Sağlıklı Beslenme

Yenilenmek İster Misiniz?
Yaşamımızda zaman zaman yenilenmek isteriz. Belki bir dönem sağlıksız bir düzen benimsemişizdir ve bu dönem bizi bir hayli yormuştur. Tenimizden gözlerimize, bedenimizden ruhumuza kadar yansıttığımız enerji ve dışarıdan görünen halimizle bu sağlıksızlığı hisseder, görürüz. devam»

Sağlıklı Beslenen Sağlıklı Çocuklar
Okulların açılmasıyla birlikte sağlıklı beslenme konusunda çocukların da bir hayli dikkatli ve özenli olması gerekiyor. Sağlıklı bir biçimde gelişebilmeleri, vücut sağlıklarını optimum düzeyde tutabilmeleri ve okul yaşamında da başarılı olabilmeleri adına sağlıklı beslenmenin önemi kesinlikle gözardı edilmemeli… devam»

Tam Anlamıyla Sağlığa Dönme Zamanı
Artık yaz ayları yavaş yavaş sona eriyor ve tatil modundan çıkmaya başlıyoruz. Tabii sağlıklı beslenmeye de tüm hızıyla dönme vaktimiz gelmiş bulunuyor! Özellikle yakın zamanda mevsim değişimi de söz konusu olacağından bağışıklık sistemimizi güçlü tutabilmek adına sağlıklı beslenmenin önemi de bildiğiniz gibi çok büyük… devam»

Bayram Tatilini Avantaja Çevirelim
Yine upuzun bir bayram tatiliyle bayram daha da şenlenecek gibi. Tabii ülke ve dünyamızın içerisinde bulunduğu durum sebebiyle gerçek anlamda mutlu olmayı başarabilmek zor gibi görünse de farkındalıkla ve daha geniş bir bakış açısıyla özümüzde halihazırda varolan mutluluğu keşfetmek de mümkün. devam»

Ertelediklerimize Kavuşalım Mı?
Hayatta en çok neyi erteliyoruz? Kendimizi? Sanırım evet. Yaşadığımız birçok durum/problem genellikle bizi bize döndürmek, bize bizi farkettirmek için gerçekleşmiyor mu? Artık ‘kendini ertelemekten vazgeç’ demiyor mu? devam»

Sağlıklı Beslenme Modası
Sağlıklı beslenme konusu son yılların en popüler konularından biriyken bazen de fazla detaylandırılarak ve maddi kaygılar ön planda tutularak abartılabiliyor. Gerek türlü diyet çeşitleri olsun, gerekse de türlü ‘sağlıklı’ yiyecek ve içececek alternatifleri olsun her an ‘sağlıklı beslenme modası’ değişiveriyor. devam»

Diyet Yaptığımızı Zannetmek ve Tartıdaki Hüsran
Diyet yaptığımızı zannetmek ve gerçekten diyet yapmak arasında çok ciddi bir fark olduğunu bilmemize rağmen ne yazık ki bu farkı çoğu zaman görmezden gelebiliyoruz. En kötüsü de bu farkın farkında olmayanların da oluşu… devam»

Mayıs'ta Forma Girin
Yaza ramak kala ilkbaharın bu güzel mayıs ayında forma girmeye ne dersiniz? Bu güzel ayda form tutabilmeniz ve daha sağlıklı bir ‘siz’e doğru yola çıkabilmeniz adına tam da şimdi bazı adımlar atmaya başlayabilirsiniz. Henüz hiçbir şey için geç değil, yeter ki harekete geçin! devam»

D Vitamini Düşüklüğüne Dikkat
Kan tahlili yaptırırken eğer hala vitamin D seviyenizin hangi durumda olduğuna baktırmamışsanız, kesinlikle hemen baktırın derim. Tabii tahlil yaptırmadan önce de sonra da muhakkak hekim kontrolünden geçmeyi de ihmal etmeyin… devam»

Kilo Kaybetmek İsteyenler Buraya
Yaza az kala sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmeye başlamak istiyorsanız şu an için yalnızca ü adıma ihtiyacınız var! Bu üç adımı bile hayatınıza entegre etmeyi başarırsanız, eninde sonunda hedefinize ulaşma şansını yakalayabilirsiniz… devam»