Sağlıklı Beslenme

Plajda Beslenme
Plaja giden birçok danışanımla beslenme düzenleri konusunda sohbet ederken dikkat ettiğimiz birçok nokta oluyor. Özellikle su tüketimi ve ara öğün tüketimine titizlik göstermek bu noktada da önem taşıyor… devam»

Diyet Hatalarından Bir Demet
Pek çoğumuz diyet yaptığımızı zannederken türlü hatalar yaparak diyetimizi farkederek ya da çoğu zaman da farketmeyerek sabote edebiliyoruz… Eğer diyette yapılabilecek hataların farkına varır ve daha dikkatli olursak bu süreci çok daha rahat ve başarıyla geçirme şansımız artacaktır… devam»

Yemekle Kurulan Bağ
Yemeklerle kurduğumuz bağ sağlıksız bir noktada olunca bu durum kilo alımını, diyet başarısızlığını ya da bir türlü varolan kilolardan kurtulamamayı tetikleyebiliyor… İyice bir düşünürseniz stresli olduğunuz, canınızın sıkkın olduğu, yaşamdan genel anlamıyla ‘tat’ alamadığınız, belki de aşırı mutlu olduğunuz, kutlama odaklı yaşam tarzını benimsediğiniz, eğlenceyi devam»

Yaşama Dair; Koçluk
Koçluk, yani birçok kişinin bildiği şekilde yaşam koçluğu, hayatın her alanında hedefe yönelik farkındalık ve çözüm yollarını keşfettiren, güçlü tekniklerle bezenmiş bir sistem. Koçluk sistemindeki güzel taraf ise koçluk alan kişinin bunları kendi kendine keşfediyor oluşu… Nasıl mı? Birazdan nasıl olduğuna dair de bilgileri de sizlerle kısaca paylaşmaya çalışacağım… Fakat onun öncesinde koçluğun tam olarak ne olduğundan ve ne olmadığından kısaca bahsedelim… devam»

Gününüze Sağlık Katan Adımlar
Her gününüze daha fazla sağlık katmak ve sağlığınıza yatırımınızı artırarak onu daha da güçlendirmek ister misiniz? Gelin hep birlikte bu konuda yapabileceklerinizi aşağıya listeleyelim… devam»

Bayramda Göbeklenmemek İçin
Ramazan Bayramı’na yaklaştığımız şu günlerde pek tabii bayramda beslenmeyle ilgili bir yazı hazırlamasak olmazdı. Klasik bayramda nasıl beslenmeliyiz yazıları yerine bu yazıda artık birçok kişinin de bildiği gibi en tehlikeli yağlanma biçimi olan karın içi yağlanma riskini bayram süresince de artırmamak adına bazı bilgiler paylaşmak istedim. devam»

Cildinizi Sağlıkla Besleyin
Cildimizin de nasıl beslendiğimizle ilgili ciddi ipuçları taşıdığını unutmayalım. Evet genetik faktörler de cilt sağlığımız üzerinde büyük rol oynuyor ama beslenme şeklimiz de ciddi oranda cildimizin sağlığı ve güzelliği üzerinde etkin… devam»

Kas Kütleniz Döviz Gibidir
Dövizin daha da değerlendiği son zamanlarda vücudumuzda da son derece değer teşkil eden kas kütlemize değinmek istedim. Özellikle ciddi enerji içeriğine sahip olan, sağlığımızla doğru orantıda hareket eden, bizi daha genç ve dinamik kılan ve güç kaynağımız olan pek değerli kaslarımıza bizler ne derece değer veriyoruz dersiniz? devam»

Diyet Koçluğu
Yoksa siz de diyet konusunda bir türlü başarı sağlayamamaktan mı şikatçisiniz? Sürekli olarak farklı diyetisyenlere gitmenize rağmen yine de kilo verme konusunda bir türlü başarıya ulaşamıyor musunuz? Peki bu kısır döngüyü nasıl kırabileceğinizi hiç düşündünüz mü? devam»

Herkes Bir Şey Söylüyor!
Beslenme konusunda herkes bir şey söylerken neyin doğru neyin yanlış olduğuna dair bir kanıya varmak da ne yazık ki pek de mümkün olmuyor… Peki kime nasıl güvenmeli dersiniz? devam»