Sağlıklı Beslenme

Kilo Almak İçin Kilo Vermek İsteyenler
Birçok kişi neden kilo kaybetmek istiyor biliyor musunuz? Rahatça yemek yiyebilmek için… Esasında ‘keşke incecik olsam da dilediğimi yiyebilesem’ düşüncesi birçoğumuzun zihninde yer etmiyor değil… devam»

Ne Zaman Gidecek Şu Kilolar?
Fazla kilolarımızdan mütemadiyen kurtulmak istiyoruz, onlardan şikayet edip duruyor ve kendimizi gün boyunca mutsuz kılıyoruz da acaba onlarla vedalaşmak için ‘gerçek bir çaba’ gösteriyor muyuz dersiniz? devam»

Matematikle Zayıfla!
Kilo kaybetmek ve özellikle de belirli bir diyet programına uymak birçok kişi için hayli zor. Bu sebeple bu sürece adapte olamayanlar ve sürekli olarak motivasyonunu kaybedenler için bugün kilo kaybına yardımcı olabilecek bazı önerileri sizlerle paylaşmak istedim. devam»

Mevsim Geçişleri, Mucizevi Besinler ve Beslenme Tüyoları
Mevsim geçişlerinde bağışıklık sistemini güçlü tutmak bu dönemde karşılaşılabilecek çeşitli hastalıklara karşı vücudu koruyabilmek adına çok önemli. Özellikle de içerisinde bulunduğumuz sonbahar aylarında sıkça karşılaşılan nezle ve grip gibi rahatsızlıklara karşı da sağlıklı beslenmenin önemi büyük. Bu nedenle bu dönem içerisinde beslenme programımızda yer verebileceğimiz bazı yiyecek ve içeceklerle bağışıklık sistemimizi güçlendirerek hastalık riskini de en aza indirgeme şansını yakalayabiliriz. devam»

Kilo Kaybı Yolculuğunuza Buradan Başlayın!
Kilo kaybetmek istiyorsanız kendi başınıza da yapabileceğiniz bazı uygulamalar da mevcut. Yalnız bu uygulamalar kilo kaybetme yolculuğunun başlangıç noktasında sizlere destek sağlayabilecek nitelikte. Uzun vadedediyetisyen işbirliğiyle hareket etmenin en doğru ve en sağlıklı yol olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ayrıca bugün bahsedeceğimiz devam»

Çocuklar İçin Kilo Kaybı Önerileri
Günümüzde artan obezite rahatsızlığı ne yazık ki çocukların da kapısında… Özellikle çocukluk çağında sağlıklı beslenme ve kilo yönetimi konusunda çocukları bilgilendirmenin önemi hayli büyük. Peki çocukların sağlığı adına kilo yönetimi ve kilo kaybı konusunda öncelikli olarak neler yapılabilir dersiniz? Gelin hep birlikte bu konuyla ilgili yapabileceklerimize kısaca bir göz atalım… devam»

Aynada Kendinle Yüzleş
Hayatta hep dışarıda olan biteni suçlarken aynayı kendimize doğru döndürüp bir de kendimize bakmayı ne kadar başarabiliyoruz dersiniz? Yoksa olan bitenden kendimizi soyutlamak ve her zaman için kendimizi kurban rolünde görmek daha mı kolayımıza geliyor? devam»

Kilo Kaybetmeyi Nasıl Başarıyorlar?
Hiç düşündünüz mü acaba kilo kaybetmeyi başaranlar (özellikle de ciddi kilo fazlalığından kurtulanlar) bu işi nasıl başarabiliyorlar diye? Acaba kilo kaybetme konusunda finish çizgisine ulaşanların sürekli olarak kilo problemi yaşayan ya da diyeti yarım bırakan bireylerden farkları neler olabilir? Yoksa onlarda bizim göremediğimiz birer sihirli değnek mi mevcut dersiniz? devam»

Bayramdan Sonra 5 Adımla Sonbahara Hazırlanın
Bu sene Kurban Bayramı’yla birlikte sonbahar mevsimine de yavaş yavaş geçişe hazırlanırken yaz tatili ve tatilin verdiği rahatlıkla da artık bir an evvel vedalaşma zamanı geldi de geçiyor bile… devam»

Diyet Macerasından Sonra: "Peki Şimdi Kilomu Nasıl Koruyacağım?"
Her zaman için fazla kilolardan nasıl kurtulabileceğimizden bahsederken kaybedilen kiloları yeniden nasıl kazanmayacağımız konusu üzerinde pek de durmuyoruz. Hatta birçok kişi diyet sonrası süreçte de diyet öncesi süreçte olduğu gibi davrandığından ne yazık ki diyet sürecinde kaybettiklerini bir müddet sonra geri kazanma riskiyle karşı karşıya kalabiliyor. devam»