Gelin Sağlığı Hep Birlikte 'Fotoğraflayalım'!

Siz de bu yeni senede fazla kilolarınızdan kurtulmak ya da daha sağlıklı bir yaşam biçimi benimsemek isteyenlerden misiniz? Belki de hep aynı yöntemleri denemekten sıkıldınız ve artık daha farklı, motivasyonunuzu yükseltici ve tabii ki ezbercilikten de uzak öğretici bir sistem arayışı içerisindesiniz…  O zaman diyetiniz ve sağlıklı yaşam yolunuzda size destek sağlayabilecek, bir sosyal sorumluluk projesi olarak da nitelendirebileceğimiz,‘Hep Birlikte Sağlığı Fotoğraflıyoruz!’ grubumuza sizlerin de katılımını bekliyoruz…

 

AMACIMIZ NE?

Gruptaki amacımız hem eğlenceli hem de motive edici bir sistemle sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşama dair fotoğraf ya da yorumlarımızı birbirimizle paylaşmak. Örneğin; sağlıklı menüleri, sağlıklı yaşam tarzını, spor fotoğraflarını, sağlıklı yemek tariflerini ve sağlık adına aklınıza gelebilecek daha birçok ‘anı’ fotoğraflayıp grubumuzda paylaşabilir, bu sayede sağlıklı yaşama giden yolda hem kendinizin hem de diğer bireylerin motivasyon ve bilgisini artırabilirsiniz. Sağlıklı yaşam da paylaşarak çoğalır, öyle değil mi?

 

SAĞLIKLI YAŞAM KİŞİYE ÖZGÜ OLARAK ŞEKİLLENDİRİLMELİ

Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme öğrenildikten sonra kesinlikle kişiye özgü şekillendirilerek hayata geçirilmeli. Kısacası kişiler ütopik hayaller kurmamalı ve hayatın akışına göre sağlıklı yaşamı uygulama yetisini kazanabilmeli.  Bu nedenle hepimizin farklı yaşam biçimleri olabileceğini, bu doğrultuda nasıl hareket edebileceğimizi, sağlıklı yaşamın basmakalıp bilgi birikimleri dahilinde sınırlı kalmadığını, ve tabii ki sağlıklı beslenmenin varolan eğlenceli tarafını da paylaşımlarımız aracılığıyla gözlemlemek, grubumuzu oluşturmadaki esas hedeflerimizden yalnızca birkaçı.

 

BU BİR ‘MOTİVASYON’ PROJESİ

Daha önceki yazılarımızda da sık sık ele aldığımız gibi bizler fiziksel olarak tok olsak da duygularımızı beslemeye alışmış bir toplumuz. Sinirlenince, üzülünce, streslenince, moralimiz bozulunca ve daha birçok duygu durumunda (özellikle negatif duygu durumları) yemeklerle bağlantı kurabiliyor ve yemekler aracılığıyla kısa süreli  de olsa kendimizi sakinleştirmeye/mutlu etmeye çalışabiliyoruz. Hatta çoğu zaman da motivasyonumuzu herhangi bir nedenden ötürü kaybedebiliyor ve sağlıksız bir yaşama kendimizi umursuzca teslim edebiliyoruz. Özetle sağlıksız yiyecek tüketimini artırıyor, bedenimize bakmıyor, psikolojimizi de daha olumsuz yönde etkilemeye devam ediyoruz… Tüm bunları bir nebze olsun önleyebilmek ve diyetimize, sağlıklı yaşama, ve tabii ki sağlıkla beslenmeye dair varolan motivasyonumuzu güçlendirmek adına birbirimizle paylaşımlarda bulunmanın büyük desteğini göreceğimize inanıyorum.

 

HEP BİRLİKTE, EL ELE…

Gelin el ele vererek sağlıklı yaşama destek olalım. Hatalı bilgilerimizi düzeltelim, motivasyonumuzu artıralım ve daha kaliteli bir yaşam sürdürebilmek adına güçlerimizi birleştirelim. Artık fazla kilolarımızdan kurtulmaya tek engel motivasyon eksikliğimiz ya da sağlık adına yanlış/eksik bilgilerimizse, gelin bunları tamamlayalım ve bedenimizi sağlıkla buluşturalım.

 

Birlikten kuvvet doğar, unutmayalım…

 

Facebook adresimiz: Hep Birlikte ‘Sağlığı’ Fotoğraflıyoruz! :)