Sağlıklı Beslenme

Yaza 3 Kala...
Yaza doğru hızla yaklaşırken bahar arifesinde bulunduğumuz şu günlerde kışın depolanan yağlardan kurtulma çabası da kendini göstermeye başladı bile. Yaza tam üç ay kala diyetisyen kontrolünde doğru bir diyet ve bir uzman eşliğinde gerçekleştireceğiniz uygun bir spor aktivitesiyle yaz mevsimini sağlık ve mutlulukla fit bir biçimde karşılayabilirsiniz… devam»

Neden Kilo Kaybedemiyorsunuz?
Yağlarınızın çok inatçı olduğunu düşünüyor ve bir ömür ne yaparsanız yapın sizi terketmeyeceklerine inanıyorsanız büyük ölçüde yanılıyorsunuz. İlk önce fazla yağ kütlenizi ‘sadık düşmanınız’ olarak algılamaktan vazgeçmeli ve kendinizi sorgulamalısınız. Belki de kalçanızda ve göbeğinizde biriken yağların bu denli sadık olma sebepleri bilmediğiniz herhangi bir rahatsızlığınızla ilgili ya da sizin bol kalorili yiyecek ve içeceklerle aranızda varolan ‘sadakatiniz’le alakalıdır ne dersiniz? devam»

Güzelliğin Tacı 'Sağlıklı Beslenme'!
Beden sağlığı ve güzelliğiniz için en çok neye dikkat ediyorsunuz? Cilt bakımı? Kremler? Spor? Estetik operasyonlar? Tüm bunların beden güzelliğiniz için elzem olduğunu düşünenlerden olabilirsiniz fakat unuttuğunuz ya da çok sıradan bulduğunuz bir şey var ki, hem beden hem zihin hem de ruh sağlığınızı direkt bir şekilde etkiliyor. O da beslenme biçiminiz… devam»

Yeni Yıl Eski Yıldan Daha Sağlıklı Bir Yıl Olsun
Her zaman en başta ‘sağlık’ der, onun önemini sürekli olarak vurgularız… 2014 yılında sağlık durumumuz ne noktada olmuş olursa olsun umarım ki 2015 yılı hepimiz için çok daha sağlıklı bir sene olur. İnşallah elimizden geldiğince sağlığımızı koruma gücünü kendimizde bulabilir ve çevresel faktörlerin de bu konudaki desteğini alabiliriz… devam»

Çalışkan ve Başarılı Bir 'Beyin' İçin...
Sağlıklı bir işlev gören beynin yaşam kalitesi üzerindeki önemi tartışılamaz. Beyin aslında en önemli organlardan biri ve tüm vücut faaliyetlerinin kontrolörü… O nedenle ona çok iyi bakmalı ve mümkün olduğunca onun her yönden sağlıkla beslenebilmesini sağlamalıyız… devam»

Diyetiniz Sebze ve Meyvelerle Renklensin!
Sebzeler ve meyveler sağlıklı bir beslenme programının vazgeçilmez iki besin grubu. Bu iki kardeş grup sağlığımıza bolca katkı sağlarken, sağlıklı beslenme yolumuzda da bizlere fazlaca yardımcı oluyorlar. Genellikle sebze ve meyve tüketimi birçoğumuz için vazgeçilmezken, bazıları ise bu iki besin grubundan uzak durmayı tercih edebiliyor. Hatta bu durum çocukluk yaşlarından itibaren alışılagelmiş bir alışkanlığın sonucu bile olabiliyor. Peki sebze ve meyvelere karşı mesafeli duruyorsanız, onları daha yakından tanıyarak onlarla güzel bir arkadaşlık kurmaya ne dersiniz? İşte sebze ve meyvelerin sağlığımıza ve diyetimize kattığı mucizelerden bazıları… devam»

Kurban Bayramı Menünüz Sağlıkla Zenginleşsin!
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala yine bayrama yakışır zengin menüler için yoğun hazırlıklar başlamıştır bile. Yalnız her zaman da bahsettiğimiz gibi bu güzel ve lezzetli zengin menüleri yine de sağlık çerçevesinde hazırlamakta fayda var. Tabii bir de menünüzde ‘olmazsa olmaz’ diye de nitelendirebileceğimiz bazı yiyecek ve içecekleri bolca bulundurmanız hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlığı adına çok önemli. devam»

Sonbaharı 'Mutluluk Veren Sağlıklı Yiyeceklerle' Karşılayın!
Sonbahar mevsimine doğru yavaş yavaş ilerlerken günlerin kısalmasıyla birlikte birçok kişi daha depresif bir moda geçiş yapabiliyor. Yaz, cıvıl cıvıl halini, güneşini, aydınlığını, denizini, kokusunu, sonbaharın dinginliğine ve karanlığına bırakmaya başlıyor. Tabii bu durum da ne yazık ki modumuzu negatif yönde etkileyebiliyor ve daha pozitif hissedebilmek adına bizi mutlu eden çeşitli yemek tuzaklarına düşebiliyoruz. devam»

Aman Dikkat: Şeker Bayramı'nda Şekeriniz Yükselmesin!
Ramazan (Şeker) Bayramı arifesinde bulunduğumuz şu günde bayram yemeği hazırlıklarınızda özellikle aşırı karbonhidrat ve dolayısıyla da aşırı şeker içeren menüler oluşturmaktan bir nebze olsun sakınmanızda fayda var. Bayramı ‘şeker’ tadında geçirmek istiyor ve sevdikleriniz için birbirinden lezzetli yemekler ve tatlılar hazırlamak adına sabırsızlanıyor olsanız da yine de menünüzde bir denge oluşturmanızda fayda var… devam»

Yaz Mevsiminde Sizi 'Hataya' Düşürebilecek Beslenme Biçimleri
Yazın en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde beslenme biçimi de negatif yönde etkilenebiliyor. Sonuç olarak da çeşitli rahatsızlıklar, sağlıksız kilo kaybıve kilo alımı, sıvı dengesizliği vb. durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. devam»