TERAZİ BURCU (23 EYLÜL-22 EKİM)

Bu yazımızda Güneş burcu Terazi olanlardan kısaca ve genel hatlarıyla bahsediyor olacağız. Bakalım Terazi burcu ruhunun enerjisi nasılmış, gelin hep birlikte inceleyelim.

Güneş burcunun ne olduğuna dair daha detaylı bilgiye: http://www.balancecyprus.com/gunes-burcuyla-ilgili-kisa-bir-not.html linkinden ulaşabilirsiniz.

 

GENEL OLARAK TERAZİ BURCU
Terazi burcu aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs tarafından yönetilen hava grubu mensubu olan öncü bir burç. Venüs’ün etkisiyle özellikle romantik ilişkiler başta olmak üzere Terazi bireylerinin yaşamlarındaki her türlü ilişki de onlar için hayli önem taşıyor. Yaşamlarının her alanında denge ve uyumu sağlayabiliyor olmayı hayli önemseyen Terazi burçları için anahtar şifre her daim ‘dengeyi kurabilmek’ oluyor.

Terazi burcu insanı ahenkli yönüyle, kendinden önce karşısındakine verdiği önem ve değerle, sosyalliğiyle, adaletli yapısı ve sürekli olarak yaşamın her alanında dengeyi kurma çabasıyla her koşulda diğer insanlar tarafından da sevilen ve sayılan bir birey haline dönüşüyor. Bu güzel insanlar aynı zamanda Venüs’ün onlara hediye ettiği sanatsal yapıları, sevgi dolu ruhları ve zarafetleriyle de yaşam tuvalini daha uyumlu ve renkli bir hale büründürmeye ruhlarında varolan en canlı renklerini sunarak da yardımcı oluyorlar.

 

TERAZİ BURCU VE AŞK
Romantik ilişkiler Terazi burçlarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Terazi burçları yalnız kalmaktan ziyade bir başka bireyle yaşamı paylaşmaktan zevk aldıkları için çoğu zaman yaşamlarında fazlaca ilişki yaşama durumuyla da karşı karşıya kalabiliyorlar. Çevreleri tarafından da fazlaca ilgi görmeleri ve beğeniliyor olmaları da uzun süreler boyunca yalnız kalmıyor oluşları için geçerli bir neden olarak gösterilebilir.

Terazi burçları romantik, aşkı tam da aşk gibi yaşamayı seven ve konu aşk olunca ellerinden ne geliyorsa yapabilecek olan kişilerdir. Onlardan bu konuyla ilgili her türlü güzel sürprizi bekleyebilirsiniz. Ayrıca sizi sizin dünyanızdan anlayarak tanımaya da niyetli olduklarından ilişkide sizi çok mutlu edebilecekleri de kesinlikle yüksek ihtimaldir.

Bunların yanısıra Terazi burcu yaşamında dengeden hoşlandığı için partnerinin de dengeli ve uyumlu bir birey olmasına özen gösterecektir. İlişkide yaşanabilecek her türlü aşırılık bu burcun mensubu birey için denge hususunu tehdit edeceğinden ilişkiyi de çıkmaza sürükleyebilir. Terazi bireyi için sevginin yanısıra huzurlu olmak da çok önemli olduğundan huzursuz olduğu ve onu zihnen bloke eden bir ilişkiyle ilişkisini sonlandırması ve başka deneyimlere yönelmesi de an meselesidir.

 

TERAZİ BURCUNUN GÜZEL Mİ GÜZEL YÖNLERİ
Dışarıdan baktığımız zaman asalet ve duruşlarıyla toplum içerisinde hemen farkedilen bu burcun mensupları karakter yapılarıyla da bir hayli hayranlık uyandırıyor. Ruhları gibi dış güzellikleri de son derece güzel olan Terazi burçları hoşgörülü, akıl ve duygu dengesini kurabilen, sanatsal, zarif, yetenekli, fedakar, karşı tarafı önemseyen, adaletli, eşitlikçi, estetik değerlere önem veren ve sosyal yapılarıyla da çevresindekilerin sevgisini çabucak kazanabiliyorlar.

Terazi burçlarının dillerinden kötü, kırıcı ve yaralayıcı sözler duymak pek de mümkün olmadığından tartışmalarında bile empati dolu ve karşı tarafı da anlamaya niyetli bir portre çizmeye yatkındırlar. Toleranslı ve anlayışlı yapıları nedeniyle de yaşamda birçok güzelliğe kavuşacaklardır.

İlişkide dengeyi yakaladıklarına inandıkları anda da çok iyi bir sevgili ve eş olabilecek olan Teraziler, ev yaşamlarına da her daim huzur, sevgi ve ahenk katmaya devam edeceklerdir… Bu sayede mutlu bir yuva ve mutlulukla büyüyen çocuklar yetiştirebilecek ve böylelikle de topluma olumlu katkıda bulunmayı sürdüreceklerdir…

 

TERAZİ BURCUNUN DİKKAT ETMESİ GEREKEN YÖNLERİ
Çoğu zaman çevrelerindeki denge ve uyumu bozmamak adına canları sıkılsa dahi dobraca açık iletişime geçemeyen Terazi burçları bu davranışlarından ötürü çoğu zaman gerçek düşüncelerini saklama durumuyla karşılaşabiliyorlar. Bu sebepten ötürü de samimiyetten uzaklaşmaya meyillenebiliyorlar.

Ayrıca Terazi burçlarının kararsız bir yapı sergilediklerine de sıkça rastlanıyor. Bu nedenle de genellikle seçim yapma konusunda zorlanmalar ve gecikmeler yaşayabiliyorlar. Bunların yanısıra rahatlarına da çok düşkün olmaları nedeniyle çoğu zaman tembelleşmeye de yatkın bir hale gelebilen Terazi burçları, anlık rahatlıklar uğruna yapmaları gereken işleri de ertelemeye doğru meyillenebiliyorlar. Sonrasında ise sorumluluklarını aksatma durumuyla karşı karşıya kalmaları kaçınılmaz olabiliyor.

Bunun yanısıra Venüs’ün etkisiyle lükse ve güzel olan her türlü şeye düşkün olmalarından ötürü de paralarını gerekli gereksiz her türlü estetik ve lüks eşya/giysi/parfüm/aksesuara da yatırabiliyor ve günün sonunda da parasal anlamda bazı zorlanmalarla karşı karşıya kalabiliyorlar.