OĞLAK BURCU (22 ARALIK-20 OCAK)

Bu yazımızda Güneş burcu Oğlak olanlardan kısaca ve genel hatlarıyla bahsediyor olacağız. Bakalım Oğlak burcu ruhunun enerjisi nasılmış, gelin hep birlikte inceleyelim.

Güneş burcunun ne olduğuna dair daha detaylı bilgiye: http://www.balancecyprus.com/gunes-burcuyla-ilgili-kisa-bir-not.html linkinden ulaşabilirsiniz.

 

GENEL OLARAK OĞLAK BURCU
Oğlak burcu Satürn’ün yönettiği öncü nitelikte toprak elementi bir burç. Son derece sorumluluk sahibi ve adeta bir öğretmen niteliğinde olan bu burcun insanları en başta akılcıl, mantıklı, tutumlu, sözünün eri, çalışkan, sabırlı, planlı ve disiplinli kişiler oluyor. İş yaşamlarında da bu özellikleriyle başarıyı yakalayabilen bu burç insanları görev ve sorumluluktan da korkmadan ve tabii kendilerine de güvenerek ilerleyebilme yetisine sahip olan burçların en önde geleni…

Yöneticileri Satürn’den ötürü biraz mesafeli ve soğuk duruşları nedeniyle aşırı sıcakkanlı ve dost canlısı olmayabilirler. Bu tutumları da çevreye hemen güvenmeyi tercih etmemelerinden ileri gelir. Onlar büyük bir sabırla gözlem yaparak çevresindeki kişileri yaşamlarına dahil etmeyi uygun görürler. Yaşamlarına dahil ettikleri kişileri de son derece sahiplenir ve önemserler. Verdikleri sözlerin arkasında durmaları ve iyi sır saklamaları da onları gerçek birer dost yapar. Tüm sağlamcı ve güvenilir özellikleriyle de yaşamda bir Oğlak burcu insanına yer vermek de kişiye çok şey kazandıracaktır…

 

OĞLAK BURCU VE AŞK
Aşk ve flört ilişkileri mantıkla buluşmadığı, güven ve uzun vadeli bir anlam teşkil etmediği sürece bir Oğlak burcu insanı için gereksizdir ve boşa harcanan zamanla eşdeğerdir. Oğlak insanı için aşk ve heyecandan öte sevgi, sorumluluk ve ilişkiye yatırım yapmak önem taşır. İlişkiye yatırım yapmak derken ilişkinin büyümesi için gerekli olan her türlü durumdan bahsediyorum. Örneğin karşısındakine gerekli olan zamanı ayırmak, zihinsel anlamda birbirini anlamak ve ortak alanlar yaratmak gibi faktörler bir Oğlak burcunun romantik anlamda bir ilişkiyi sürdürebilmesi adına şarttır. Aşk konularında son derece sadık ve güvenilir olmaları neticesinde son derece sağlıklı ilişkiler kurabilirler. Yalnız aşırı ketum ve kontrolcü yapıları ilişkiyi monotonlaştırabilir ve karşısındaki partneri boğabilir. Bu sebeple kendi zihinlerine ve yapılarına uygun olan partnerlerle ilişki yaşamayı tercih etmeleri gerekir.

 

OĞLAK BURCUNUN GÜZEL Mİ GÜZEL YÖNLERİ
Verdiği sözü tutan, sorumluluk sahibi, parasının hesabını iyi yapabilen, tam bir iş insanı, güvenilir, sadık ve net tavırlarıyla yaşamda Oğlak burcu enerjisine gerçekten de ihtiyaç duymaktayız. Onlarla iş ilişkisinden tutun da romantik ilişkilere kadar her türlü ilişkiyi uzun vadeli yaşamak mümkündür.

Adeta birer sabır taşı olmaları da yaşamda istedikleri şeyleri öyle ya da böyle elde etmelerini sağlar. Duygularının dalgalanmalarına kapılmadan mantıklarını kullanarak soğukkanlı bir şekilde ilerlemeyi bilmeleri neticesinde de her daim kazanırlar.

Para yönetimini ve iş yaşamında varolmayı da çok iyi bilirler. Bu da onları iş yaşamı ve para kazanımı gibi konularda her daim başarılı kılar. Ekonomilerini de iyi yaparlar ve hiçbir zaman temkini elden bırakmazlar. Son derece kararlı ve güçlü bir yapıları vardır.

Değişimi sevmemeleri de onları dengeli ve güvenilir kılar. Ellerinde olana kıymet vermeyi ve sıkı sıkıya sarılmayı da çok iyi bilirler. Yetinmeyi bildiklerinden maymun iştahlı da değillerdir.

Gösterişi sevmemeleri ve mütevazi yapılarıyla da çevrelerine karşı her zaman iyi bir örnek teşkil ederler. Onlar başka insanları özendirecek ve aşağıda hissettirecek şekilde bir yaşam biçimini benimsemezler. Ellerinde olan güzellikleri de en mütevazi şekilde yaşamayı seçerler.

Aileye, geleneklere ve yaşamlarındaki her şeye değer vermelerinden ötürü de çevre tarafında her zaman saygı ve takdir kazanırlar.

 

OĞLAK BURCUNUN DİKKAT ETMESİ GEREKEN YÖNLERİ
Pozitiften ziyade negatif olanı görmeye daha meyilli olan yapısı nedeniyle sürekli olarak iç huzurunu ve karşısındakilerin iç huzurunu bozmaya meyillenebilir. Bu sebeple yaşamı biraz daha pozitif yani bardağın dolu tarafıyla görmeyi öğrenmesi gerekir. Eğer öğrenemezse ciddi psikolojik sorunlarla karşılaşması, yaşamdan keyif alamaması ve günün sonunda da yalnız kalması muhtemeldir.

Aşırı mantıklı yönüyle duygularını geri planda tutması neticesinde özellikle sevgi enerjisini bol keseden paylaşamama ve bunun sonucunda da sevgi alamama durumuyla karşılaşabilirler (tabii burada tipik bir Oğlak burcundan ve Oğlak enerjisinin haritadaki yoğunluğunun söz konusu olduğu durumlardan bahsediyoruz). Yaşamda mantık kadar duygunun da etkin rol oynadığı gerçeğini kabul ederek duygu paylaşımlarını artırırlarsa hem bedenen, hem ruhen hem de zihnen daha rahat ve sağlıklı olabilirler.

Monoton bir yaşam sürme yapılarından kendileri memnun olsalar dahi çevrelerini pek de memnun edemedikleri zamanlar olacaktır. Bu sebeple biraz daha esneklik kazanmayı ve yeniliklere kendilerini açmayı öğrenmeleri gerekir. Bu sayede hem çevreleriyle daha uyumlu ilişkiler yaşama şansları artacak, hem de yaşamın başka alanlarını da deneyimleme fırsatını yakalamış olacaklardır.

Kontrolcü yapılarını da törpülemeleri gerekir. Bu özellikleri çevrelerini baskı altında tutmanın yanısıra Oğlak insanına da özellikle psikolojik olarak zarar verebilir. Yaşamı biraz daha akışında yaşamayı öğrenmeleri neticesinde hayattan da daha fazla tat alma olasılıkları kesinlikle artacaktır.