Sağlıklı Beslenme

Koçluk Al Diyet Başarısını Yakala
Bir türlü diyet konusunda başarı sağlayamıyorsanız farklı diyet denemeleri veya daha farklı teknikler de ne yazık ki sizleri uzun vadeli bir başarıya ulaştıramayacaktır. Esas sorun zihindeki blokajlarda yatıyorsa farkındalıkla bu blokajları yok etmeden diyette de başarıya ulaşmak pek de mümkün değildir... Peki koçluğun bu konudaki faydaları neler olabilir dersiniz? devam»

Diyete Pozitif Bak
Motivasyon yaşamımızda çok önemli bir role sahip. Söz konusu sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme olunca da motivasyonun önemi göz ardı edilemez… Özellikle de diyet yaparken ve hedeflenen kiloya devam»

Kör Noktalarımız
Yaşam içerisinde bazen bazı his ya da davranışlarımızın net olarak sebebinin nereden kaynaklı olduğunu farkedemiyor ya da bilemiyoruz. Örneğin en basit örneğiyle bir türlü kilo kaybedemiyor olmanızın nedeninin en derinde nereden kaynaklı olduğunun belki de farkında değilsinizdir… devam»

Diyabette Sağlıklı Beslenmenin Önemi
Ülkemizde de hayli yaygın olan diyabet hastalığında (şeker hastalığında) beslenmenin ne denli önem taşıyor olduğu eminim ki birçok kişi tarafından biliniyordur. Fakat bilinmesine rağmen bu konuya ne derece dikkat ediliyor olduğu da bir soru işaretidir… devam»

Plajda Beslenme
Plaja giden birçok danışanımla beslenme düzenleri konusunda sohbet ederken dikkat ettiğimiz birçok nokta oluyor. Özellikle su tüketimi ve ara öğün tüketimine titizlik göstermek bu noktada da önem taşıyor… devam»

Diyet Hatalarından Bir Demet
Pek çoğumuz diyet yaptığımızı zannederken türlü hatalar yaparak diyetimizi farkederek ya da çoğu zaman da farketmeyerek sabote edebiliyoruz… Eğer diyette yapılabilecek hataların farkına varır ve daha dikkatli olursak bu süreci çok daha rahat ve başarıyla geçirme şansımız artacaktır… devam»

Yemekle Kurulan Bağ
Yemeklerle kurduğumuz bağ sağlıksız bir noktada olunca bu durum kilo alımını, diyet başarısızlığını ya da bir türlü varolan kilolardan kurtulamamayı tetikleyebiliyor… İyice bir düşünürseniz stresli olduğunuz, canınızın sıkkın olduğu, yaşamdan genel anlamıyla ‘tat’ alamadığınız, belki de aşırı mutlu olduğunuz, kutlama odaklı yaşam tarzını benimsediğiniz, eğlenceyi devam»

Yaşama Dair; Koçluk
Koçluk, yani birçok kişinin bildiği şekilde yaşam koçluğu, hayatın her alanında hedefe yönelik farkındalık ve çözüm yollarını keşfettiren, güçlü tekniklerle bezenmiş bir sistem. Koçluk sistemindeki güzel taraf ise koçluk alan kişinin bunları kendi kendine keşfediyor oluşu… Nasıl mı? Birazdan nasıl olduğuna dair de bilgileri de sizlerle kısaca paylaşmaya çalışacağım… Fakat onun öncesinde koçluğun tam olarak ne olduğundan ve ne olmadığından kısaca bahsedelim… devam»

Gününüze Sağlık Katan Adımlar
Her gününüze daha fazla sağlık katmak ve sağlığınıza yatırımınızı artırarak onu daha da güçlendirmek ister misiniz? Gelin hep birlikte bu konuda yapabileceklerinizi aşağıya listeleyelim… devam»

Bayramda Göbeklenmemek İçin
Ramazan Bayramı’na yaklaştığımız şu günlerde pek tabii bayramda beslenmeyle ilgili bir yazı hazırlamasak olmazdı. Klasik bayramda nasıl beslenmeliyiz yazıları yerine bu yazıda artık birçok kişinin de bildiği gibi en tehlikeli yağlanma biçimi olan karın içi yağlanma riskini bayram süresince de artırmamak adına bazı bilgiler paylaşmak istedim. devam»