Sağlıklı Beslenme

Bayramda Yağ Değil Sağlık Depolayın
Bu sene Ramazan Bayramı hafta içine denk düşüyor. Bu sayede hafta sonu dinlenmeleri ile bayram tatili de birleşince hem bayramı neşeyle kutlama şansını hem de ruh ve bedenen doyasıya dinlenebilme şansını yakalıyor olacağız. Yalnız beden ve ruhu sağlıkla dinlendirebilmek adına bayramla birlikte sofralarımıza gelen leziz devam»

Yazın Diyet Yapmak Daha Mı Kolay?
Esasında gerçekten istedikten ve doğru zamanı seçtikten sonra her mevsim diyet yapmak ve başarı sağlamak mümkündür. Fakat tabii ki her mevsimin diyet konusunda hem avantajları hem de dezavantajları muhakkak ki vardır. devam»

Sağlıklı Bir Ramazan ve Oruç Dönemi İçin...
Zaman hızla akıp giderken bir Ramazan döneminin daha arifesindeyiz. Yaz mevsiminin kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladığı şu günlerde özellikle orucun sağlıkla tutulabilmesi adına sahur ve iftar menülerine de kesinlikle dikkat etmekte fayda var. Havaların sıcak, oruç sürecinin de uzun olmasından ötürü yine devam»

Diyetin Pinokyoları
Keşke tatlı birer cadı olsaydık da burnumuzu iki kez kıvırarak fazla yağlarımızdan kurtulabilseydik… Keşke… Fakat ne yazık ki böyle bir şey mümkün değil. Bu tarz vaadlerde bulunanlar da ne yazık ki tatlı görünümlü birer pinokyo… devam»

Baharda Enerjinizi Artırın!
Bahar aylarını tam olarak hissetmeye başladığımız şu günlerde ne yazık ki birçok kişi de bahar yorgunluğunun fazlasıyla esiri olmuş durumda. Eğer siz de bahar yorgunluğundan bir türlü kurtulamıyor ve baharı doyasıya yaşayamıyorsanız bahsedeceğimiz önerilere dikkat ederek baharı daha enerjik bir biçimde geçirme şansını yakalayabilirsiniz. İşte önerilerimiz… devam»

Yağ Yakarken Yağ Yapmayın!
‘X besin yağ yakıyormuş’ gibi söylemleri sıkça duyar ve koşarak o besini tüketmeye başlayıp mücizevi bir şekilde zayıflamayı bekleriz… Evet bazı besinler yağ yakımına destek sağlayabiliyor fakat çoğu zaman gereğinden fazla tüketimleri ise ‘yağ yapımı’ ile sonuçlanabiliyor… devam»

Yoksa Sizi 'Stres' mi Yağlandırıyor?
Stres belki de günümüzün en büyük problemi... Aslında birçok hastalığın da altyapısını oluşturan çok önemli bir faktör… Peki acaba fazla kiloların esas sorumlusu ‘aşırı stres’ mi? devam»

Yağlarınıza Tek Yön Gidiş Bileti Keselim Mi?
Fazla kilolardan herkes kurtulmak ister, hem de sonsuza dek! Fakat ne yazık ki genellikle giden kilolar sanki de tatile gitmişçesine bir müddet sonra geri dönerler... devam»

Baharda 'Sağlıkla' Tazelenin!
Hoşgeldin ‘ilkbahar’! Belki de senenin en güzel mevsimini karşıladığımız şu günlerde sağlıkla tazelenmeye ne dersiniz? İşte sizi sağlıkla buluşturabilecek bazı renkli bahar önerileri... devam»

İnsülin Direnci Çocukların da Kapısında!
İnsülin hormonu esasen hücrelere şekerin girişini ve orada kullanımını sağlayan pankreastan salgılanan bir hormondur. İnsülin direnci ise insülin hormonunun çeşitli faktörler sonucunda hücrelere giriş yapamaması ve vücut tarafından etkili bir şekilde kullanılamaması durumu sonucunda ortaya çıkan ve diyabete ze devam»