YAY BURCU (22 KASIM-21 ARALIK)

Bu yazımızda Güneş burcu Yay olanlardan kısaca ve genel hatlarıyla bahsediyor olacağız. Bakalım Yay burcu ruhunun enerjisi nasılmış, gelin hep birlikte inceleyelim.

Güneş burcunun ne olduğuna dair daha detaylı bilgiye: http://www.balancecyprus.com/gunes-burcuyla-ilgili-kisa-bir-not.html linkinden ulaşabilirsiniz.

 

GENEL OLARAK YAY BURCU
Yay burcu ateş elementi mensubudur ve değişken niteliktedir. Yöneticisi bolluk ve bereket gezegeni olan Jüpiter sayesinde ise enerjisine iyicil bir gezegen olan Jüpiter’in birçok güzelliğini katmaktadır…

Etrafımızda hayattan tat almayı bilen, çevresine gülücükler saçıp neşe içerisinde dolaşan, eğlenceyi seven, şanslı ve hayatı dolu dolu yaşayan imajıyla dikkat çeken birileri varsa bu bireylerin genellikle Yay burcu enerjisini taşıyor olduklarını söyleyebiliriz. Bunların yanısıra Yay burçları felsefe, din, spiritüel konular gibi yaşamı sorgulamalarına yardımcı olan alanlarla da yakınen ilgilidirler. Onlar bilge kişilerdir ve bilgi sahibi olmak ve sürekli olarak bilgi dağarcıklarına yeni bilgiler eklemek onlar için heyecan verici ve vazgeçilemez bir olgu niteliğindedir. Öğrenmeyi de daha ziyade gezip görerek gerçekleştirmeyi severler. Bu nedenle Yay burçlarından seyahat etmeyi fazlaca seven bireylere de sıkça rastlanır. Çantalarını toplayıp birden gezi/tatil planları yapmaya başlayabilirler. Bunu yapamasalar dahi bu fikrin zihinlerine düşmesi bile heyecan duymaları için kafidir…

 

YAY BURCU VE AŞK
Özgür doğalarından ötürü aşk ilişkilerinde de özgür olabilmek onlar için ön koşullardan bir tanesidir. Özgür hissedemedikleri takdirde ilişki kurmaktan çekinecek ya da kısa süreli ilişkilerle yetineceklerdir. Onları ruhen sıkacak her türlü ilişki kendilerini kafeste hissettireceğinden kendileri gibi özgür ruhlu, hayatı seven ve kendi bireyselliğiyle de mutlu olabilen kişilerle sağlıklı ve uzun vadeli ilişkiler yaşayabilirler. Aksi takdirde değişken yapılarından ötürü sağlıklı ilişki kuramamaları ve karşısındaki bireyleri de bu sebepten ötürü hayal kırıklığına uğratmaları olasıdır.

 

YAY BURCUNUN GÜZEL Mİ GÜZEL YÖNLERİ
Yay burcu denildiği zaman aklıma ilk gelen iki şey; özgürlük ve neşe oluyor. Sevgili Yaylar Jüpiter’in yönettiği ve onlara hediye ettiği neşe, bolluk, şans, bilgelik ve özgür ruhlarıyla yaşamımıza gökkuşağının en canlı renklerini katan müthiş kişilerden… Arkadaşlığı ve dostluğu sıcacık olan bu bireyler yaşamı bir eğlence olarak algıladıklarından bulundukları her ortamda bir parti havası yaratmaya da kesinlikle yatkın oluyorlar. Bunların yanısıra Yay burçları enerjik, yenilikçi, keşfetmeyi seven, hoşgörülü, dürüst, iyi huylu ve cömert yönleriyle de dikkat çekiyor.


YAY BURCUNUN DİKKAT ETMESİ GEREKEN YÖNLERİ
Özgürlüklerine aşırı düşkün oluşları nedeniyle bir yere ya da bir kişiye bağlanma konusunda bazen zorlanmalarla karşı karşıya kalabilirler. Bilgi kazanmaya aşırı istekli oluşlarından ötürü bazen odak noktasından şaşabilir ve kendilerini kocaman bir bilgi okyanusunda kıyıdan bir hayli uzaklaşmış bir biçimde yüzerken de bulmaları olasıdır. Bu nedenle dikkatleri bazen dağılabilir ve konsantre olma konusunda da zorlanma yaşayabilirler. Bazen fazla rahat olabileceklerinden ötürü sorumluluk alma ve söyledikleri sözün arkasında durma konusunda da bazı zorluklarla karşılaşabilirler. Ayrıca bazı durumları abartmaya da yatkın olabilirler.