Sağlıklı Beslenme

Cildinizi Sağlıkla Besleyin
Cildimizin de nasıl beslendiğimizle ilgili ciddi ipuçları taşıdığını unutmayalım. Evet genetik faktörler de cilt sağlığımız üzerinde büyük rol oynuyor ama beslenme şeklimiz de ciddi oranda cildimizin sağlığı ve güzelliği üzerinde etkin… devam»

Kas Kütleniz Döviz Gibidir
Dövizin daha da değerlendiği son zamanlarda vücudumuzda da son derece değer teşkil eden kas kütlemize değinmek istedim. Özellikle ciddi enerji içeriğine sahip olan, sağlığımızla doğru orantıda hareket eden, bizi daha genç ve dinamik kılan ve güç kaynağımız olan pek değerli kaslarımıza bizler ne derece değer veriyoruz dersiniz? devam»

Diyet Koçluğu
Yoksa siz de diyet konusunda bir türlü başarı sağlayamamaktan mı şikatçisiniz? Sürekli olarak farklı diyetisyenlere gitmenize rağmen yine de kilo verme konusunda bir türlü başarıya ulaşamıyor musunuz? Peki bu kısır döngüyü nasıl kırabileceğinizi hiç düşündünüz mü? devam»

Herkes Bir Şey Söylüyor!
Beslenme konusunda herkes bir şey söylerken neyin doğru neyin yanlış olduğuna dair bir kanıya varmak da ne yazık ki pek de mümkün olmuyor… Peki kime nasıl güvenmeli dersiniz? devam»

Sağlığa Yaklaşmak
Bugünden geleceğe, pek tabii geçmişi de geçmişte bırakarak, hedeflediğiniz maksimum sağlığa doğru daha da yaklaşmak ister misiniz? Gelin daha geniş bir bakış açısını da işin içinde tutarak hep birlikte daha sağlıklı bir yaşam için neleri de yaşamımıza dahil edebileceğimize kısaca bir göz atalım… devam»

Çocuklar İçin Doğru Kahvaltı
Çocuklar için kahvaltının ne denli önemli olduğundan bahsediyoruz fakat ‘kahvaltının nasıl olması gerektiğinin’ de bu noktada kesinlikle altını çizmemiz gerekiyor… Aksi takdirde yanlış kahvaltılar neticesinde çocuklarda obezite katsayısını artırma riskiyle de karşı karşıya kalabiliyoruz… devam»

Canınızın Çektiğini Tüketin!
Canımız ne isterse tüketiyor olmak ne de güzel olurdu değil mi? Aslında canımızın gerçekten ne istediğini iyice ayrıştırabildikten sonra şunu idrak etmeye başlıyoruz… Acaba ‘gerçekten’ canım bu yiyeceği tüketmek istiyor mu? Cevap ise genellikle ‘hayır’ oluyor… devam»

Kilo Vermek Çok Kolay!
Evet aslında kilo vermek çok kolay fakat zihnimiz bu durumu daha farklı bir biçimde algıladığı için birçok kişiye kilo vermek bir hayli zor geliyor… Aslında doğru ve sağlıklı bir şekilde diyetisyen tarafından hazırlanan bir diyet listesi beden için son derece doyurucu ve yeterlidir. Ancak zihin ve algılarımız işe karıştığı anda ‘yetersiz’ olduğu düşünülür… devam»

İş Dönüşü Evdeki Tehlike
Hepimiz yoğun geçen bir günün ardından evimize yani konfor alanımıza geri dönüş yaptığımızda şöyle bir rahatlamak, üzerimizdeki yorgunluktan kurtulmak isteriz… Bu noktada bol keseden yemekler, atıştırmalıklar ve abur cuburlar da pek tabii devrede olur ve kilolanma riskimizi de artırırız… devam»

Diyet Yorgunluğu
Yoksa siz de diyet yorgunluğu olanlardan mısınız? Artık diyet yapmaya hevesi kalmamış, diyet başarısızlıkları sebebiyle diyete başlasa dahi başarılı olamayacağına inananlardan… Eğer sizin de gündeminizdeki konu buysa bu yazı tam da sizin için… devam»