Sağlıklı Beslenme

Kısa Sürede Kilo Kaybetmek İsteyenler
Kilolarınızı çok kısa sürede kaybetmek ve aynı zamanda da sağlıklı kalmak ister misiniz? Tabii ki istersiniz ama bu ne yazık ki yüzde yüz oranda mümkün değil. Yani bunun meali kısa sürede kilo kaybının sağlığı riske atabiliyor oluşu. devam»

Başarılı Bir Diyetin Enstrümanları
Diyette başarılı olmak adına aşağıda bahsedeceğimiz kombinasyonda yer alan her bir enstrüman büyük önem taşıyor. Diyeti muhteşem bir orkestraya dönüştürmek ve başarılı bir performans sergileyebilmek adına olmazsa olmazlar nelermiş, gelin hep beraber bir göz atalım. devam»

Tatilde Çocuklar Yağlanmasın
Yaz tatili sürecinde özellikle çocuklarda kilo artışı ve dolayısıyla da yağlanma problemi baş gösterebiliyor. Hele ki halihazırda kilo problemi yaşayan çocuklar için tatil sürecinde olası kilolanma riskini azaltmak çok daha büyük bir önem teşkil ediyor. Peki bu konuda nelere dikkat etmeli? Nasıl bir yol izlenmeli? Gelin hep birlikte kısaca bir göz atalım… devam»

Bayramı Tadında Yaşayın, Kilonuzu Koruyun
Bayramda bazı püf noktalarına dikkat ederek hem bayramı tadında yaşayabilir, hem de kilonuzu koruyabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin hep birlikte inceleyelim… devam»

Yazın Yağlandıran 'Riskleri'!
Genellikle birçok kişi için yaz mevsiminde kilo kaybı çok daha kolayken, bazı kişiler içinse bu mevsimi yağlanmadan tamamlamak neredeyse imkansız olabiliyor. Peki bu süreçte yağlanmamak adına nelere dikkat etmemiz gerekiyor dersiniz? Belki de bazı püf noktalarına dikkat ederek siz de yazı yağlanmadan hatta tam aksine kilo kaybederek tamamlayabilir, sonbahara sağlıklı kiloda merhaba diyebilirsiniz. devam»

'Sağlıklı' Ramazanlar
Bu ayla birlikte gelen oruç döneminde de yine sağlığı ön planda tutarak hareket etmekte fayda var. Aksi takdirde sağlığı negatif yönde etkileme riskiyle karşı karşıya kalabiliriz. Kısacası bu dönemde sahur ve iftar sofralarında bol yağlı, tuzlu, kızarmış ve şekerli yiyecekleri geri planda tutmanın önemi yine büyük. Gelin hep birlikte bu güzel oruç döneminde beslenme konusunda nelere dikkat edilebileceğinden kısaca bahsedelim. devam»

Yağdan Yastıklarımızı Çok mu Seviyoruz?
Örnek bir soruyla başlayalım… X bir şeyi ya da kimseyi seviyor muyuz, yoksa sevmiyor muyuz? Bu sorunun cevabı beyaz ya da siyah kadar netse ve o doğrultuda net bir şekilde hareket ediyorsak hayatımız kolaylaşıyor ama grilerde dolaşıyorsak hayat ne yazık ki kararsızlığımızla boyanarak gözümüzün de ruhumuzun da önünü puslandırıyor… devam»

8 Etkili Adımla Kilolara Elveda
Kilo kaybına dair elinizde henüz hiçbir başarı belirtisi olmasa dahi her sabah bu konuyla ilgili halihazırda başarılı olduğunuza inanın ve enerjinizi o yöne doğru yönlendirin. Kendinize güvenin, kendinizi sevin ve hayatta devam»

Baharda Kurumayın!
Baharda havaların ısınmasıyla birlikte vücudumuzun suya duyduğu ihtiyaç da hayli artıyor. Tabii ki vücudumuz suya her daim ihtiyaç duyarken ne yazık ki kış aylarında bu ihtiyacı çoğu kez karşılamayı unutuveriyoruz. devam»

Fazla Kiloların Nedeni Derinlerde Yatıyor Olabilir!
Kilo alımının ya da kilo sorunu yaşıyor olmanın derin bir iç problemin dışa yansıması olabileceği üzerinde de duruluyor. İşte o ‘içte yatan derin problemle’ yüzleşince belki de yaşanan ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan devam»