Beslenme Tüyoları

Baklagillerin 5 Mucizesi!
Baklagillerin sağlığa olan faydasının sanıyorum ki artık birçok kişi farkında. Peki onlara soframızda yeterince yer veriyor muyuz? Bildiğiniz gibi haftada en az 2-3 öğün olmak ve herhangi bir sağlık sorununun da mani olmaması kaydıyla baklagil tüketimini öneriyoruz. Bu nedenle haftalık menünüzü hazırlarken sağlığın baş dostlarından olan baklagilleri de menünüze dahil etmeyi unutmayın… devam»

Mutfağın Başrol Oyuncularından; Patates
Patates birçok kişinin ne yazık ki korkulu rüyası… Özellikle ‘şişmanlatan’ besinler arasında zihinlerimize kazınan bir besin olmasından ötürü birçok kişi patates tüketmenin sağlık adına son derece zararlı olduğunu düşünmeye devam ediyor. devam»

Karıştır, İç, Sağlık Depola
Son dönemin sağlıklı ve pratik alternatiflerinden bir tanesini de ‘smoothie’ler oluşturuyor… Siz de tüketimi kolay, yapımı eğlenceli, sağlıklı ve tok tutucu etkileriyle birbirinden farklı smoothie alternatiflerini beslenme programınızda bulundurabilirsiniz. devam»

Meyve Tüketmeli Mi, Tüketmemeli Mi?
Son dönemlerde sağlıklı beslenme üzerine yayılan bilgi kirliliklerinden bir tanesi de meyve tüketmemek… Tam aksine meyveler bağışıklık sistemimizden tutun da sindirim sistemimize kadar vücuda birçok katkı sağlayan devam»

Alternatif Ara Öğünler
Klasik ara öğünlerden sıkılmışsanız biraz zaman ve enerji harcayarak kendinize farklı, leziz ve tabii ki sağlıklı ara öğün alternatifleri de hazırlayabilirsiniz! Hem de yapım aşamalarında bayağı keyif alacağınız bu ara öğünleri çocuklarınızla devam»

Her Mevsim Salata!
Konumuz salata ama mevsim yaz değil, sonbahar... Bu yazımızdaki ilk mesajımız salatayı yaz bitti diye bir kenara atmayıp her mevsim soframızda ona da yer vermemiz gerektiğini hatırlatmak… Birçok kişinin de bildiği gibi salata sağlıklı beslenme ve diyetin olmazsa olmazları arasında yer alan hem besleyici, hem düşük kalorili hem de tok tutucu bir alternatif. devam»

Yaş İlerledikçe Nasıl Beslenmeli?
Yaş almak güzel ama yaş alırken mevcut sağlığı koruyup geliştirebilmek adına bir nebze daha fazla dikkatli/özenli olmak gerekiyor. Yaş almanın vücut kombinasyonunda birçok değişime neden olmasıyla birlikte devam»

Mutluluğu Sağlıklı Beslenme ile Çağırmak İster Misiniz?
İnsan mutluluğu nerede arar? Ya da aramasına gerek var mıdır yoksa insan kendi mutluluğunu kendisi yaratabilir mi dersiniz? Cevap ‘tabii ki yaratabilir’ olmalıdır… Hatta belki de yaşamdaki en müthiş şeylerden bir tanesi de mutluluğu dışımızda değil kendi içimizde aramamız gerektiğinin farkında varmaktır. Peki mutluluğa kavuşmak konusunda sağlıklı yaşamın rolü ne olabilir dersiniz? devam»

Yeşilliklerin Gücü
Yeşil renk sağlığın ve şifanın rengi olduğu gibi yeşil renkteki tüm sebzeler de renklerinin hakkını vererek birer sağlık ve şifa kaynağı niteliğindeler. Peki her yerde görebildiğimiz ve tüketmek adına her an elimizin altında olan yeşilliklerin kıymetini gerçekten biliyor muyuz dersiniz? Gelin bu güzel yeşilliklerin sağlığımız adına ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlayalım… devam»

Sağlıklı ve Sağlıksız Salatalar
Salata en masum yiyecek alternatifleri arasında belki de zirvede bulunan, tacını da kimseciklere kaptırma niyetinde olmayan bir alternatif… Hatta birçokları kendisini pek de sevmiyor bile… Hal böyle olunca salata da kendini sevdirmek için türlü soslara, yağlara, şekerlere bulanıp bir nevi ‘makyajlanıyor’. devam»