ biliyor muyuz? Vücutta özellikle herhangi bir hormonal rahatsızlık (hipotiroid gibi) veya kilo kaybını yavaşlatacak ya da önüne geçebilecek bir problem bulunmuyorsa, aslında kilo kaybını rahatlıkla doğru yöntemler eşliğinde gerçekleştirebiliriz… Yalnız çoğu zaman motivasyon eksikliği, düzenli aralıklarla beslenememe veya diyeti engelleyebilecek diğer bazı faktörler sonucu kilo kaybı gerçekleşemeyebiliyor… Peki tüm bunların dışında kilo kaybedemiyorsanız, o halde sorun nerede olabilir? Belki de cevap ‘unuttuğunuz detaylar’da gizlidir… devam»

Sizin İçin Zayıflamak; a)Estetik İçin Mi? b)Sağlık İçin Mi?
İlkbaharın gelişiyle yaz mevsimi de yüzünü yavaş yavaş göstermeye başlıyor. Her sene olduğu gibi en çok bu dönemlerde fazla kilomuz varsa kilo kaybetmeye ve buna ek olarak spora yönelmeye başlıyoruz. Nedeni ise yazlıklara büründüğümüz vakit fazlalıkların daha çok göze çarpacak olması ve deniz mevsimine yaklaşıyor olmamız. Evet mantıklı bir sebep gibi görünse de, maalesef ki bu durum ‘sağlık’ kaygısından çok, ‘estetik’ kaygıya önem verdiğimizin acı bir göstergesi. Öncelikle dilerim birgün sağlığa verdiğimiz önem estetik kaygıların önüne geçebilir… devam»

Hedef Rakam Değil, 'Yağ'!
Genellikle birçoğumuz tartıdaki rakama göre sağlıklı kiloda olup olmadığımızı değerlendiriyoruz. Ne yazık ki yalnızca tartıdaki rakam bize bu konu hakkında yeterli bilgi sağlamıyor… Nedeni ise bu rakamın vücut kompozisyonumuz hakkında bilgi vermiyor oluşu. Yani bize vücut yağımız, kasımız ve suyumuzdan hiç bahsetmiyor. Bu nedenle ‘rakamlar’ bazen yanıltıcı olabiliyor… devam»

Hızlı Kilo Kaybının Büyük Zararları!
Fazla kilo problemi olan, diyet yapan- yapmayan herkesin en büyük hayali 'hızla' estra yağ fazlalıklarından kurtulmak... Hatta falanca yöntemle bir gecede bu mümkün denilse, herkes bir hevesle sunulan yöntemi deneme hevesinde... Peki bu ‘sabırsızlık’, ‘acelecilik’, ‘doğruyu yanlışı boşveren tavrımız’, ve en önemlisi de ‘sağlığı hiçe sayma durumumuz’ ne olacak dersiniz? devam»