Özel Zamanlarda Beslenme

Plajda Beslenme
Plaja giden birçok danışanımla beslenme düzenleri konusunda sohbet ederken dikkat ettiğimiz birçok nokta oluyor. Özellikle su tüketimi ve ara öğün tüketimine titizlik göstermek bu noktada da önem taşıyor… devam»

Bayramda Göbeklenmemek İçin
Ramazan Bayramı’na yaklaştığımız şu günlerde pek tabii bayramda beslenmeyle ilgili bir yazı hazırlamasak olmazdı. Klasik bayramda nasıl beslenmeliyiz yazıları yerine bu yazıda artık birçok kişinin de bildiği gibi en tehlikeli yağlanma biçimi olan karın içi yağlanma riskini bayram süresince de artırmamak adına bazı bilgiler paylaşmak istedim. devam»

2019'da Sağlığına Neler Katabilirsin?
Genellikle zihnen neleri yap(a)madığımıza odaklanırken esasında neleri yapabiliyor olduğumuzu da es geçerek kendimize haksızlık yapıyor olduğumuzu artık farketmemiz gerekiyor sanıyorum ki… Özellikle 2018’i geride bırakırken sene dahilinde yaşanan negatif olayların farkındalığında olmayı unutmadan, yaşamış olduğumuz pozitif olayları devam»

Yoksa 2018'de de Kilolarla Vedalaşamadık mı?
Yine her yılın meşhur Aralık ayı geldi çattı… Bu senenin nasıl geçtiğine dair yorumlar ve yılın genel özetinin yapıldığı senenin son ayındayız… 2018’e giriş yaparken birçok kişinin dilekleri arasında muhakkak ki varolan kilo fazlalıklarından kurtulma isteği de ön sıralardaydı… devam»

Bayram Tatilini Avantaja Çevirelim
Yine upuzun bir bayram tatiliyle bayram daha da şenlenecek gibi. Tabii ülke ve dünyamızın içerisinde bulunduğu durum sebebiyle gerçek anlamda mutlu olmayı başarabilmek zor gibi görünse de farkındalıkla ve daha geniş bir bakış açısıyla özümüzde halihazırda varolan mutluluğu keşfetmek de mümkün. devam»

2018'in İlk Günü Güzel Pazartesi
Pazartesi enerjisi pek de sevilmez çünkü pazartesiler koca bir hafta sonuna vedayı anlatır… Gelin bu seneyle birlikte bu bakış açımızı değiştirelim ve esasında çok güzel anlamlar yükleyebileceğimiz pazartesileri sevmeye başlayalım. devam»

2017 Sağlıklı Beslenme Raporunuz
Hızla bir seneyi daha geride bırakıyor ve 2018’e doğru hızlıca ilerliyoruz. Geride bırakıyor olduğumuz seneyi değerlendirecek olursak sağlık açısından kendimize kaç puan veriyoruz peki? Özellikle de sağlıklı seçimler yapma ve sağlığa yönelik davranışlar sergileme konusunda geçer not alır mıyız dersiniz? Gelin 2017’yi sağlık adına hep birlikte değerlendirelim. devam»

Bayramdan Sonra 5 Adımla Sonbahara Hazırlanın
Bu sene Kurban Bayramı’yla birlikte sonbahar mevsimine de yavaş yavaş geçişe hazırlanırken yaz tatili ve tatilin verdiği rahatlıkla da artık bir an evvel vedalaşma zamanı geldi de geçiyor bile… devam»

Bayramı Tadında Yaşayın, Kilonuzu Koruyun
Bayramda bazı püf noktalarına dikkat ederek hem bayramı tadında yaşayabilir, hem de kilonuzu koruyabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin hep birlikte inceleyelim… devam»

'Sağlıklı' Ramazanlar
Bu ayla birlikte gelen oruç döneminde de yine sağlığı ön planda tutarak hareket etmekte fayda var. Aksi takdirde sağlığı negatif yönde etkileme riskiyle karşı karşıya kalabiliriz. Kısacası bu dönemde sahur ve iftar sofralarında bol yağlı, tuzlu, kızarmış ve şekerli yiyecekleri geri planda tutmanın önemi yine büyük. Gelin hep birlikte bu güzel oruç döneminde beslenme konusunda nelere dikkat edilebileceğinden kısaca bahsedelim. devam»