Kararında Tüketin

Et-Severler
Kırmızı et tüketmeyi seven bir toplumuz… Kadın ve erkeklerin et tüketimlerine baktığımız zamansa erkeklerin kadınlara kıyasla bir nebze daha fazla ‘etçil’ olduklarını görüyoruz. Et pişirilmemişse kabul görmeyen yemek sofraları, yemekte sürekli olarak ‘özellikle kırmızı et’ beklentisi içerisinde bulunmak, et tüketilmediği takdirde doymadığını düşünmek gibi durumlar genellikle erkeklerin yemek menüsü hakkındaki olası şikayetleri arasında yer alabiliyor… devam»

Kuruyemiş Tüketirken Dikkat!
Kuru yemişler özellikle tuzsuz ve kavrulmamış oldukları müddetçe sağlığa faydalı besinlerden… Tabii miktar kavramına dikkat ettiğimiz sürece… Eğer atıştırmayı seviyor ve özellikle de kuruyemiş atıştırmadan duramıyorsanız, tüketim miktarınıza da muhakkak dikkat etmenizde fayda var. Aksi halde ciddi şekilde yağlanma sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz! devam»

Cipsler; Sağlıksız Atıştırmalıkların Kraliçesi!
Cipsler, özellikle çocukların büyük bir zevkle tükettiği, en önde gelen lezzetli zehirlerden! Sadece çocuklarla kalmayıp, biz yetişkinleri de cezbeden, zarardan başka faydası bulunmayan, boş kalori alımına neden olup tüm sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen bu sağlıksız atıştırmalıktan ve zararlarından bahsetmemiz gerektiğini düşündüm. devam»

Salam, Sucuk, Sosis; 'Lezzetli Zehirler'!
Siz içeriğinden emin olmadığınız bir şeyi tüketebilir misiniz? Tüketebiliyorsanız da ne kadar güvenerek tüketiyorsunuz? Sağlığıma olumsuz bir etkisi olur mu? diye hiç aklınızdan geçmiyor mu? Tükettikten sonra herhangi bir rahatsızlık belirtisi görmemeniz, içeriğinden emin olmadığınız bu besini tüketmeye devam etmeniz için yeterli mi? devam»

'Kafein-Severler'
Kahve-severler, çay-severler, çikolata-severler… Aslında tüm bunları ‘sevenler’ birer ‘kafeinsever’! Özellikle kahve ve çay tüketimi güne zinde başlamak, uyku halinden çıkıp gerçek anlamda ‘uyanmak’, gün içerisindeki yorgunluğu gidermek ya da sadece tadlarından hoşnut olunduğu için çoğumuzun severek tükettiği içecekler… Evet her gün kafein içeren kahve, çay, kola ve bazen de çikolata gibi içecek ve yiyecekler tüketiliyor. Yalnız birçok kişi, kafein içeren içecek ve yiyeceklerin ne zaman ve hangi ölçülerde tüketilmesi gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip değil. devam»