Dilara Topcan

18 Mart 1989 yılında Lefkoşa’da doğdu. Orta ve Lise öğrenimini Yakın Doğu Koleji'nde tamamladıktan sonra 2006 yılında İngiltere'de üniversite eğitimine başladı.

2010 yılında Kingston Üniversitesi Beslenme Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Kıbrıs’a geri dönerek 2010-2012 yılları arası Doğu Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde Diyetetik Formasyon'u tamamlayarak kendi merkezinde Beslenme Danışmanı ve Diyetisyen olarak çalışmalarına başladı.

2011-2012 yılları arası Gazi Mağusa Devlet Hastanesi, Girne Dr. Akçiçek Hastanesi ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Klinik ve Toplu Beslenme stajlarını tamamladı.

Bugüne değin çeşitli televizyon ve radyo programlarına katılarak sağlıklı beslenme ve beslenmeyle alakalı daha birçok konu hakkında bilgiler aktarmış, aynı zamanda yazılı medyada da sağlıklı beslenmeyle ilgili birçok makalesi yayımlanmıştır. Halen Yenidüzen Gazetesi’nin pazar eki Adres Kıbrıs Dergisi’nde düzenli olarak yazıları yayımlanmaktadır.

Aynı zamanda her hafta Kıbrıs Genç TV ekranlarında yayınlanan 'Hem Sağlıklı Hem Leziz' adlı programında da birbirinden değerli konukları ağırlamanın yanısıra kendi hazırladığı sağlıklı ve lezzetli yemek alternatiflerini de izleyenleriyle paylaşmaktadır. 

Tüm bunların yanısıra çeşitli okullara haftalık yemek menüleri planlamakta, çocuk ve gençlere sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırma yönünde çalışmalar yapmaktadır.

Ayrıca SOS Çocuk Köyü’nün Gönüllüler Komitesi’nde yer alarak, istek dahilinde sağlıklı beslenme adına her türlü gönüllü hizmeti sunmaktadır.