Sağlıklı Beslenme

2016'nın Diyet Kraliçesi/Kralı Siz Olabilirsiniz!
Geçmişiniz birden fazla diyet başarısızlığıyla dolu olabilir. Artık fazlalıklarınızla ‘barışmış’ gibi yaparak varolan durumunuzu değiştiremeyeceğinizi düşünüp bir daha diyet yapmama kararı almış da olabilirsiniz. devam»

Çocuk Beslenmesi Mercek Altına Alınmalı
Çocukluk çağı, beslenme eğitiminin belki de en önemli dönemi… Bu dönemde beslenme adına yapılan doğrular ve yanlışlar çocuğun yetişkinlik dönemindeki beslenme biçimini devam»

2 Gün Diyet 5 Gün Serbestle Hedefe Ulaşılmaz
Diyet sürecinde olmak işe gitmek gibi disiplin ister. Nasıl ki çalışma hayatında haftanın ortalama olarak 5-6 gününü geçiriyorsak, diyetimizi de haftanın büyük bir çoğunluğun devam»

Sağlıkla Zayıflatan Kış Tabakları
Kilo kaybı meselesini bahara ya da yaz başına ertelemeden hemen şimdi çözmeye ne dersiniz? Hem de damak tadınızı kaybetmeden, hayata küsmeden devam»

Bu Senenin Baş Tacı Sağlık ve Sevgi Olsun
2016 senesine sayılı günler kala Aralık ayının bu son günlerini muhtemelen yeni seneye hazırlık telaşı içerisinde geçiriyorsunuzdur. İşlerinizi organize ediyor, yeni sene tatili planı yapıyor, çocuğunuz varsa yaklaşan devam»

Diyet Kışa da Yakışır
‘Diyet’ kelimesi aklımıza genellikle ilkbahar veya yaz aylarında geliyor. Malum üzerimizdeki kat kat kıyafetler bu aylarda azalıyor ve deniz sezonu da geldi geliyor derken ‘eyvah!’ moduna girerek alelacele diyet kampı dönemine giriveriyoruz. devam»

Sonbahara Sağlıklı Bir Merhaba!
Hepimiz yılın her mevsimini sağlıkla geçirmek isteriz fakat özellikle mevsim geçişlerinde çeşitli sağlık problemleriyle karşılaşma riskimiz de ne yazık ki artar. Hastalık artış riski de en fazla yazdan sonbaha geçiş döneminde gözlemlenir. Peki bağışıklık sistemimizi güçlendirmek ve olası hastalık risklerini en aza indirgemek adına yeterince bilinç sahibi miyiz dersiniz? devam»

Tatilde de Sağlıklı Beslenelim Çocuklar!
Çocukların tüm yıl dört gözle beklediği yaz tatili başladı bile! Yalnız tatilin verdiği rahatlıkla yaşam biçimi kalitesini düşürmemek, özellikle beslenmeye ve uyku saatlerine yine mutlaka dikkat etmek gerekiyor… devam»

Bizimkisi 'Lezzetli Diyet'!
Eminim birçoğunuz diyet yapmanın ne kadar zor ve lezzetsiz bir süreç olduğunu düşünüyorsunuzdur… Diyet sürecini aç kalmak ve damak tadına hitap etmeyen yiyecekler bütününün oluşturduğu koca bir kabus dönemi olarak adledenleriniz de kesinlikle mevcuttur… devam»

Açlıkla Savaşan Beslenme Tüyoları
Sürekli olarak aç hissetmek ya da kilo verme çabası içerisindeyken bir türlü tokluk hissine ulaşamamak, ne yazık ki çok rastladığımız ve diyet sürecini bloke eden problemler arasında yer alıyor. Bu sebeple tam da diyet zamanı olarak nitelendirebileceğimiz bu güzel ilkbahar aylarında bu konuyu tekrar ele alalım istedim. Eğer siz de bir türlü açlığınızı bastıramıyorsanız, nedeni şimdi bahsedeceğimiz bazı gizli detaylarda saklı olabilir… devam»