Sağlıklı Yemek ve İçecek Tarifleri

Karıştır, İç, Sağlık Depola
Son dönemin sağlıklı ve pratik alternatiflerinden bir tanesini de ‘smoothie’ler oluşturuyor… Siz de tüketimi kolay, yapımı eğlenceli, sağlıklı ve tok tutucu etkileriyle birbirinden farklı smoothie alternatiflerini beslenme programınızda bulundurabilirsiniz. devam»

Hem Sağlıklı Hem Leziz Tarifler
Bu hafta sağlıklı ve aynı zamanda da pratik bir şekilde hazırlanabilen bazı lezzetlerin tariflerini sizlerle paylaşıyorum. Bu tariflere televizyon programımızda da yer vermiştim. Aslında paylaşacağım bu lezzetlerin genellikle daha sağlıksız içeriklerle hazırlanmış olanlarına sıkça rastlıyoruz. Bizim hedefimiz ise tüm bu lezzetleri ‘lezzetlerini bozmadan’ ‘daha sağlıklı bir versiyonla’ hazırlayabilmek… devam»

İrmikli Puding Eşliğinde Narlı Tarçınlı Elma ve Armut Tatlısı
Malzemeler (4 porsiyon)1 adet orta boy nar 2 adet kırmızı elma 2 adet armut 2 silme yemek kaşığı irmik 1 su bardağı az yağlı süt devam»

Nar Taneli Sağlıklı Puding
Malzemeler (2 büyük ya da 4 küçük porsiyon için) Tam buğday unu (2 yemek kaşığı) Esmer şeker (2 silme yemek kaşığı) Az yağlı süt (2 su bardağı) devam»

Toksin Atıcı, Lezzetli Su
Su içmeyi sevmeyenlerdenseniz, suyu bir de böyle deneyin! Hem de antioksidan bakımından zengin, toksin atıcı etkisiyle beraber! devam»

Alternatif Bir Kahvaltı
Hep aynı tip kahvaltı yapmaktan sıkıldıysanız, hem pratik, hem lezzetli, hem de sağlıklı olan ‘yumurtalı ekmek’ alternatifini de deneyebilirsiniz. devam»