Sağlıklı Beslenme

Yeni Senede Bakış Açınızı 'Yenileyin'
2016 yılını saatler sonra geride bırakıyoruz ve yepyeni bir seneye merhaba diyoruz. Her defasında olduğu gibi her yeni gelen seneyle ilgili hepimizin birçok umudu, hayali oluyor. Fakat çoğu zaman umutlar boşa çıkıyor, hayaller de kırılıveriyor. devam»

2017'nin Her Ayına Sağlık Katın
2017’yi 12’ye bölüp her aya farklı bir anlam ve güzellik katmaya ne dersiniz? İşte bu seneyi en verimli ve sağlıklı bir şekilde geçirebilmeniz adına bazı öneriler… devam»

Tabaktaki Böreklerin Bir Suçu Yok
Diyetimizi uygulamamıza ve dolayısıyla da kilo kaybımıza engel olduğunu düşündüğümüz türlü bahaneleri her gün kendi kendimize sunmaya devam ederiz. Bu bahaneler de genellikle ya havanın soğuk olmasıdır, devam»

'Tatlı' Bir Diyetiniz Olsun Mu?
Diyetimiz lezzetsiz, kupkuru, kısacası tatsız tuzsuz olmak zorunda değil. Yani diyete de tat katmak her zaman için mümkün. Hem de tatlı tadında tatlar katmak bile! Yeter ki yine sağlıktan çok uzaklaşmadan ve tabii ki porsiyon kavramına da dikkat ederek tüketim miktarımızı doğru ayarlamayı bilelim. devam»

Sonbahar ve Kışı 'Yaz Enerjisiyle' Yaşayın!
Özellikle içerisinde bulunduğumuz sonbahar mevsiminde enerjimizin iyice azaldığını ve adeta kabuğumuza çekilme isteği içerisinde olduğumuzu hissetmeye başlarız. Kısacası bu mevsim yaşam enerjimizi azaltır ve bizi şarjı bitmek üzere olan teknolojik bir cihaza dönüştürürüverir. devam»

Çocuğunuz Kiloluysa...
Genetik faktörler, bazı sağlık problemleri, hareketsizlik, günümüzde artan kötü beslenme alışkanlıkları, sağlıksız yiyecek alternatiflerindeki çeşitlilik vb. gibi birçok etken obeziteye neden olan faktörler arasında yer alıyor. devam»

Bayramınız 'Yemek Bayramı' Olmasın
Kurban Bayramı’nın arife günündeyiz ve yine birçok kişiyi upuzun bir tatil süreci bekliyor… Zaten hala yazın verdiği rahatlık ve tatil modu havasından kurtulamamışken, bir de uzun bir bayram tatiliyle de karşılaşınca özellikle sağlıklı yaşam düzeni konusunda iyiden iyiye dengeyi kaybetmemiz an meselesi… devam»

"Niçin Diyet Yapamıyorum?"
Kendinize sıkça sorduğunuz ‘niçin diyet yapamıyorum?’ sorusunun cevabı tam da düşündüğünüz gibi yalnızca sizde saklı... Yani bu cevap ne eşinizde, ne çocuklarınızda, ne de iş yaşamınızdaki aksaklıklarda gizli… devam»

Diyette Kıyas Olmaz, Hepimiz Farklıyız
Diyet yaparken ve aslında yaşamın birçok alanında kendimizi başkalarıyla kıyaslar dururuz… Bunu yaparken de birbirimize ne kadar benziyor olsak da aslında farklılıklarımızın benzerliklerimizden daha fazla olduğunu da çoğu zaman unutarak hareket ederiz. devam»

Diyetin Gözyaşlarını Silin
Şu sıra havaların iyice sıcaklamasıyla birlikte fazla kilolardan kurtulma çabasını da birazcık ötelemiş durumdayız… Bunun yanısıra sağlıklı beslenmeden de fazlasıyla uzaklaşan kişi sayısı görünen o ki hayli fazla… Kısacası sanıyorum ki şu sıralar hepimiz kendimizi hayatın akışına ve yazın verdiği rehavete bırakmış gibiyiz… devam»