Sağlıklı Beslenme

Diyeti Doğru Anlamak
Hepimiz birbirimizi birbirimize ne söylediğimizden ziyade birbirimize söylediklerimize ‘anlamlar’ katarak dinliyoruz… Bir eğitimde birbirimizi zamanla karşılıklı olarak geliştirdiğimiz ‘filtreler’ aracılığıyla dinliyor olduğumuzu söylemişlerdi… İlginçtir ki aynı durumun diyet uygulama sürecinde de sıkça karşımıza çıkıyor olduğunu gözlemliyorum… devam»

Beslenirken de Anda Kal...
Anda kalmak en geniş bakış açısıyla yaşamda daha mutlu olabilmek ve daha kaliteli anlar biriktirebilmek, geçmiş ve gelecek illüzyonlarına kapılmadan realiteyi yaşayabilmek adına hepimizin öğrenmeye ve benimsemeye çalıştığımız bir olgu… Anda kalabilmek ve pek tabii anda kalırken de o anın bedenen, ruhen ve zihnen farkında olabilmek de çok önemli… devam»

Başarılı Diyet İçin Zihnini Sihirle!
Başarılı bir diyet süreci için ikna etmeniz gereken tek şey ‘zihniniz’! Zihinle güzel iletişim kurunca, onu iyi yönde formatlayarak pozitif yönde işlev göstermesini sağlayınca, yaşam tuvalimizi istediğimiz renklere boyamak, ona istediğimiz şeyleri çizmek de mümkün oluyor… Çünkü artık zihnimiz istediğimiz şeyleri yaşama geçirebilmemiz adına ikna edilmeye gayet açık bir hale dönüşüveriyor… devam»

2019'da Sağlığına Neler Katabilirsin?
Genellikle zihnen neleri yap(a)madığımıza odaklanırken esasında neleri yapabiliyor olduğumuzu da es geçerek kendimize haksızlık yapıyor olduğumuzu artık farketmemiz gerekiyor sanıyorum ki… Özellikle 2018’i geride bırakırken sene dahilinde yaşanan negatif olayların farkındalığında olmayı unutmadan, yaşamış olduğumuz pozitif olayları devam»

Şimdi Başla!
Ertelediğimiz şeyleri nereye erteliyoruz dersiniz? Cevap çok basit… Şu an varolmayan hatta varolacağına dair garantisi bile olmayan bir yere, varolmayan bir zaman dilimine erteliyoruz… Peki erteledikçe elimize ne geçiyor… Bu sorunun da cevabı çok basit; hiçbir şey… devam»

Yoksa 2018'de de Kilolarla Vedalaşamadık mı?
Yine her yılın meşhur Aralık ayı geldi çattı… Bu senenin nasıl geçtiğine dair yorumlar ve yılın genel özetinin yapıldığı senenin son ayındayız… 2018’e giriş yaparken birçok kişinin dilekleri arasında muhakkak ki varolan kilo fazlalıklarından kurtulma isteği de ön sıralardaydı… devam»

Pratik ve Sağlıklı Kış Yemekleri
Çalışma yaşamı, gündelik yoğunluklar vb. sebeplerden ötürü yemek hazırlamak da çoğu zaman birçok kişi için problem teşkil edebiliyor. Bir de sağlıklı yemek hazırlamak gerekiyorsa bu durum kişilerin gözünde hayli büyüyebiliyor. Aslında alternatiflerin farkında olursak sağlıklı beslenmek ve pratik bir şekilde leziz ve sağlıklı menüler oluşturabilmek de her zaman için elimizde… devam»

Gece Atıştırmalarını Nasıl Önleyebiliriz?
Özellikle sonbahar ve kış aylarında gece atıştırmaları nedeniyle kilo alım riski artabiliyor. Pek çok kişinin karşılaştığı bu duruma birçok sebep gösterebiliriz. Özellikle de aç değilken bir şeyler atıştırma isteği en başta gelen gece atıştırmalıklarının başlıca sebebi olabiliyor… devam»

Katmer Göbeğe Elveda!
Ah şu göbek meselesi! Yaz aylarının sonlanmasıyla birlikte yağlanması muhtemel olan göbek çevresinin önüne geçmek için en doğru zamanlardayız. Şimdiden tedbir alırsak ve kendimizi programlarsak sonbahar ve kışı yağlanmadan geçirmemiz mümkün. devam»

Hangisi Daha Sağlıklı?
Günümüzde beslenme konusunun hayli önem taşıyor olduğunun bilinciyle birçok bilgi ve dolayısıyla da bilgi kirliliği de oluşmuyor değil. Özellikle beslenme biçimlerinden hangisinin daha sağlıklı olduğu devam»