Çocuklar İçin Doğru Kahvaltı
Çocuklar için kahvaltının ne denli önemli olduğundan bahsediyoruz fakat ‘kahvaltının nasıl olması gerektiğinin’ de bu noktada kesinlikle altını çizmemiz gerekiyor… Aksi takdirde yanlış kahvaltılar neticesinde çocuklarda obezite katsayısını artırma riskiyle de karşı karşıya kalabiliyoruz… devam»

Sağlıklı Beslenen Sağlıklı Çocuklar
Okulların açılmasıyla birlikte sağlıklı beslenme konusunda çocukların da bir hayli dikkatli ve özenli olması gerekiyor. Sağlıklı bir biçimde gelişebilmeleri, vücut sağlıklarını optimum düzeyde tutabilmeleri ve okul yaşamında da başarılı olabilmeleri adına sağlıklı beslenmenin önemi kesinlikle gözardı edilmemeli… devam»

Çocuklar İçin Kilo Kaybı Önerileri
Günümüzde artan obezite rahatsızlığı ne yazık ki çocukların da kapısında… Özellikle çocukluk çağında sağlıklı beslenme ve kilo yönetimi konusunda çocukları bilgilendirmenin önemi hayli büyük. Peki çocukların sağlığı adına kilo yönetimi ve kilo kaybı konusunda öncelikli olarak neler yapılabilir dersiniz? Gelin hep birlikte bu konuyla ilgili yapabileceklerimize kısaca bir göz atalım… devam»

Tatilde Çocuklar Yağlanmasın
Yaz tatili sürecinde özellikle çocuklarda kilo artışı ve dolayısıyla da yağlanma problemi baş gösterebiliyor. Hele ki halihazırda kilo problemi yaşayan çocuklar için tatil sürecinde olası kilolanma riskini azaltmak çok daha büyük bir önem teşkil ediyor. Peki bu konuda nelere dikkat etmeli? Nasıl bir yol izlenmeli? Gelin hep birlikte kısaca bir göz atalım… devam»

Çocuğunuz Kiloluysa...
Genetik faktörler, bazı sağlık problemleri, hareketsizlik, günümüzde artan kötü beslenme alışkanlıkları, sağlıksız yiyecek alternatiflerindeki çeşitlilik vb. gibi birçok etken obeziteye neden olan faktörler arasında yer alıyor. devam»

İnsülin Direnci Çocukların da Kapısında!
İnsülin hormonu esasen hücrelere şekerin girişini ve orada kullanımını sağlayan pankreastan salgılanan bir hormondur. İnsülin direnci ise insülin hormonunun çeşitli faktörler sonucunda hücrelere giriş yapamaması ve vücut tarafından etkili bir şekilde kullanılamaması durumu sonucunda ortaya çıkan ve diyabete ze devam»

Çocuk Beslenmesi Mercek Altına Alınmalı
Çocukluk çağı, beslenme eğitiminin belki de en önemli dönemi… Bu dönemde beslenme adına yapılan doğrular ve yanlışlar çocuğun yetişkinlik dönemindeki beslenme biçimini devam»

Tatilde de Sağlıklı Beslenelim Çocuklar!
Çocukların tüm yıl dört gözle beklediği yaz tatili başladı bile! Yalnız tatilin verdiği rahatlıkla yaşam biçimi kalitesini düşürmemek, özellikle beslenmeye ve uyku saatlerine yine mutlaka dikkat etmek gerekiyor… devam»

Okulumuzu ve Sağlıklı Beslenmeyi Seviyoruz!
Eylülün gelişiyle birlikte bir yaz tatili daha sona ererken okullar da yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Tabii öğrencilerin heyecanlı bir döneme başlıyor olmalarının yanısıra okul başarısı adına sağlıklı beslenmeleri de büyük önem taşıyor. devam»

Sağlıklı Beslenme Çocukluk Çağında Başlar!
Çoğu anne-babanın yaptığı yanlışlardan biri de, çocuklarının sanki de büyümek için bol yağlı ve şekerli besinleri tüketmeleri gerektiğini düşünmektir. Kısacası ‘sağlıklı beslenme kavramı’ çocuk için yetersizmiş gibi algılanmaktadır. Birçok anne-baba çocuklarının özellikle ara öğünlerinde meyve, meyveli yoğurtlar (ev yapımı) ve süt gibi son derece sağlıklı ve büyümeleri için gerekli besinleri tüketmeleri yerine; cipsler, bol yağlı poğaçalar, bol şekerli ve yağlı tatlılar, yemişler, şekerli içecekler vb. gıdaları tüketmelerine izin vermektedirler. devam»