Sağlıklı Beslenme

Lezzet Yutana Kadardır... Peki Ya Sonrası?
Ağız tadımıza düşkün oluşumuzdan ötürü diyet yapma konusunda çoğu zaman başarısız olabiliyoruz. Aslında lezzete olan düşkünlüğümüz, süregelen lezzet alışkanlığımız ve lezzet konusundaki sabit fikirliliğimiz sebebiyle işin ‘sağlıklı’ tarafını çoğu zaman devam»

Tatlısız Yapamayanlardan Mısınız?
Yoksa siz de her gününüzü mutlaka tatlandıranlardan mısınız? Tabii ki mecazi anlamda her gününüzü hatta her anınızı tatlandırın ama realitedeki tatlılarla değil tabii... Peki bu tatlısız yapamayan hallerimiz acaba bir alışkanlıktan mı yoksa vücut sistemimizle ilgili bir problemden mi ötürü kaynaklanıyor dersiniz? Ya da her seferinde ruhumuz ve zihnimizin esiri mi oluyoruz yoksa? devam»

Bir Türlü Kilo Veremiyorum
Bu söylemi çevremizden çokça duyarız. Acaba neden kilo veremiyoruz dersiniz? Örneğin pek tabii vücudumuzda olabilecek herhangi bir rahatsızlık (örneğin hipotiroid, diyabet vb.) kilo kaybına engel teşkil edebiliyor. devam»

Kendimize Söylediğimiz Yalanlar
Her gün kendimize türlü türlü yalanlar söylüyoruz ve bu yalanları görmezden geliyoruz ama başka insanların bize yalan söylemesini de bir türlü hazmedemiyoruz… Aslında iyice düşünecek olursak insanın kendine yalan söylemesi ve kendini kandırması kendine olan güvenini devam»

Kimler Kilo Kaybediyor?
Aslında herkes kilo kaybedebilecekken neden birçok kişi hala kilo kaybedememekten şikayet etmeye devam ediyor dersiniz? Cevabı çok basit… devam»

Zihnimizi Kurcalayan Sorular...
Beslenme konusunun ne denli önemli olduğu fazlaca ön plana çıktığından beri konuyla ilgili birçok söylem ve tartışma da gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Tabii bununla beraber ciddi bir bilgi kirliliği de oluşmuyor değil. devam»

Diyet İçin Yepyeni Bir Sayfa Açalım Mı?
2018 senesiyle birlikte diyete başlamaya ne dersiniz? Yaz gelmeden fazlalıklarınızdan rahatça kurtulabilmek adına elinizi çabuk tutup kendinizi fazla sıkmadan keyifli bir diyet sürecine adım atmanız mümkün. devam»

2018'in İlk Günü Güzel Pazartesi
Pazartesi enerjisi pek de sevilmez çünkü pazartesiler koca bir hafta sonuna vedayı anlatır… Gelin bu seneyle birlikte bu bakış açımızı değiştirelim ve esasında çok güzel anlamlar yükleyebileceğimiz pazartesileri sevmeye başlayalım. devam»

Kış Aylarında Kilonuzu Koruyun
Özellikle iştah artışını fazlasıyla hissettiğimiz kış aylarında kilolanma riskimiz de bir hayli artıyor. Bu sebeple bu aylarda her zamankinden daha dikkatli olmak şart. Peki ama artan iştahın önüne geçebilmek ve bu ayları yağlanmadan atlatabilmek adına neler yapabiliriz dersiniz? devam»

2017 Sağlıklı Beslenme Raporunuz
Hızla bir seneyi daha geride bırakıyor ve 2018’e doğru hızlıca ilerliyoruz. Geride bırakıyor olduğumuz seneyi değerlendirecek olursak sağlık açısından kendimize kaç puan veriyoruz peki? Özellikle de sağlıklı seçimler yapma ve sağlığa yönelik davranışlar sergileme konusunda geçer not alır mıyız dersiniz? Gelin 2017’yi sağlık adına hep birlikte değerlendirelim. devam»