Astrology by Balance

Merkür Retro (18 Şubat - 9 Mart 2020)
16 Şubat’ta durağanlaşan Balık burcundaki Merkür 18 Şubat itibariyle geri hareketine başlıyor olacak. 4 Mart’ta gerilemesini Kova burcuna geçerek sürdürecek olan Merkür 9 Mart’ta durağanlaşarak yeniden 11 Mart’ta Kova burcunun 28 derecesinde ileri hareket etmeye başlıyor olacak… Şimdi bu etkinin genel anlamına değineceğiz fakat en başından hatırlatmak istediğim çok önemli bir husus var. devam»

Koçluk; Tek Malzemeyle Zihin Düğümlerini Çözme Sanatı
İnsan kendini zihin karmaşaları içinde arar da durur… Ne yazık ki çoğu zaman da o zihin karmaşalarına elinin, kolunun, ayağının dolanmaması da imkansızdır… Karmaşalara dolandıkça düğümlenir ve yolunu bulmaya çalışırken daha da kayboluverir… Hem de bu kayboluşla birlikte hareket edememekten ötürü doğan inançsızlık, umutsuzluk, devam»

Jüpiter Oğlak Burcunda (2 Aralık 2019-19 Aralık 2020)
Jüpiter Oğlak burcu enerjisinde pek rahat edemez. Onun uçsuz bucaksız genişleme isteğine Oğlak enerjisi Jüpiter’in gönlünün istediğince cevap vermez… Jüpiter’in oluş halindeki yüce bilgileri, şansı, bereketi, bolluğu, neşeyi ve eğlenceyi bu transit boyunca yalnızca çalışıp hak ettiğimiz takdirde elde edebileceğiz… Dünyevi anlamda ve hatta kendi potansiyelimizin kaldırabildiği kadarıyla Jüpiter’in sunabildiklerinden yararlanmamız mümkün olacak… 19 Aralık 2020’ye kadar sürecek olan devam»

Bazı Özellikleriyle Burçlar 1
Hemen hemen birçok kişi her ne kadar da astrolojiyle ilgilenmiyorum dese de konu kendi burçlarına gelince işler değişebiliyor… İtiraf edelim ki hepimiz kendimize dair bir şeyler duymayı severiz ve dolayısıyle de astroloji de bu konuda fazlasıyla ilgi çekiyor… devam»

Zihin Düğümlerini Çöz Potansiyelini Yaşa
Dış dünya iç dünyamızdan daha önemliyse ne yazık ki kendimizi yaşayamıyoruz. Kendimizi yaşayamama yani bir diğer deyişle kendimizi gerçekleştirememeye de fedakarlık, fazlasıyla iyi bir insan olma gibi sıfatlar takıyor, kendimizi bu şekilde kandırıyor ve avutuyoruz. devam»

17 Temmuz'da Ay Tutuluyor!
17 Temmuz’da Lefkoşa saatiyle 00:38’de Oğlak burcunda bir dolunay ve aynı zamanda da bir ay tutulması meydana geliyor olacak… Astrolojide tutulmalar yaşama dair son derece kadersel değişimlere vesile olurken bizleri de yaşamımızda ilerletmemiz, çözmemiz, değiştirmemiz, daha iyiye taşımamız ya da bırakmamız gereken olgularla yüzleştirir… devam»

2 Temmuz 2019 Yengeç'te Güneş Tutulması
2 Temmuz akşamı Lefkoşa saatiyle 22:16’da Yengeç burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu aynı zamanda bir yeniay (her Güneş tutulmasında olduğu gibi). Peki bu tutulma nasıl bir etkiye sahip? devam»

21 Ocak Ay Tutulması
21 Ocak yani yarın sabahın erken saatlerinde gökyüzünde 0 derece Aslan burcunda bir dolunay ve aynı zamanda da bir ay tutulması gerçekleşiyor. Astrolojiyle yakınen ilgisi olanlar tutulmaların etkisinin ne denli önemli ve kadersel etkiler taşıdığını bilirler. Tabii öncesinde bilmeyenler için de tutulmaların ne olduğundan ve ne anlam taşıdığından çok kısaca bahsedelim. devam»

Kendine Doğru Yol Almak İsteyenler İçin; Astroloji Işığı
Astroloji, küçüklüğümden beri fazlaca ilgimi çeken bir konuydu… Belki insanları inceleme ve onların derinliğini keşfetme merağım, belki gördüğümüz ve bildiğimizin çok ötesinde bir maksat adına burada varoluyor olabileceğimizi algılama isteğim beni bu dalı öğrenmeye yönlendirdi. Değerli hocam Öner Döşer’in 3 sene boyunca online eğitimlerine katıldım ve günün sonunda gerekli proje ve sınavları tamamlayarak diyetisyenliğin yanısıra astroloji danışmanlığı konusunda da hizmet vermeye başladım… devam»

Değişiyor ve Dönüşüyoruz
İçerisinde bulunduğumuz süreçte gerek tutulmaların etkisi, gerekse de önemli gezegen retroları nedeniyle bir hayli ‘sınavlı’ bir dönemden geçiyoruz. Astroloji, farkındalık ya da daha farklı spiritüel konularla ilgilenen biriyseniz bu süreci yakınen takip ediyor ve süreci farkındalıkla yaşamaya çalışıyorsunuzdur. devam»